Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''Göç Kurulu'' oluşturuldu

13.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İçişleri Bakanlığı'nda ''Göç Kurulu'' oluşturuldu. Kurulun oluşturulma kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye'nin göç stratejilerini belirlemek üzere İçişleri Bakanlığı'nda ''Göç Kurulu'' oluşturuldu. Kurulun oluşturulmasına dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan 17 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde Göç Kurulu'nun Türkiye'nin yabancılarla ilgili göç stratejilerini belirlemek, koordinasyonunu ve uygulamasını takip etmekle görevli olduğu belirtildi. Kurul üyeleri İçişleri Bakanlığı'nın başkanlığında, İçişleri Bakanlığı'nca belirlenecek kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşacak. Kurul, İçişleri Bakanı'nın çağrısı üzerine toplanacak. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kamuda tasarruf tedbirleri alındığına yönelik çalışmalar yürütüldüğü öne sürülürken TBMM’deki bütün kırmızı halıların sökülerek, turkuaz rengi halı döşenmesini sosyal ...

CHP'li Muharrem İnce'den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kriz yok" açıklamasına cevap.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Biz tabanda mutabakata inanırız. Hiç kimseyle herhangi bir görüşme içerisinde değiliz. Biz dümdüz yolumuzda ilerleyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Eylül Gaziler Günü için Ankara'da konuştu. Erdoğan gündeme ve ekonomiye ilişkin açıklamalar yaptı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, 2019 yerel seçimlerinde herhangi bir ittifak yapmayacaklarını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Eren Erdem'in yargılanma süreci ve CHP'nin iç tüzüğüyle ilgili konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile bir araya geldi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Dışişleri Bakanlığı'nda Ürdün Sanayi, Tic...

Yazarlar
Website Security Test