Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Özdebir ve Yavuz güven tazeledi

19.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Ankara Ticaret Borsası (ATB) seçimlerini tamamladı. ASO Başkanı Nuretin Özdebir ve ATB Başkanı Faik Yavuz yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Ankara Ticaret Odası (ATO) ise katılımın rekor olduğu bir seçim gerçekleştirdi.

Başkent’te ASO ve ATO seçimleri tamamlanırken ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve ATB Başkanı Faik Yavuz yeniden seçilerek güven tazeledi.

10 Nisan’da başlayan ASO seçim maratonu sonucunda Yönetim Kurulu Başkanı ile birlikte 84'ü Meclis Üyesi olmak üzere 203 Komite Üyesi belirlendi. Ardından ASO'da Meclis Başkanı, iki Meclis Başkan Yardımcısı ve Katip Üye için seçim gerçekleştirildi. Seçimle ASO Yönetim Kurulu Başkanı ve 10 Yönetim Kurulu üyesi ile Disiplin Kurulu ve TOBB Genel Kurulu Delegeleri de belirlenmiş oldu.

ASO seçimlerinin kesinleşmesinin ardından yeni Yönetim Kurulu Nurettin Özdebir Başkanlığındaki ilk toplantıda görev dağılımı yapıldı. Toplantıda, ASO Başkan Yardımcılıklarına Seyit Ardıç ve Mete Çağlayan, Sayman Üyeliğe ise Taner Özdemir seçildi.  ASO Yönetim Kurulu’nun diğer üyeleri ise Özgür Savaş Özüdoğru, Aytaç Dinçer, Musa Ertunç, Birol Duygu, Faik Güngör, Özgür Bayraktar ve Ercan Ata olarak belirlendi.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanı Celal Koloğlu ve Başkanlık Divanı üyelerinin ilk icraatları ise birlikte Anıtkabir’i ziyaret etmek oldu.

ASO heyeti, mozoleye çelenk bırakarak Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Meclis Başkanı Celal Koloğlu ile birlikte Anıtkabir Özel Defterini de imzalayan Nurettin Özdebir, deftere şu notları düştü:

 “Aziz Atatürk,  Ankara Sanayi Odası’nın 16. dönem seçimlerini, demokratik bir olgunluk içinde, Ankaralı sanayicilere yakışır bir şekilde tamamladık. Yeni yönetim kurulu ve meclis başkanlık divanı olarak tüm ASO üyelerini temsilen huzurundayız. Varlığınla şereflendirdiğin Ankara’yı, ilkelerin ışığında, “Başkenti sanayi ve teknolojide lider yapmak” vizyonuyla Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden biri haline getirdik. “Ankara sanayicisinin yüksek katma değer üretmesine, rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlamak ve başta ilimiz olmak üzere ülkemizin ekonomik, teknolojik, sosyal ve kültürel gelişiminde yol gösterici olmak”  misyonuyla da artık yeni hedefimiz; Ankara’yı dünyanın yüksek teknoloji üreten önemli merkezlerinden biri haline getirmektir. Ruhun şad olsun.”

ATB’DE YAVUZ İLE YOLA DEVAM

Seçim maratonunu tamamlayan ATB’de ise Faik Yavuz yeniden ATB Yönetim Kurulu Başkanı seçilerek güven tazeledi. ATB Meclis Başkanlığına ise İbrahim Öztürk oybirliği ile seçildi.

Meslek Komiteleri ile Meclis üyelerinin seçimi ile 5 Nisan’da başlayan ATB seçimleri 12 Nisan günü tamamlandı. Seçim sonucunda  ATB Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, TOBB delegeleri, Meclis Başkanlığı ile disiplin kurulu üyelikleri için seçimler yapıldı.

ATB Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen seçimler sonucu ATB Yönetim Kurulu Başkanlığına Faik Yavuz yeniden seçilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Şemsettin Aktuğlu, Kemal Coşgun, Murat Başar, Hasan Ersan, Şakir Çetin ve Mustafa Altınışık seçildiler. ATB Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde kendi arasında toplanarak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ile Sayman üye seçimini gerçekleştirecek.

Öte yandan ATB Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcısı ve Katip üyeliği seçimleri de gerçekleştirildi. Yapılan seçimler sonucu Meclis Başkanlığı’na İbrahim Öztürk, Başkan Yardımcılığına Abdülhüda Kılıç ile Musa Şansever, Katip üyeliğe de Ahmet Balcı seçildiler.

Seçimleri değerlendiren ATB Başkanı Yavuz, şunları söyledi:

“ATB seçimlerini, camiamıza yakışır bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Üyelerimiz, güven ve istikrardan yana olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Önümüzdeki dönemi birlik ve beraberlik içinde tamamlamak, eserlerimize yenilerini katmak en büyük dileğimizdir. Seçimlerin ve sonuçların ülkemize, camiamıza hayırlı olmasını diliyorum”

ATB Meclis Başkanı İbrahim Öztürk de yaptığı kısa konuşmada, Meclis üyelerinin kendisine gösterdiği güvene teşekkür etti.

ATO’DA TARİHİ KATILIM

157 bin üyesi bulunan ATO ise geniş güvenlik önlemleri ile seçim yaptı. 20 bin 268 üyenin oy kullandığı ATO seçimlerinde ise bu durum tarihin en yüksek katılımlı ATO seçimi olarak değerlendirildi. ATO Başkanı Gürsel Baran, Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesi’nden Meclis üyesi seçildi. ATO üyelerinin oylarıyla 67 meslek komitesinin 181'i meclis üyesi olmak üzere 429 üyesi ve yedek üyeleri belirlendi.

ATO seçimlerine yoğun katılım olmasının önemine dikkat çeken Baran, "ATO'nun en şeffaf seçim sürecini yaşadık. Üyelerimiz odalarına sahip çıktı. Büyük katılım göstererek temsilcilerini seçti." dedi.

(AYSEL KANBER)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Dolar/TL kuru ne kadar?

Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman Türkiye ekonomisi ve gelişmekte olan piyasalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Krugman Türkiye ekonomisi için 'serbest düşüşte...

Son dönemlerde altın fiyatlarının rekor üstüne rekor kırmasıyla birlikte artık düğünlerde çeyrek altın yerine 1 gram ve 0,5 gramdan yapılan hediyelik altınlar tercih e...

Kafe ve restoranların yemek kartlarındaki yüksek komisyon oranlarına yönelik şikayetleri Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye ileten İzmir Ticaret Odası (İZTO) ...

Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri, son zamanlarda döviz kurundaki artışla ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu

Türkiye'nin AB üyeliğini her daim destekleyen Malta ile Türkiye arasındaki ilişkiler yakınlaşırken, EGİAD da bu yakınlaşmanın gerisinde kalmadı. Malta’yı yakın markaja...

Gözlem gazetesi Yazarı ve Mali Müşavir İ.Burak Oğuz Dövizdeki kur artışlarını ve Merkez Bankasının yaptığın faiz arttırımını Gözlem okuyucuları için değerlendirdi.

Website Security Test