Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Resmen Açıklandı Muharrem İnce

4.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin CUmhurbaşkanı Adayı olarak Muharrem İnce'yi aday gösterdi.

İşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Muharrem İnce'yi aday olarak gösterdiği konuşmasından satır başları; 

25 Haziran'da Türkiye'nin bütün dağlarında çiçekler açsın diyorsak, çağrımdır herkes seçmen listesini kontrol etsin. Kimse tatile gidiyim, yaylaya çıkayım dememelidir. Hiç kimsenin tatile gitme lüksü yoktur. Bu ülkenin aydınlarına, demokrasiye inananlara çağrımdır. Herkes bayram havasında oy kullanabilmek için seçim sandıklarına gitmelidir.  Türkiyenin beka sorunu vardır, demokrasi ipotek altındadır.

İktidarın küçük ortağı, sarayın sözcüsü, Cumhurbaşkanına gidip oraya baskı kurmaktadır.

Kimse demokrasi üzerinde baskı kurmaya yeltenmesin.

Bunu en başta Abdullah Gül'e giden Genel Kurmay Başkanı ve Cumhurbaşkanının temsilcisi olan İbrahim Kalın'a söylüyorum. 

Kimse demokrasi üzerinde vesayet kurmasın.

Dış politikada, 16 yıl önce tüm ülkelerle barış içinde olan Türkiye bugün tüm komşuları ile kavgalıdır.

Ekonominin çivisi çıktı. Yöneticiler yakayı tefecilere kaptırdı. Dolar durmak bilmiyor. Yöneticiler rantiye için çalışıyorlar.

2002 yılında Türkiye nüfusunun % 1'i GSMH'nın 38'ine sahipti. Bugün bu rakam % 55'e çıktı. 

25 Haziran'da güzel günler göreceğiz, motorları maviliklere süreceğiz.

25 Haziran'da Allahın izniyle bunu yapacağız.

AKP'liler bizi kopyalamaya çalışıyorlar kopyacıdan olsa olsa sahtekar olur.

Öğretmen toplumun aydınıdır. Öğretmen toplumu aydınlatan bilge bir kişidir.
Eski Bir öğretmen yeni bir politikacı, Muharrem İnce diyerek Muharrem İnce'yi kürsüye davet etti. 

Kürsüye çıkan Muharrem İnce, "Tarafsız olacağım, size emanet ediyorum diyerek parti rozetini çıkarttı.

Kürsüye gelen Muharrem İnce'nin konuşmasında satır başları ; 

24 haziranda Allah'ın izni, milletin isteğiyle 80 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım, Sadece CHP'lilerin değil, 80 milyonun, herkesin, AK Partililerin, HDP'lilerin, MHP'lilerin, Saadet Partililerin, herkesin cumhurbaşkanı olacağım, sağcıların, solcuların alevilerin, sünnilerin, Türk'ün, Kürt'ün, Laz'ın, Çerkez'in herkesin cumhurbaşkanı olacağım.

Cumhurbaşkanı 80 milyonu kucaklamalı parti üyesi olmamalı.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine karşı çıkmış, aday olmuş, zaman zaman dozunu aşan laflar da söylemiş birisini "bana rakip olabilir ama bu çocuk doğrusudur" diyerek aday göstermiş. Lider vardır; kendi menfaati için kardeşim dediğinin evine helikopter indirip aday olmasın diye tehdit eder.  Bir de lider vardır; iki kez rakip olmuş kardeşini ülkenin menfaati için Cumhurbaşkanı adayı yapar.

Ey ak partili sana da soruyorum . Kardeşim dediğinin evine helikopterle Genel Kurmay Başkanı yollayan liderden millete hayır gelmez.

25 Haziran'da Türkiye'nin bütün dağlarında çiçekler açacak. Bunu inanarak söylüyorum. Çünkü bu topraklar demokrasi mücadelesinin verildiği topraklardır. Demokrasimizi güçlendirmek için her türlü mücadeleyi yapacağız.

15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilip 20 Temmuz’da sivil darbeye çevirdiler. O darbeye karşı çıkan tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Bize soruyorlar neden ittifak yapmak istiyorsunuz diye, sıfır baraj için, demokrasi için ittifak istiyoruz. Kutuplaşmaya son verilmesi için ittifak yapmak istiyoruz.

Sıfır baraj ittifakı olursa, her vatandaş gönlünde yatan partiye oy verebilecek. Demokrasiyi geliştirmek için ittifak yapmak istiyoruz. Siyasi partiler ülkenin çıkarları için bir araya gelmelidir. Ülkede kutuplaşmayı engellemek için ittifak istiyoruz. Bu ülkede huzur içinde yaşamak için ittifak istiyoruz. Buradan bu çağrıyı da tüm siyasi partilere yapıyoruz.

Seçme hakkının önündeki engelleri kaldırmak istiyoruz. Sıfır baraj ittifakı olursa, her vatandaş gönlünde yatan partiye oy verebilecek. Demokrasiyi geliştirmek için ittifak yapmak istiyoruz. Siyasi partiler ülkenin çıkarları için bir araya gelmelidir. Ülkede kutuplaşmayı engellemek için ittifak istiyoruz. Bu ülkede huzur içinde yaşamak için ittifak istiyoruz. Buradan bu çağrıyı da tüm siyasi partilere yapıyoruz. Söyledim, yeni bir yol ayrımı ile karşı karşıyayız. 21. yüzyıldayız, 20 Temmuz darbesinden sonra kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. Çünkü yargı bağımsızlığı yoktur. Güçler ayrılığı ilkesi yoktur. Yargı çökmüştür. 80 milyondan toplanan vergilerin nereye gittiğinin hesabını siyasi iktidar vermemektedir. Medya kontrol altındadır, basın özgürlüğü tamamen bitmiştir. Bir grup medya direnmektedir, onlar da her türlü baskı altında.

Ben 3 Kasım 2002'de milletvekili oldum, sayın Erdoğan Mart 2003'te oldu. Ben ondan kıdemliyim. 16 yıldır aralıksız milletvekiliyim. Erdoğan tecrübemi sorguluyor. Benim devlet tecrübem daha fazla; ondan 5 ay önce milletvekili oldum; askere gitsek ben çavuş olurum, o onbaşı. Ben ondan 5 ay daha tecrübeliyim.

İlerleyen zamanlarda belli olacak. Meydanlarda ekonomi, dış politika, tarım, eğitim konuşacağız diye bekliyorum. 'Bunları konuşmayacağız, kavga edeceğiz, iftira atacağız' kampanyasına girişeceklerse daniskasını yaparım. Ben meydanlarda entelektüel bir tartışma yapmak istiyorum, ha bunu yapmayacağım diyorsanız…

Ya CHP'ye genel başkan olamadın, Türkiye'ye cumhurbaşkanı olacaksın diyorlar… Tayyip Erdoğan, Beyoğlu'na belediye başkanı olamadı, Türkiye'ye cumhurbaşkanı oldu. Gül, Erbakan'a karşı aday oldu, kaybetti ama cumhurbaşkanı oldu.

İki derdimiz var, biri 50 artı bir. Bir derdimiz daha var, yönetmek. O da yüzde yüz tarafsız bir şekilde yönetmek. İki de iddiam var: Bir, terör nereden gelirse gelsin, ister PKK, ister IŞİD, ister FETÖ, en kararlı şekilde mücadele edeceğiz. İki, yetimin hakkına göz dikenlere, ihaleye fesat karıştıranlara, terörü destekleyenlere ve bu ülkeyi soyanlarla, Allah’ın huzurunda söz veriyorum, sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Bugün benim doğum günüm. Sevaplarıyla, günahlarıyla 54 yılı geri bıraktım. Şu andan itibaren kendisini vatanına, milletine, bayrağına adayan, aziz milletimizin refahı için çalışacağım.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

24 Haziran seçimleri öncesi CHP tarafından milletvekili adaylık listesine alınmayan Erdem Erdem'e ilişkin İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi karar verdi. 24 Haziran akşa...

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: 'Türkiye’de artık anayasa yoktur. Türkiye’de artık Saray yargısı eliyle orman kanunları geçerlidir.'

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, bugün düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti, Meclis'teki ilk araştırma önergesini verdi. Parti Sekreteri Aytun Çıray, FETÖ'nün araştırılmasına yönelik önergeyi Meclis'e sundu.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuşan Çiller, "Özel kesimde çok ciddi bir kriz beklentisi gördüğünü" söyleyerek; yeni sistemin “Krizi aşmada çok büyük fırsat ver...

CHP'de Selin Sayek Böke, İlhan Cihaner ve Ali Şeker gibi milletvekillerinin oluşturduğu, 'Gelecek İçin Biz' adlı grup da olağanüstü kurultay için çağrı yaptı. Ali Şeke...

AKP Sözcüsü Mahir Ünal'ın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sert sözlerine Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan yanıt verdi.

Yazarlar
Website Security Test