Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bu anlaşma Muğla’yı turizmde uçuracak

21.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

2016 yılından bu yana, Valilik, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, DOKTOB (Dalaman-Ortaca-Köyceğiz Turizm Birliği), TITC (Türk-Hindistan Turizm Konseyi) ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliği ile yürütülen tanıtım faaliyetleri sonunda meyvelerini verdi

Muğla’nın turizm çeşitliliğini ve destinasyonlarını Hindistan pazarında tanıtmak üzere 2016 yılından bu yana, Valilik,  Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, DOKTOB (Dalaman-Ortaca-Köyceğiz Turizm Birliği), TITC (Türk-Hindistan Turizm Konseyi)  ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliği ile yürütülen tanıtım faaliyetleri sonunda meyvelerini verdi. Bu çalışmalar sonucunda, TAFİ (Hindistan Seyahat Acentaları Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeleri; bölgeye yaptıkları birkaç ziyaret sonrasında, 2 yılda bir gerçekleşen olağan kongrelerini, DOKTOB ve TITC işbirliği ile 27-29 Ekim’de Dalaman Hilton Otel’de yapılmasına ve Hindistan için yeni destinasyon olarak Muğla’nın tanıtılmasına karar verdi. Konuyla ilgili toplantıya Muğla Valisi Esengül Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, ilçe belediye başkanları ile turizm sektörünün temsilcileri katıldı.

 

1 YILDIR ÇALIŞIYORLAR

 

1.3 milyar nüfusu ile dünyanın ikinci büyük nüfusuna, Çin’den sonra ikinci en hızlı büyüme gösteren ekonomiye sahip olan Hindistan’da, her yıl yurtdışına seyahat edenlerin % 15-20 artış gösterdiği ve 2016 yılında 22 milyon Hintli turistin başka ülkelere seyahat ettiği belirtildi.

 

Tayland, Singapur, Dubai ve Malezya gibi destinasyonlar yılda 1 milyon Hintli turist ağırlarken Muğla bölgesi de son 1 yıldır yaptığı çalışmalarla bu listede yer almak için büyük çaba harcıyor.

 

SADECE MUĞLA DEĞİL

 

Bu çalışmalar doğrultusun TAFİ (Hindistan Seyahat Acentaları Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeleri,  bölgeye  yaptıkları birkaç ziyaret sonrasında,  2 yılda bir gerçekleşen olağan kongrelerini, DOKTOB ve TITC işbirliği ile Dalaman Hilton Otel’de yapılmasına ve Hindistan için yeni destinasyon olarak Muğla’nın tanıtılmasına karar verdi. DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, “TAFİ’nin 650 aktif üyesini 27-29 Ekim 2017 tarihleri arasında kongre için Muğla’da ağırlayacağız. Kongre öncesi Kuşadası, Bodrum, Marmaris gezilecek. Kongre sırasında, Dalaman-Ortaca-Dalyan-Köyceğiz ve Fethiye tanıtımları yapılarak, bölgemizde misafir edilecekler. Kongre sonrası ise sadece Muğla ilimizi değil, Antalya, Pamukkale, Konya, Kapadokya ve İstanbul destinasyonlarımızda da tanıtımlar yapılması organize edilerek tüm destinasyonlarımıza Hintli turistlerin gelmeleri için çalışmalar yapılacaktır” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, soğan ve patates fiyatlarındaki artış hakkında değerlendirmede bulundu.

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 192,70 lira oldu.

ESİAD, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım'ı ağırladı. Yıldırım seçim sonrası için ekonomik değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye 65 puanla Avrupa'nın satın alma gücünün yüzde 35 oranında altında.

Serbest piyasada bugün(22 Haziran Cuma) döviz fiyatları.

Merkez Bankası'nın geçen haftalarda yaptığı müdahalenin ardından düşen kur birkaç gündür yine yükselişte. Peki dolar neden yükseliyor?

Merkez Bankası toplam rezervleri 14 Haziran ile biten haftada 3 milyar 137 milyon dolar azaldı.

Yazarlar
Website Security Test