Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Gıda ihracatında pazarımız Japonya

9.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gıda ihracatında Japonya hamlesi

Gıda ürünlerimizin Japonya'da sergilenmesi için Akdeniz İhracatçı Birlikleri harekete geçti. Japonya'ya ihracatımızın artması durumunda bunun Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağı belirtildi. Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçılar Birliği Başkan Vekili Ali Can Yamanyılmaz, "Japonya 127 milyon nüfusa sahip bir ülke. Bu rakam gıda sektörümüz için büyük potansiyel. Bu potansiyeli değerlendirmek üzere ihracatçılarımızı Japonya'daki alıcılarla bir araya getirecek, Türk gıda ürünlerimizi Tokyo'da sergileyeceğiz."

AKİB (Akdeniz İhracatçı Birlikleri) ticaret heyeti, iki ülke arasında ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişmesi için 11-15 Temmuz tarihleri arasında Japonya'yı ziyaret edecek. Başkan Vekili Yamanyılmaz, "İhracatçılarımızı Japonya'daki alıcılarla bir araya getirerek iş görüşmeleri yapabileceği, aynı zamanda ülkemize özgü gıda ürünlerinin sergilenerek Japon halkının beğenisine sunulacağı Türk Gıda Ürünleri Festivali düzenliyoruz." dedi.

En çok ihraç edilen ürünler balık, hububat ve zeytinyağı

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçılar Birliği Başkan Vekili Ali Can Yamanyılmaz, Japonya'ya en çok ihraç edilen gıda ürün gruplarının balıklar ve su ürünleri, hububat, yaş meyve ile sebze, zeytinyağı, meyve suları ve şeker ürünleri olduğuna dikkat çekti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yabancılara konut satışını değerlendirdi.

Ülkemiz ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında işbirliğini geliştirme çalışmaları çerçevesinde, Çin Tedarik ve Pazarlama Kooperatifleri Ulusal Federasyonu’ndan (ACFSMC) bir ...

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye’de üretilen malların etiketlerinde yer alacak “yerli üretim logosunu” tanıttı. Logo, Türkiye'de üretilen yabancı ürünlerde de yer...

19 Eylül Çarşamba serbest piyasada döviz fiyatları.

EGİAD kur zararlarına dayalı teknik iflas düzenlemesi ve Türk Lirası üzerinden sözleşme yapılması zorunluluğunu değerlendirdi.

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, ekonomik darboğazdan çıkış reçeteleri ve dövizin dizginlenmesi için bir çok yöntem ve aracın konuşulduğunu ancak il...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre, doların 7 liraya tırmandığı bir yerde fındık fiyatının 3 dolar olması gerektiğini ifade etti.

Yazarlar
Website Security Test