Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Baykal tekrar erken seçim istedi: 'İktidar değişmeli'

10.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Erken seçim çağrısı bu kez Baykal'dan geldi. CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Yeni iktidara ihtiyaç var." şeklinde konuştu.

15 Ekim 2017 tarihinde geçirdiği beyin kanamasının ardından üç ameliyat geçiren Deniz Baykal'ın tedavisi sürüyor. CHP'nin tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu tarafından yapılan ziyarette Baykal önemli demeçler verdi.

Deniz Baykal'la geçen görüşmeyi Sözcü'den Saygı Öztürk'le paylaşan Oya Berberoğlu, Baykal için "Son derece akıcı konuşuyordu." dedi.

Baykal'ın önemli demeçlerde bulunduğu görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP, Kanun Hükmünde Kararnameler ve erken genel seçim başlıkları ele alındı.

Baykal'ın sağlığı: "Kendisini son derece sağlıklı gördüm"
Oya Berberoğlu Baykal'ın sağlığının da konu edildiği görüşmeye ilişkin önemli demeçler verdi. "Son derece akıcı konuşuyordu. Kendisini son derece sağlıklı gördüm." diyen Berberoğlu, "Fotoğraf çektirmek istedim ama ‘gerek yok’ dedi. Ben de fotoğraf konusunda ısrarcı olmadım. Hastanede ama güncel olayları çok yakından izlediğini anladım. Bir insan bu kadar ülkesinin sorunlarına hakim olur ve gereği için uğraşır. Kendisine hayran oldum." şeklinde konuştu.

Baykal: "Erdoğan, yargı ve topluma moral vermeli"
Oya Berberoğlu'nun aktardığına göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete ilişkin önemli demeçler veren Baykal, "İçinde bulunulan durum, sorunlar, geç kalınmışlıklar, AK Parti’yi, hükümeti yolun sonu manasında arayışa getirmiştir. Bağımsız, tarafsız yargı arayışı ve hükümetin çabasından memnunum. Ama güven verici noktada mı? Bunu şu andaki süreçte söyleyemem." şeklinde konuştu.

Erdoğan'a ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Baykal "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ivedilikle, net biçimde örnek davranış sergileyerek iktidara cesaret vermesi, yargı ve topluma da moral vermesi elzemdir. " şeklinde bir tavsiyede bulunmayı da ihmal etmedi.

CHP'deki iç çekişmelerle ilgili Baykal'dan yorum yok
15 Ekim'de yaşadığı beyin kanamasının ardından CHP'de ciddi bir süreç yaşanmış, parti bir kutuplaşma dönemine girmişti. Yaşadığı sağlık problemi nedeniyle gelişmelerin dışında kalan Deniz Baykal, Berberoğlu'ndan gelen konuya ilişkin soruları yanıtsız bıraktı.

"Bir an önce iç hesaplaşma bir kenara bırakılmalı. Ben içerideki tartışmayı aşmaya, katkı yapma konumunda olmayı tercih ediyorum. Önce ülke gelir. Her seçimde siyasi partiler açısından seçmenden alınacak dersler olur ve değerlendirilir elbet." diyen Baykal'ın şimdilik tartışmaların uzağında kalmayı seçtiği görülüyor.

Baykal: "Türkiye’de iktidar değişimine gereksinim var"
Berberoğlu'nun Baykal'la görüşmesinin en çarpıcı kısmı, erken seçim çağrısının yapıldığı demeçler olarak öne çıkıyor. "Türkiye’de iktidar değişimine gereksinim var. Asıl mesele bu. Yeni iktidara ihtiyaç var." diyerek erken seçim vurgusu yapan Baykal, "Seçimde hata yapmazsak çok gecikmeden iktidar değişimi gerçekleşebilir. Yeni bir seçim değişim getirir mi, bence öyle oraya doğru gidiyor. Ülkenin erken genel seçime ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bir, bir buçuk ay içinde erken genel seçim kararı alınmalı görüşündeyim. Parlamenter rejime dönülmesi şart." şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Milli Gazete

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, 2019 yerel seçimlerinde herhangi bir ittifak yapmayacaklarını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Eren Erdem'in yargılanma süreci ve CHP'nin iç tüzüğüyle ilgili konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile bir araya geldi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Dışişleri Bakanlığı'nda Ürdün Sanayi, Tic...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabataş Lisesi’nde düzenlenen 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye "apolet" tartışması nedeniyle soruşturma açıldı.

KKTC Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ve TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı öncesinde strateji planlaması ...

Yazarlar
Website Security Test