Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye'yi beş yıldır ISO ve ESA’da temsil ediyor

13.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sızdırmazlık teknolojilerinde Türkiye’nin en büyük, dünyanın önde gelen üreticilerinden Kastaş, Avrupa Sızdırmazlık Teknolojileri Birliği (ESA - European Sealing Association) Yönetim Kurulu’nda ve ISO (Uluslararası Standartlar Organizasyonu) Akışkan Gücü Ayna Komitesi’nde ülkemizi temsil ediyor.

Almanya’nın Neu-Ulm kentinde kurulan ESA, Avrupa’daki sızdırmazlık elemanları üreticilerinin yaklaşık yüzde 80’ini temsil ediyor. 52 üyesi bulunan ESA’ya 2012 yılında üye olan Kastaş, 2015 yılından bugüne birliğin Yönetim Kurulu’nda yer alıyor. 

ESA’nın stratejilerine katkı sağlıyor 

Kastaş’ın her iki uluslararası kuruluştaki üyeliğinin önemine dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan, şirketin ISO ve ESA üyeliklerinin sadece ülkenin temsili anlamına gelmediğini belirterek, sektörle ilgili standartlarda söz sahibi olmalarının Türk sanayisine katkı sağladığına dikkat çekti.

Ülkemizde sektörün en büyük üreticisi olan Kastaş’ın 2012 yılında birliğe üye olduğunu kaydeden Haydar Atılgan, “2015 yılından bugüne yönetimde yer alıyoruz. Sadece şirketimizi değil, aynı zamanda ülkemiz sızdırmazlık sektörünü de bu uluslararası platformda temsil ediyoruz. Bu sayede, teknik projelerde bilgi alışverişinin yanı sıra yeni test yöntemleri geliştirme ve onaylamada da birlikte çalışmak adına önemli bir fırsat elde ediyoruz. Gelecek yıllarda ise ESA’nın yıllık genel kurullarından birini Türkiye’de gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

KASTAŞ ISO Ayna Komitesi'nde

Komitelerden, “Akışkan Gücü Sistemleri Ayna Teknik Komitesi”nde Türk Standartları Enstitüsü’nü temsilen görev yapıyor. ISO’ya üye 200’e yakın devlet ise kendi sınırları içinde temsil yetkisine sahip kuruluşlar nezdinde ISO Ayna Komiteleri kuruyor. Bu konuda Türkiye’de resmi yetkili kurum olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) bünyesinde 2012 yılında kurulan Akışkan Gücü Sistemleri Ayna Teknik Komitesi, ISO bünyesinde yapılan çalışmaların yerel muhatabı olarak görev yapıyor.

Haydar Atılgan, komitenin çalışma prensiplerini şöyle özetledi: “ISO Akışkan Gücü Ayna Komitesi ülkemize, sektörel gelişmelere dair tüm dokümanlara ulaşma, uluslararası ve bölgesel toplantılara katılma hakkı ve standartların hazırlanmasına katkı sağlama imkânı veriyor. Ayna Komiteler, teknik bilgi, uzmanlık ve deneyimin diğer yerli ve yabancı uzmanlarla paylaşımına fırsat verirken, Avrupa ve uluslararası düzeyde gelişme ve yenilikleri izleyebilmeyi, hatta belirleyebilmeyi mümkün kılıyor.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, soğan ve patates fiyatlarındaki artış hakkında değerlendirmede bulundu.

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 192,70 lira oldu.

ESİAD, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım'ı ağırladı. Yıldırım seçim sonrası için ekonomik değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye 65 puanla Avrupa'nın satın alma gücünün yüzde 35 oranında altında.

Serbest piyasada bugün(22 Haziran Cuma) döviz fiyatları.

Merkez Bankası'nın geçen haftalarda yaptığı müdahalenin ardından düşen kur birkaç gündür yine yükselişte. Peki dolar neden yükseliyor?

Merkez Bankası toplam rezervleri 14 Haziran ile biten haftada 3 milyar 137 milyon dolar azaldı.

Yazarlar
Website Security Test