Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZSU faturalarında yenilik yaptı

28.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Genel Müdürlük aldığı kararla, vatandaşın kullandığı su tutarının ne kadarının ilçe belediyesine ne kadarının büyükşehir belediyesine aktarıldığını faturada belirtecek. Böylece ilçe belediyelerine gönderilen katı atık bedellerinin durumuyla ilgili kafa karışıklığı giderilmiş olacak.

EGEDESONSÖZ'den Mehmet İşler'in haberine göre;

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU Genel Müdürlüğü, su faturalarında değişikliğe gitti.

Kentte sürekli tartışma konusu olan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun her fırsatta dile getirdiği ilçe belediyelerine gönderilen katı atık bedelleri artık net bir şekilde belirtilecek.

Faturanın alt kısmında oluşturulan ücret dağılımı bölümünde vatandaşlar kullandıkları su tutarından ne kadarının ilçe belediyesine iletildiğini görecek.  İlgili kısımda; İZSU, ilçe belediyesi, büyükşehir belediyesi ve KDV olarak 4 bölüm bulunuyor.

‘En pahalı su İzmir’de kullanılıyor’ şeklinde ortaya atılan söylemlerin yarattığı sıkıntılara zaman zaman cevap veren Başkan Kocaoğlu, faturaya yansıyan bedellerden ilçe belediyelere aktarıldığını söylüyordu.  İletilen bedeller yeni gelişmeyle kalem kalem belirtilmiş olacak.

İZSU 3 YIL ÖNCE AÇIKLAMIŞTI
İZSU Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz yıllarda resmi sayfasından konuyla ilgili tartışmalara son noktayı koyan bir açıklama yapmıştı. Genel Müdürlük, Su faturalarında ayrı ayrı tanımlanan katı atık ve atık su bedellerine ilişkin tahsilatın “keyfi” değil, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan “Atıksu Alt Yapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik” gereğince yasal bir zorunluluk olduğunu, katı atık tarifelerinin ise ilçe belediyeleri tarafından belirlendiğini duyurdu. İZSU, büyük kentler içinde en ucuz suyun İzmir’de olduğunu da bildirdi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinde Ege Denizi'nde 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Karşıyaka Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçedeki satış ve kesim alanları ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. Huzur ve güvenliği sağlamak için gerekli ...

Çeşme'de hayvanseverlerin sahiplendiği terk edilmiş at doğurdu.

İzmir’de yıllarca kilolarında kurtulmak için başvurmadığı yöntem kalmayan Melek Sultan Üstünel, "Kendimi canlı bomba gibi hissediyordum, öyle yaşamaktansa tüp mide ame...

İzmir'in Urla ilçesinde, yasadışı yollarla Yunanistan’a kaçmaya çalışan yaklaşık 50 düzensiz göçmen yakalandı.

İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) Başkanı Hasan Özkoparan, ekonomideki gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER) Başkanı Akın Kazançoğlu, İmar Barışı'nın kentsel dönüşümün gerçekleşmesindeki en büyük engel olan “mülkiyet so...

Yazarlar
Website Security Test