Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kim Jong-un'a göre top ABD'de

10.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'u ziyaret etti.

Rusya Federasyon Başkanı Valentina Matviyenko, cumartesi günü Pyongyang'da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'la bir araya geldi. Matviyenko Kim'e Devlet Başkanı Vladimir Putin'in mektubunu iletti.
Görüşme ile ilgili Sputnik'e konuşan Matviyenko, Kuzey Kore liderinin ABD Başkanı Donald Trump'la ilgili görüşlerini paylaşırken 'nazik ve diplomatik bir dil' kullandığını belirtti.

Matviyenko'ya göre, Kim nükleer silahlardan arınma konusunda başka adım atmayı planlamadığını, halihazırda attığı adımlara ABD'den yanıt beklediğini söyledi.

Kim ayrıca Rusya'nın ABD'nin Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlarını hafifletmesini desteklediğini umduğunu ifade etti.

 

'PUTİN İÇİN GÜZEL SÖZLER KULLANDI'

Matviyenko, Kim'in Putin'in mektubunun harika olduğunu düşündüğünü ve Rusya'nın desteğinden memnun olduğunu kaydetti.

Matviyenko "Kim ayrıca Putin için çok güzel sözler kullanıp, onun için iyi dileklerinin yanı sıra çalışmalarını ve Kuzey Kore'ye verdikleri desteği çok olumlu değerlendirdiğini, işbirliğini geliştirme isteğini iletmemi söyledi" dedi.

 

'RUSYA DAVETİ İLETİLDİ'

Rusya Devlet Başkanı Yardımcısı Yuriy Uşakov ise Putin'in mektubuyla ilgili bilgi verdi. Uşakov, mektupta Kore yarımadasındaki soruna ilişkin Rusya'nın tutumunun anlatıldığı ve Kim'in uygun bir zamanda Rusya'yı ziyaret etme davetinin iletildiğini söyledi.

Matviyenko da daha önce Kim'in yıl sonundan önce Rusya'ya gelebileceğini söylemişti.

 

Kaynak: Sputnik

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bu kez Rusya sınırlarında Mig-31 tip Rus savaş uçağı düştü.

Çin, Kuzey Kore ve Güney Kore liderleri arasında bugün yapılan görüşmeyi memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD eliyle ülkesine Ekim ayında bir darbe hazırlığı olduğunu ortaya çıkardıklarını söyledi.

Fransa'nın Grenoble-Vienne bölgesindeki kiliselerin cemaatini kabul eden Papa Francis'ten cinsellik konusunda açıklamalar.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, ABD Başkanı Donald Trump’a “Amerika'nın ülkemizde üsleri olmasının gerekli olduğuna inanıyorum” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya’nın Baltık Denizi üzerinden Avrupa’ya gaz ulaştıracağı Nord Stream 2 gaz projesinde çalışan şirketlere yaptırım uygulamayacaklarını açı...

Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in ile Kuzey Kore lideri Kim Jong Un 3'üncü kez bir araya gelerek ortak bir bildiri imzaladı. Kim Jong Un, gözlemciler eşliğinde nükl...

Yazarlar
Website Security Test