Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

PERYÖN'ün Sağlık İş Sağlıklı Gelecek seminerine yoğun ilgi

11.11.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sağlıklı İş Sağlıklı Gelecek teması ile İzmir Mimarlık Merkezinde gerçekleştirilen seminer yoğun ilgi gördü. Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) çatısı altında, Vodafone ve Huawei’nin desteğiyle oluşturulan Geleceğe Güvenli Yatırım platformunun KOBİ’lerde iş sağlığı ve güvenliği kültürünü oluşturmak üzere başlattığı toplantılar dizisinin ikincisini İzmir’de düzenlendi.

Açılışını Peryön Ege Şubesi Başkanı Serdar Kalaycıoğlu, Vodafone İş Sağlığı ve Güvenliği Kıdemli Müdürü Ergün Tüzün ve HUAWEI İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü M. Serdar Sungur’un gerçekleştirdiği İzmir Mimarlar Odası Mimarlık Merkezi’nde düzenlenen seminerde; Vodafone İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Aslıhan Kerimoğlu konuşmasında çalışanlarına ve ailelerine yönelik gerçekleştirdikleri uygulamaları, A Artı OSGB Başkanı ve İş Güvenliği Uzmanı Şenol Aslanoğlu İSG Kanunu Hukuken Sizden Neler Bekler başlığı altında iş güvenliği ile ilgili çıkan ilk kanunlardan günümüzdeki uygulamalara; Danışman ve Eğitmen Türker Duran Teşviklerle Gelen Fırsatlar başlığı altında güncel raporlar ve bu alanda verilen destekleri;  TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ASRAY Genel Müdürü Sefa Targıt Finansal Süreçler ve Nakit Akış Yönetimi başlığı altında tehlike oranını en aza indirmenin en zor kalıcı çözüm olduğunu;  İSG Genel Müdürlüğü İSG Uzmanı Burak Yasun Risk Analizi konuları olmak üzere İSG kanunu, finans, teşvik ve hibeler, risk analizi olmak üzere İş Sağlığı ve Güvenliği bütün yönleri ile aldılar.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği seminer; insanoğlunun iflah olmaz bir iyimser olduğunu vurgulayan Davranış Bilimleri Uzmanı, Senarist, Oyuncu ve Yazar Mehmet AUF’un ISG Kültürünü Keşfet konulu gösterisi ile tamamlandı.

GELECEĞE GÜVENLİ YATIRIM
PERYÖN, Vodafone ve Huawei tarafından başlatılan Geleceğe Güvenli Yatırım projesinin temel amacı, KOBİ’lerde iş güvenliği kültürünün oluşturulmasına destek olmak. Bu amaçla yapılan etkinliklerin ilki 22 Eylül’de Bursa’da geniş bir katılımla gerçekleşti.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu üzerinden mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülükleri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan projede www.gelecegeguvenliyatirim.com adresi üzerinden KOBİ’lere destek verilecek ve bilgi paylaşımında bulunulacak. KOBİ’lere yasal düzenlemeler, uygulama örnekleri, mevzuat ve zorunluluklarla ilgili bilgi verirken, KOBİ’lerin ISG check-uplarını yapabilecekleri ve danışabilecekleri bir bilgi merkezi olarak da faaliyet gösterecek.

Geleceğe Güvenli Yatırım platformunun İSG toplantı dizisi, Bursa ve İzmir’in ardından 16 Kasım’da Ankara’da devam edecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2018 yılı Eylül dönemi iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksini (RKGE) açıkladı. Buna göre; 2018 yılı Ey...

24 Eylül Pazartesi piyasalarda altın fiyatları

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin Adana Sanayici ve İşadamları Derneği daveti üzerine düzenlediği “Kuzey Yıldızı: Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik” toplantısında...

Türk Eximbank, uluslararası piyasalardan sağladığı fonları artırmak amacıyla 24-26 Eylül 2018 tarihleri arasında Londra’da bir dizi toplantı gerçekleştirecek.

İnşaat maliyet endeksi, Temmuz ayında aylık yüzde 1.63, yıllık yüzde 27.01 arttı.

İsviçre’nin St. Gallen halkı burka yasağı için referanduma gitti, halk yüzde 67 evet oyuyla kamuya açık alanlarda burkayı yasakladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Uysal, 2019 yılının birinci ve ikinci çeyreğinde Türkiye'nin büyüme rakamlarında eksiye düşebileceği öngörüsünde...

Yazarlar
Website Security Test