Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP'li Ağbaba’dan Memur-Sen’e ziyaret

28.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberindeki heyet, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı ziyaret etti. Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarette Ağbaba, CHP tarafından kamu personeli reformu hakkında düzenlenecek olan çalıştaya Memur-Sen’i davet ettiklerini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Veli Ağbaba ve beraberindeki heyet Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı ziyaret etti. Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarette çalışma hayatı, Türkiye ve Dünya gündemi değerlendirildi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ve dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede, kamu personeli sistemine ilişkin de istişareler gerçekleştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise kamu personeli reformu hakkında gerçekleştirecekleri programa, Memur-Sen’i davet ettiklerini kaydetti.

Ağbaba: Kamu Personeli Reformunu Türkiye Gündemine Taşıyacağız

Ağbaba, örgütlü kesimlerin görüşlerini önemsediklerini kaydederek, “İş yaşamıyla ilgili bir çalışmamızda tüm paydaşların görüşlerine başvurmayı zorunluluk olarak görüyoruz. Biz memurların kazanılmış haklarının kaybedilmesine karşıyız. Önümüzdeki dönemde bu konuda genel başkanımızın da katılımıyla, sendikaların ve konuyla ilgili akademisyenlerin teşrifleriyle kamu personeli reformunu Türkiye gündemine taşımayı düşünüyoruz. Bu konunun, geç kalınmadan tartışılması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yalçın: Ziyareti Olumlu Buluyoruz, Çalıştay Teklifini Değerlendireceğiz

Yalçın ise, CHP adına Veli Ağbaba ve heyetine ziyaret için teşekkür ederek, “Çalışma Hayatı, sadece sendikaların alanı değil. Çalışma hayatı, muhalefet partilerini, tüm konfederasyonları, herkesi ilgilendiren geniş bir alan. Mücadelemiz toplumdaki huzuru refahı artırmak içindir ve bu mücadeleye destek verebilecek herkese kapımız açıktır. 15 Temmuz sonrası, Yenikapı mitinginden sonra CHP’yi ziyaret etmiştik. Türkiye’nin birlik beraberliğe ihtiyacının olduğunu belirtmiştik. Bugün ise CHP, kamu personeli reformu çalıştay taslağı üzerinde çalışılırken, böyle bir ziyareti gerçekleştirmiş olmaları oldukça önemlidir. Memur-Sen olarak bizim kamu personeli sistemine ilişkin duruşumuz bellidir. Kamuda çok başlı sistemin ortadan kaldırılması için ilgili görüşümüzü çok defa ilettik. İş güvencesinin kırmızı çizgimiz olduğunu da defaten deklare ettik. Muhalefet partisinin bu ziyaretini Çalışma hayatındaki sorunların çözülmesi adına olumlu buluyoruz” diye konuştu.

Ziyarette Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Memur-Sen Genel Sekreteri Ali Said Bedük ile CHP Ankara Milletvekilleri Murat Emir ve Necati Yılmaz da hazır bulundu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir İl Örgütü, eğitimde 12 sorun olduğunu savunarak 12 çözüm önerisi sundu ve ekledi: ''Karma eğitimden vazgeçilirse Türkiye’de tüm okul önlerinde eylemlere başl...

Sabah yazarı Engin Ardıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ne olursa olsun 2023'e kadar görevinin başında olduğunu söyledi.

Mart 2019'daki yerel seçimlere hazırlanan CHP'de seçimlerde aday olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının en kısa sürede istifa etmesi istenecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul 3. İcra Dairesi'ne 909 bin 353 liralık tazminatı ödedi.

Irak ile Suriye'de Türk askeri varlığını 1 yıl uzatan Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli İstanbul'dan aday çıkarmayacaklarını söyledi.

Kamuda tasarruf tedbirleri alındığına yönelik çalışmalar yürütüldüğü öne sürülürken TBMM’deki bütün kırmızı halıların sökülerek, turkuaz rengi halı döşenmesini sosyal ...

Yazarlar
Website Security Test