Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bahçeli'den Almanya'ya sert tepki: Durduğunuz kabahat...

6.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Alman askelerinin İncirlik Üssü'nden çekilme konusuna değinen ve "Durduğunuz kabahat, uğurlar olsun" diyen Bahçeli, aralarında Fethullah Gülen'in de bulunduğu 130 kişinin vatandaşlıktan çıkarılma kararında acele edilmemesi gerektiğini söyledi. Bahçeli ayrıca 'yeni darbe' iddialarına değindi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında milletvekillerine seslendi.

"Ülkemiz devasa sorun dağları arasına sıkışmıştır. Meselelerimiz ağırdır, hiçbir vatandaşımız yarınından emin değildir. Bunca olumsuzluğa rağmen milletçe kenetlenmekten başka seçeneğimiz yoktur." diyen Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye’yi hedef alan oyunlar ortadadır. Karanlık çevreler kanlı faaliyetlerini ilerletmişlerdir. Terör bumerang gibidir, tutan eli mutlaka kıracak, destekleyicilerini en sonunda geri dönüp çarpacaktır.

Dünya terörü konuşmaktadır ve anlaşılan o ki uzun süre de konuşacaktır. İnsanlık terörün vahim sonuçlarıyla karşı karşıyadır. Son 1 hafta içinde dünyanın farklı ülke ve bölgeleri peşpeşe kana bulanmıştır.

Manzara dehşet vericidir. Birleşik Krallık’ta hayat durmuş, insanlar evlerine kapalı kalmışlardır. Taziyelerimi iletiyorum. Ancak terörizme karşı ortak bir cephe kurulamamış olmasından kaygı duyduğumuzu da belirtmek istiyorum.

Ne zaman batı ülkelerinde terör olsa yer yerinden oynamaktadır. Oralarda istisna olan terör, bu topraklarda olağandır. Bilindiği üzere Türkiye terör illetinden uzun süredir çok çekmiştir. Bu durum karşısında batının üç maymunu oynaması unutulmaz bir tavırdır. Hans ölürken dünya ayağa kalkar ama Mehmet toprağa verilirken kimseden ses çıkmaz. Ankara bombalanır, İstanbul yanarsa derin bir sessizlik dünyaya yayılır. İnsan her yerde insan, terör de her yerde terördür. Ölenlerin adı Müslüman olunca, Türk olunca duyarsızlık niyedir.

Yalnızca Londra’daki teröre değil yeryüzünde faal halde bulunan terör örgütlerine ve arkasındaki şer odaklarına artık dur demenin vakti gelmiştir. Ya insanlık onurunu savunacağız ya da insanlığın uçuruma yuvarlandığını göreceğiz. Ya başaracağız ya da hep birlikte kaybedeceğiz.

ALMANYA'YA ELEŞTİRİ

Almanya’nın bir yanda FETÖ’cülere destek ve himayesi, bir yanda PKK’ya kol kanat germesi iki ülke arasındaki ilişkileri geren bir durumdur, bir meydan okuma halidir. Alman dışişleri bakanının suya sabuna dokunmayan gri sözleri ortadadır. PKK’nın oradaki faaliyetleri gizli değildir... ABD’nin Paris İklim Anlaşması’ndan çekilmesine gösterilen tepkinin birazı neden terörizme karşı gösterilemez. Almanya kimin yanındadır. Aksi halde iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelme şansı çok az olacaktır... Almanya’nın damgalı hainleri görmeyip sözde gazeteciyi mesele yapması anlaşılır şey değildir.

Bu bakan bilmelidir ki en büyük delil 249 vatan evladının şehadetidir. Delil 15 Temmuz gecesindeki tüm Türkiye'dir... Türkiye Cumhuriyeti egemen bir devlettir. Kendi kararını kendi verecek güç ve kararlılığa sahiptir... 

Alman parlamenterlerin İncirlik Üssü'nü ziyaret etmek istemeleri iyi niyetli, karşılıklı anlayış, çıkar ve yardımlaşmaya dayanıyorsa bunda bir mahsur olmayacaktır... Yok eğer nalıncı keseri gibi hep kendisine yontuyorsa, kimse kusura bakmasın buna da müsade edilmemeli, edilmeyecektir... Hükümetin bu konudaki göstermiş olduğu hasssiyet ve haysiyetli tavır bize göre son derece isabetlidir... 

Alman askerleri bu hafta veya gelecek hafta çekilecekmiş. Durduğunuz kabahat, hepinize uğurlar olsun. Yetmezse Konya'dan da tası tarağı toplar en yakın zamanda Ürdün'e mi gidiyorsunuz, Fizan'a mı gidiyorsunuz, ardınıza bakmadan çeker gidersiniz.

Bahçeli'nin grup konuşmasından öne çıkan diğer noktalar şöyle:

- Rakka operasyonunun yöntemi sakattır. YPG'ye silah vermek, PKK'ya silah vermektir. 

- Sınırlarımıza yaklaşmayı göze alanlar kefenlerini de beraberinde getirmeli. 

- ABD'nin YPG'yle aynı kareye girmesi Türkiye'ye tuzak kurmaktır... Bu ilişki taktiksel ve dönemselmiş. Bunların hepsi boş laf...

Rakka operasyonu danışıklı dövüştür. Terör örgütleri dayanışma içindedir... Sorun sadece Rakka değildir. İdlib'in yeni bir çatışma alanı olması an meselesidir.

- Terörizme destek sağladığı gerekçesiyle bazı ülkeler Katar ile ilişkileri kesmişlerdir. ABD Başkanı'nın Suudi Arabistan ziyaretinden kısa süre sonra bu gelişmelerin ortaya çıkması etraflıca değerlendirmeli ve analiz edilmedir. Katar'a karşı alınan tedbirlerin saldırgan, dayatmacı ve izole edicidir. Bu tedbirlerin ABD'den bağımsız, İran'la da bağlantısız olduğunu düşünmek safçadır.

FETÖ'YLE MÜCADELE

- Uzayıp giden mahkleme safahatları, infial yaratan duruşmalar neyin nesidir. Suç belli, suçlu Bellidir; ihanet görülürdür. FETÖ'cü darbeciler mahkemelerde suçları inkarla meşguldürler. İfadelerine baksanıza, cezaevleri masumlarla dolup taşmaktadır... Hiçbir hain suçlamaları kabul etmemişştir... Darbeciler konuştukça şehitlerimizin kemikleri sızlamaktadır. Buna kimsenin hakkı yoktur, kafalarına adaletin demir yumruğunu vurmak ertelenemez bir sorumluluktur. 15 Temmuz'un hesabı ya sorulacak ya da sorulacaktır. 

- Aralarında Pensilvanyalı hoca görünümlü hainin de bulunduğu 130 kişinin 3 ay içinde Türkiye'ye gelmemeleri halinde Türk vatandaşlığından çıkarılacağı dünkü Resmi Gazete'de ilan edilmiştir. Bu hainler vatandaşlıktan çıkarma konusunda acele etmek hem erken hem de mantıklı değildir. Çünkü bunların hepsinden Türk adaleti önünde mutlaka hesap sorulmalı, 15 Temmuz'un diyeti alınmalı, ihanetlerinin bedeli kesinlikle ödettirilmelidir. 

- Yine darbe iddiaları dillerdedir. Yunanistan'a kaçmak üzere Rodos Adası'nda bekletilen bir grup darbecinin, 'bu sefer çok kan akacak, bayramı kimin yapacağını göreceğiz' dedikleri gündemdedir. Eğer yeni bir darbe teşebbüsü olursa, eğer buna kalkışan çıkarsa; bilinsin ki bu aziz topraklarda gömülecek ne bir yer ne de cesedinin başına dikilecek mezar taşı bulamayacaktır. Darbecilerin gelecekleri varsa görecekleri de vardır. Ve görecekleri yalnızca azap ve dehşet olacaktır...(ntv)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Uşak'ta konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kayseri'den çok sert yüklendi "Bir ‘One minute’ ile 9 sene idare ettin. Mavi Marmara’da şehit kanını sat...

AKP'nin dün açıklanan seçim beyannanmesindeki kamu görevlilerine '3 bin 600' vaadi, 5 ay önce CHP tarafından meclise sunulduğu, ancak AKP oyları ile reddedildiği ortay...

Doğu Perinçek, Selahattin Demirtaş'ın " "Ben seçilirsem Vatan Partisi’ni kapattırmayacağım" mesajına cevap verdi. Perinçek, "HDP'yi siz kurmadınız ki siz kapatasınız. ...

Selahattin Demirtaş, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde HDP'yi kapatacağını söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e yanıt verdi: "Ben seçilirsem Vatan Partis...

Yüksek Seçim Kurulu, (YSK) HDP’nin Şırnak’ta birinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği Abdullah Güngen’in başvurusunu, milletvekili olmaya engel bir cezası bulundu...

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye bağış yağıyor. İnce’nin hesabına seçim kampanyasında kullanması için, 3 milyonu aşkın vatandaş tarafından, 9 milyon liraya yakın p...

Website Security Test