Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna yakışmıyor

8.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi..”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Ülkenin yarısını hain, yarısını münafık ilan eden kişi Cumhurbaşkanlığı koltuğuna yakışmıyor.”

"Dünyada hiç bir ülkenin Başbakanı, Cumhurbaşkanı çıkıp da "köprü yaptık, yol yaptık" diye övünmez. Dünyada uzaya çıkmakla, bilimle övünüyorlar. Bizimkiler, köprü yaptık, yol yaptık. Ayıptır bununla övünmeyin"

“Medya kontrol altına alınmıştır. Havuz medyasının tüm manşetleri aynıdır.”

"Medyanın görevi gücü eleştirmektir. Şu an medyanın yüzde 90'ını hükümet kontrol ediyor. Havuz medyasının manşetleri hep aynı. Bunlar vatandaşın ödediği vergilerle yönetiliyor."

Geçtiğimiz cuma günü ezberleri yine bozduk. Cumhurbaşkanı adayımızı açıkladık. Sayın Muharrem İnce'yi. Bizim cumhurbaşkanı adayımız demokrasiyi, insan haklarının ne olduğunu bilir. 80 milyonu kucaklar.

“Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı seçtik; vay efendim nasıl olur? Olur efendim olur. Senden çok çok çok daha iyi Cumhurbaşkanı olur!”

En başından bu yana Cumhurbaşkanı "tarafsız" olmalı dedik. Bu inançla, bu görüşle yola çıktık. Muharrem İnce hiç bir zaman ayrım yapmadı. Milleti bölmek istemiyor. Biz toplumu kucaklıyoruz ve birleştiriyoruz. Böyle bir kişi Cumhurbaşkanlığını hak ediyor.

Muharrem İnce, bir halk adamıdır. Onu çok daha önceden tanıyorum. Milletvekili oldu, ne köyünden ne de köylüsünden vazgeçmedi. Birilerinin yaptığı gibi 3 bin kişi ile gezmez. Kendi halkından korkan Cumhurbaşkanı mı olur?

“Erdoğan, 3000 koruma ile dolaşıyor. Kendi halkından korkuyor. Meclis'e de koruma ordusu ile geliyor. Kimden korkuyorsun?”

Umudumuz, neşemiz, huzurumuz hiç eksik olmasın! Umudumuzu, neşemizi, huzurumuzu yaşamak istiyoruz... Siyasette tek derdimiz zengin, huzurlu ve kendi içinde mutlu bir ülke... Aynı kararlılıkla devam edeceğim...

Siyasette varlık nedenim sadece ve sadece bu ülkeye hizmet etmek.

"Faizler düşecek" demiş. 15 yıldır memleketi dış güçler yönetiyordu, bu gelecek faizleri düşürecek!"

6 Mayıs 1972'de üç güzel fidanımızı darağacında kaybettik. Onların yeri kalbimizde ayrı. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı asla unutmayacağız. Gençlerimiz de unutmayacak.

"Dün Cumhuriyet Gazetesi 94. yılını kutladı ve bütün baskılara rağmen yoluna devam etmektedir. Yazarları katledilmiş, gazetecileri hapse atılmıştır. Darbelere karşı gelmişlerdir. Bugün Cumhuriyet Gazetesi bütün baskılara rağmen devam etmektedir. Herkesin cumhuriyete sahip çıkması gerekir. Gazeteciliğin yerlerde süründüğü bir dönemde onurlu duruşunu bozmamıştır. Yazarlarını da gazeteyi de yürekten kutluyorum.

Beka Sorunu Yaratan Nedenler şöyle:
1- Devlette liyakat sistemi yok edildi.
2- Devlet yönetimi keyfileşti ve kişiselleşti.
3- Saray'ın tek belirleyici olması bürokrasinin çalışma düzenini altüst etti.
4- Sarayın aşırı yetkilendirilmesi sorunları çözmüyor, sorunlara kaynaklık yapıyor

Türkiye saygın ve onurlu bir ülkeydi. Bugün Türkiye şamar oğlanına döndü. Türkiye en ağır faturayı bu hükümet döneminde ödedi.

O suriyeliler senin yanlış politikandan buraya geldi. Bizim vatandaşımız vergi öder onlar ödemez.

Erdoğan beni aslında dinliyor ve şunu çok iyi biliyor ona asla yalan söylemeyen tek kişi benim.

Dünyada enerji konusunda bu oranda başka bir ülkeye bağlı olan Türkiye dışında bir devlet yok.

Kilislilere ve Trabzonlulara sesleniyorum seni 2. sınıf, Suriyelileri 1. sınıf yapan adama oy verme, oy verme! Uyan artık uyan!

Devleti soyan adam yolsuzlukla mücadele eder mi? Aile boyu yolsuzluk yapan adam yolsuzlukla mücadele eder mi?

Başına taş düşmüş faizler düşecek demiş, Kılıçdaroğlu dediğine göre not almış oraya ama faizleri düşüremediler. Devletin yeni rakamları çıktı dışarıya ödenen faiz 151 milyar dolar. Faizleri indiremiyor. Ekonomiyi yönetemiyor Türkiye’yi yönetemiyor. "Ben Bu ülkeyi iyi yönetiyorum" diyen bu adamlardan bu millete yarar gelmez. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP Genişletilmiş Kadın Kolları Genişletilmiş İstişare Toplantısı'nda konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

GÖZLEM, konuyu masaya yatırdı, işte görüşleri…

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan Sonsöz TV'de önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Karabağlar'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi ve Karabağlar halkına müjde verdi.

CHP İzmir İl Örgütü, eğitimde 12 sorun olduğunu savunarak 12 çözüm önerisi sundu ve ekledi: ''Karma eğitimden vazgeçilirse Türkiye’de tüm okul önlerinde eylemlere başl...

Sabah yazarı Engin Ardıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ne olursa olsun 2023'e kadar görevinin başında olduğunu söyledi.

Yazarlar
Website Security Test