Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Manisa’da çekirdeksiz kuru üzüm sezonu açıldı

16.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

2017-2018 kuru üzüm sezonunun açılışı Manisa Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi. Sezonun ilk kuru üzümünün sergilendiği ve açık arttırma usulü ile alıcısını bulduğu programda, üzüm üreticileri için iyi dilek ve temenniler dile getirildi.

Manisa Ticaret Borsası, 2017-2018 kuru üzüm sezonunun açılışını düzenlediği törenle gerçekleştirdi. Manisa Ticaret Borsası’ndaki programa Manisa Milletvekilleri, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün’ü temsilen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, esnaf odaları birlik başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, tüccar ve üreticiler katıldı.

İhracat Rakamlarından Bahsetti

2017-2018 kuru üzüm sezonunun açılış programı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap konuşma yaptı. Türkiye’de 1 milyon dekarın üzerinde bağ alanında çekirdeksiz üzüm yetiştirildiğini bunun 800 bin dekarının Manisa’da olduğunu belirten Özkasap, “Ülkemize her yıl ortalama 500 milyon dolara yakın gelir kazandıran, üretiminin %90’dan fazlasının, ihracatının ise %85’ten fazlasının Manisa’da gerçekleştirildiği bu Milli Gelir kaynağının alt yapısında, Manisalı Üreticilerimizin, Tüccarlarımızın, İhracatçı İşletmelerimizin ve İlgili Kurumlarımızın yoğun emek ve ortak çabaları yer alıyor” diye konuştu.

Üzüm, Hak Ettiği Değeri Bulmalı

Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap’ın konuşmasının ardından Manisa Milletvekilleri ve Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’de konuşma yaptı. Manisa Valisi Güvençer, üreticinin göz bebeği olan üzümün, hak ettiği değeri bulması için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.

İlk Hasat 150 Liradan Alıcı Buldu

2017-2018 kuru üzüm sezonunun ilk hasadını Saruhanlı ilçesine bağlı Taşdibi Mahallesinden Ahmet Karabacak yaptı. Karabacak’ın kuru üzümü Manisa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ergün Türek tarafından başlatılan açık arttırma usulüyle alıcı buldu. Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, ilk hasadı 150 lira bedelle satın aldı. Açık arttırmanın ardından protokol üyeleri üzüm hasadının başında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 21 Haziran günü İzmir tarihinin en büyük mitinginin gerçekleştirildiğini belirterek, tüm Türkiye'yi birleştirmek amacı...

İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyet üyeleri bir araya geldi.

Shell & Turcas’ın, Türkiye’de çalışma hayatında kadınlara fırsat eşitliği sağlayan ve kadın istihdamını güçlendirmeyi amaçlayan “Shell’de Kadın Enerjisi” projesi kapsa...

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali'nde dün bir dünya markası vardı; Nederlands Dans Theater.

Müziğe olan büyük yeteneği ve ilgisi sayesinde 5 yaşında piyano ile tanışan 9 yaşındaki Çınara Manaflı, her yıl yaşının üzerinde performanslar göstererek uluslararası ...

İzmir Kent Hastanesi Patoloji Uzmanı Doç. Dr. Latife Doğanay Çağlayan, yıllardır yazıp biriktirdiği şiirlerini “Çoktan Eridi Yaktığım Mumlar” adlı kitabında topladı.

Ulusal ve uluslararası alandaki çalışmaları ile dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi 10’un üzerinde proje ve yatırım için 3,5 Milyon Lira hibe hakkı kazandı.

Yazarlar
Website Security Test