Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mahmut Özgener'den büyüme rakamlarıyla ilgili açıklama

10.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Özgener’den büyüme değerlendirmesi: "Büyüme Rakamları Umut Verici ”

Bugün Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan büyüme verilerine ilişkin değerlendirme yapan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Türkiye ekonomisinin zorlu bir süreçten geçtiğine işaret ederek, “Buna rağmen elde edilen büyüme rakamını memnuniyetle karşılıyoruz. Büyüme rakamı beklentilerimiz dahilinde. Yüzde 5,2’lik büyüme oranı ülkemizin potansiyelini ortaya koyuyor” diye konuştu.

Büyüme performansının yabancı yatırımcılara enflasyon ve faizdeki artışa rağmen, ülke ekonomisinin istikrarının devam ettiği mesajını verdiğini dile getiren  Özgener, şunları söyledi: “2018 yılı ilk iki çeyrekteki büyüme rakamlarının yılın geri kalanında da devam etmesini temenni ediyoruz. Türkiye ekonomisinin dinamizmi sayesinde bunu başarabileceğimize inanıyorum. Bizler birlik ve beraberlik altında İzmir iş dünyası olarak daha fazla üretmeye, ihraç etmeye ve en önemlisi daha kaliteli ve daha teknolojik ürünleri en hızlı bir şekilde üretmek ve ihraç etmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Murat Atik

11.09.2018 - 15:16
BAŞKANIM sizinle gurur duyuyoruz izmir de güzel işlere imza atacaksınız ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN AMİN
Diğer Haberler

EGİAD kur zararlarına dayalı teknik iflas düzenlemesi ve Türk Lirası üzerinden sözleşme yapılması zorunluluğunu değerlendirdi.

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, ekonomik darboğazdan çıkış reçeteleri ve dövizin dizginlenmesi için bir çok yöntem ve aracın konuşulduğunu ancak il...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre, doların 7 liraya tırmandığı bir yerde fındık fiyatının 3 dolar olması gerektiğini ifade etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (TÜSİAD) genel merkezinde gerçekleştirilen ‘Sanayide Dijital Dönüşüm Günleri’n...

18 Eylül Salı serbest piyasada altın fiyatları. Gram, çeyrek, yarım, Cumhuriyet, Kapalıçarşı'da altın fiyatları.

En yüksek gelir grubunun toplam gelirden aldığı pay 2017 yılında yüzde 47,4 oldu.

Konut fiyat endeksi, 2018 yılı Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,48 oranında artarak 268,09 seviyesinde gerçekleşti.

Yazarlar
Website Security Test