Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Ekonomi'de mezuniyet modası

5.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ekonomi Üniversitesi(İEÜ), Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri mezuniyetlerini defileyle taçlandırdı.

Kampüs Park’ta yapılan defileye İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş da katıldılar.

İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, “Bize bu imkanı sağladıkları için Balçova Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Bu yıl sergi ve defilemizin konsepti Genaration D’dir. Fakülte olarak yeni nesil tasarımcıları yetiştirmekteki gücümüzü ifade etmek istiyoruz. Fakültemizin beş bölümünden mezun olan tasarımcı adayları, geleceğin dünyasında önemi gitgide artan tasarım mesleğinin yeni profesyonelleri olarak hayata atılıyor.  Bu yıl fakültemizden yaklaşık 200 öğrencimiz mezun oluyor. Bu ay sonunda da Dünya Tasarım Örgütü (World Design Organization) yöneticilerini üniversitemizde konuk edeceğiz” dedi.

 

‘21 öğrenciden 80 parça tasarım’

 

Ekonomili gençlerin 4 yıl boyunca uygulamalı ve teorik derslerin yanında birçok farklı etkinlikle hayal güçlerini geliştirdikleri ve bu defilede de 21 öğrencinin 80 parça tasarımı podyuma çıkardığını söyleyen Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, “Öğrencilerimiz 2018 mezuniyet koleksiyonlarını yeni romantik temasıyla hazırladı. 4. sınıf öğrencilerimiz, Öğretim Görevlileri Dr. Arzu Vuruşkan Gündoğan ve Jörn Fröhlich tarafından yürütülen tasarım stüdyosu dersinde koleksiyonlarını oluşturdu.  2018 modası, farklı kültürlerden ve zamanlardan stillerin birleşimini kutlayan, romantik koleksiyonlarla kendini gösteriyor. Defilede 3. sınıf öğrencilerimiz de Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şölen Kipöz yönetimindeki tasarım stüdyosunda moda masalları adıyla denim, denim-dışı kumaşlarla tasarımlarını bizlere sundu. Defilenin koreografisini Akif Örük hazırladı. Mankenlerimiz de öğrencilerimizden oluştu” diye konuştu.

 

Defileden kareler; 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) Başkanı Hasan Özkoparan, ekonomideki gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER) Başkanı Akın Kazançoğlu, İmar Barışı'nın kentsel dönüşümün gerçekleşmesindeki en büyük engel olan “mülkiyet so...

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Türkiye’nin bağımsızlığının ihracat ve üretimden geçtiğini söyledi. Şengül, “Tüm zorluklara karşı üretmek, ihraç etmek bir tutk...

TOBB’ta yapılan toplantıya Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı da katıldı.

Çocukları sevgi dolu bir ortamda okul öncesi yaştan itibaren geleceğe hazırlayan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) yararına düzenlenen Koruncuk Sörf F...

İzmir’in Konak ilçesinde, yalnız yaşadığı öğrenilen yaşlı bir kadın evinde ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede, yaşlı kadının yaklaşık 1 hafta önce öldüğü tespit edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ağustos ayı olağan meclis toplantısının üçüncü birleşiminde Kurban Bayramı süresince ulaşımda yüzde 50 indirim yapılması kararı alındı.

Yazarlar
Website Security Test