Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Euler Hermes'ten ihracatçıya can simidi

12.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye’nin birçok noktasında ihracatçılara destek olacak güvenli ticaret çözümlerini anlatmak üzere toplantılar düzenleyen Euler Hermes, İzmir’de gazetecilerle bir araya geldi. Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda İzmirli ihracatçıların ve KOBİ’lerin yararlanabilecekleri destek programları, daralan ekonomilerde borçlanma araçlarından kaynak alternatiflerine, tahsilat ve risk yönetimine kadar birçok konu masaya yatırıldı. Özellikle son dönemde çokça konuşulan reel sektörün alacak riskinin yöntemi, bölgesel risk değerlendirmeleri ve kefalet sigortası gibi yeni ürün ve hizmetler, reel sektörün seyrini değiştirecek konular da gündeme taşındı.

Alacak sigortasının şirketleri rekabette de öne çıkardığını, ihracatçıların yeni pazarlara girmesinde kolaylık sağladığını belirten Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner, “Müşterilerimize sizin alacaklarınızı biz halledelim, siz de bundan sonra şirketinizin stratejisine odaklanın diyoruz. Bu sayede şirketler bu mikro yönetim modellerinden uzaklaşarak genel anlamda şirketlerinin büyümesine odaklanabiliyorlar. Döviz riskiniz için bankalarda nasıl forward işlemi yapıyorsanız, alacak riskiniz için de sigorta yapın diyoruz. Bunun sonucunda ciroyu da büyütebiliyoruz”. Toplantıda Euler Hermes Türkiye’nin güvenli ticaret yapılması için sunduğu Alacak Sigortası ürününün yanı sıra bankacılık sisteminin sağladığı teminat mektuplarına muadil özellikteki Kefalet Sigortası ürünü de gazetecilere aktarıldı. Özlem Özüner: “Şirketlerin teminat mektubunu kefalet sigortasına aktarması halinde bankadaki nakit kredi limitleri büyüyor. Şirketler açısından en büyük avantaj nakit havuzlarının büyümesi” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Özüner, Euler Hermes Türkiye’nin bölgedeki faaliyetlerine de değinerek, “Euler Hermes tarafından sigortalanan İzmir’de muhkim şirketler ağırlıklı olarak metal ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Euler Hermes tarafından 2017 yılında İzmir’deki 1100 alıcı şirket üzerinde taşınan toplam teminat 330 milyon TL. Kimya, Gıda, Ambalaj ve Perakende sektörleri bu teminatın yüzde 50’den fazlasını oluşturuyor” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ÖTV oranları için taban olarak alınan matrahlar indirildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk heyetinin ABD ziyareti kapsamında New York'ta iş insanlarıyla görüştü.

Moody's Türkiye'nin döviz mevduat hesaplarının notunu indirdi .

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faizsiz bankacılık yapan katılım bankaları için swap işlemleri izni verdi.

Dolar bu sabah 6,1 TL'yi görürken BIST 100 bini aştı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2018 yılı Eylül dönemi iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksini (RKGE) açıkladı. Buna göre; 2018 yılı Ey...

24 Eylül Pazartesi piyasalarda altın fiyatları

Yazarlar
Website Security Test