CHP İl Başkanı Güven'den AKP'ye grev kontrası

25.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de İZ-DENİZ şirketinde ki sendikalı işçilerin demokratik haklarını kullanarak yaptıkları grev üzerinden eleştirilerde bulunan, AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican'a, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven'den OHAL grevleri kontrası geldi.

"AKP DEMOKRASİ VE HAK İŞLERİNDEN PEK ANLAMAZ"

Bülent Delican'ın grevlerin siyasallaştırılmaması gerektiğini söyleyerek, yaptığı açıklamalarla, işi tam bir siyasi ranta çevirmeye çalıştığını belirten Asuman Ali Güven " Delican şarkılı türkülü bir methiye düzmek istiyorsa, Kayyuma devrettikleri şirketlerde, 45 gündür işsiz bırakıldıkları için grev yapan İzmirliler, OHAL denen hukuksuz yönetimle işinden olan, sürülen, hayatları kararan, zulme uğrayan binlerce masum insanımız için methiye düzsün" dedi. Güven açıklamasında şunları söyledi.

GREVİ KULLANARAK SİYASİ RANT SAĞLANMAZ

Sayın AKP İl Başkanı Bülent Delican bu grev işlerine uzak biraz. Çünkü grev bir demokratik haktır ve sosyal demokratlık bu hakkın sonuna kadar kullanılmasını destekler. Elbette demokrasi ve hak denince AKP bu konuları pek sevmiyor ve anlamıyor. Onlar genelde, demokratik haklarını kullanarak sesini duyurmaya çalışanları baskıyla susturmaya veya tutuklamaya alışkındırlar. Sayın mevkidaşımın yaptığı şey, grevlerin siyasallaştırılmaması gerektiğini söyleyerek yaptığı açıklamalarla, işi tam bir siyasi ranta çevirmeye çalışmaktır. Bir toplu görüşme hakkı var ve işçilerimiz buradan doğan haklarını kullanmaktadır ve elbette ki kullanacaklardır.  Bu durumun deniz ulaşımında bir aksama yaşattığı malumdur. Bunu ilk tespit eden sayın Delican olmasa gerek. Ama Büyükşehir belediye başkanımızda, bürokratlarımız da konuya son derece hakimdir ve gerekli çalışmalar ve görüşmeler yapılmaktadır. İnanıyorum ki en kısa sürede bir anlaşma sağlanacaktır ve her şey tekrar yoluna girecektir"

İŞ AKP'NİN OHAL'İNE GELİNCE KARNINDAN KONUŞANLAR..

CHP İl Başkanı Güven AKP iktidarının uyguladığı OHAL yönetimine de değinerek "Delican şarkılı türkülü bir methiye düzmek istiyorsa, Kayyuma devrettikleri şirketlerde 45 gündür işsiz bırakıldıkları için grev yapan İzmirliler, OHAL denen hukuksuz yönetimle işinden olan, sürülen, hayatları kararan, zulme uğrayan binlerce masum için methiye düzsün. Kayyuma devredilen Orkide yağlarında kayyumun, yani AKP'nin işten çıkarttığı, grev yapan vatandaşlarımızla ilgili bugüne kadar tek bir açıklama duymadık AKP'lilerden. 50'binden fazla insan tutuklu, bunların arasında suçsuz olanlarında olduğunu AKP'liler bile söylüyor ama ,adalete gelince o sağlanmıyor. 110 binden fazla insan kamudan ihraç edildi veya sürüldü. FETÖ ile mücadele edenler uyduruk sebeplerle akıllara durgunluk verecek şekilde, hedef saptırmak için FETÖ'cü diye tutuklandı. Tüm haksızlıklar, hukuksuzluklar  hangi siyasi iradenin bizlere armağanıdır. AKP Türkiye'yi hak, hukuk ve adaletten yoksun bir hale getirmiş ve OHAL denen faşist yönetim şeklini olağan olarak belirlemişken, Sayın AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican'dan bu durum için de şarkılı,türkülü bir methiye bekliyoruz. İzmirliler, İş İzmir'de demokratik hakkını kullanan işçilerimizi siyaset uğruna kullanmaya gelince, maşallah mangalda kül bırakmayanları ama  kendi  haksızlıkları, zorbalıkları, mahvettikleri hayatlara gelince karınlarından konuşanları görüyor" dedi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalına ilişkin, "Biz güçlü, itibarı olan bir devletiz. Biz, demokrasiyi, ...

Avrupa Birliği, "Türkiye'nin Avrupa standartlarından sapmasını" gerekçe göstererek Türkiye'ye fonlarda kesintiye gitme kararı aldı. Bu kararla AB ilk defa Türkiye'ye y...

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, hedef skandalı nedeniyle Türkiye'den özür diledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV'de katıldığı canlı yayında "CHP ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “Ortak aday olur musunuz?” sorusuna, "Kesinlikle hayır ...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 22 Kasım'da Rusya'ya giderek Rusya, İran ve Türkiye arasındaki üçlü zirveye katılacağı öğrenildi.

İYİ Parti, Genel Başkan’ı Meral Akşener'e üç yeni yeni danışman atandı. Danışmanlar İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray'ın imzasıyla görevlendirildi.