Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP’li Polat, ‘CHP ülke gündemini belirliyor’

13.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP YDK üyesi ve İzmir Milletvekili Aday Adayı Mahir Polat, katıldığı radyo programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Polat, “Ana muhalefetiz ama düşüncelerimiz iktidarı yönetiyor. Demokrasi zaferini biz kazanacağız” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi (YDK) ve İzmir Milletvekili Aday Adayı Mahir Polat, Can Radyo’da Doğan Beyazgül’ün sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Polat, 24 Haziran seçimlerine değinerek, CHP’nin  ülkeyi yönetecek projeleri olduğunun altını çizdi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Muharrem İnce’nin  Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesine değinen Mahir Polat, “Biz ülke olarak Ekmeleddin İhsanoğlu vakası yaşadık. CHP Genel Merkezi ciddi bir sorumluluk alarak o zamanki  şartlarında da getirdiği durumla kazanabileceğini düşündü. O kararın dönem itibariyle doğru olduğunu düşünenlerdenim.  Daha sonra iktidarın yarattığı  toplumsal adaletsizliğe karşılık Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet yürüyüşü ile bütün topluma seslendi” dedi.

‘Kılıçdaroğlu, Demokrasi Dersi Verdi’

Polat, “Örgütün ve tabanın kendi içinden yetişmiş birini aday görme istediği kurultaya yansımıştı. Kurultay delegelerinin iradesi önemliydi. Genel Başkanımızın yaptığı açıklamaların paralelin de kendisini aday göstermesi beklenemezdi. Demokrasi dersi vererek kendisine muhalif bir ismi aday gösterdi. Hiçbir tereddüt göstermeden  Sayın İnce’yi açıkladı. Ve iyi de yaptı” diye konuştu.

‘CHP Gündemi Belirliyor’

24 Haziran’da yaşanacak yarışa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Polat, “Her parti kendi yarışını veriyor. 2. Tura kalma yarışı veriliyor.  2. Turda demokrasi bloğu en çok oy almış aday için sandığa gidebilirse demokrasi zaferini kazanabileceğimize inanıyorum. Sayın Kılıçdaroğlu, nasıl bir lider olduğunu ortaya koydu. Gündemi CHP belirliyor. O gündem üzerinden Türkiye, 24 Haziran seçimlerine gidiyor . Rahmetli Türkeş, ‘Biz zindanlardayız ama düşüncelerimiz iktidar’ diyordu. Biz de ana muhalefetiz ama düşüncelerimiz iktidar şuan da . Aslında CHP, yönetim anlamında projeleriyle ülke yönetimine önemli katkılar sağladı” dedi.

‘Tekelleşen Medyada Sesimiz Duyuramıyoruz’

Medyanın üzerinde kurulan baskı ve tekelleşen medya ile ilgili de görüşlerini aktaran Polat, “İktidarın tekelinde olan bir medyada çok fazla sesimizi duyuramıyoruz. Türkiye, Atatürk’ten beri demokrasiyle yönetilen bir ülkeydi. Şimdiyse bir dikta rejimiyle nasıl başa çıkacağını bilemedi. Gezi Direnişi’nin ardından toplum artık ne yapacağını biliyor.  Belli bir korku eşiğini aştıktan sonra CHP’nin politikaları parlamaya devam ediyor” diye konuştu.

‘İnce, Duygu Köprüleri Kuruyor’

Polat,  “CHP,  Sayın İnce, bir gün Hakkari’de bir gün Rize’de miting yapıyor. Partimizin oy alamadığı bölgelerde insanlarla duygu köprüleri kuruyor. Partimizin de seçim programı da yakında gündeme düştüğünde, bütün dezavantajlı kesimler  bu programda kendini bulacaktır” dedi.

‘Normalleşmeyi Topluma Gösteriyoruz’

İnce’nin Hakkari mitingine dair sorulan soruyu yanıtlayan Polat, “Bizi iktidar gibi algılıyorlar. Bizim belirlediğimiz gündem ve ülkeymiş gibi sorular soruyorlar. Biz özgür bir Türkiye’den bahsediyoruz. Biz Sn. Demirtaş’ı ziyaret ediyoruz onlar ise edemiyorlar. Biz normalleşmeyi topluma gösteriyoruz. Biz ciddi bir oy potansiyeliyle ülkeyi yöneteceğiz. AKP’de bunu iyi görüyor” diye konuştu.

Polat, ‘T A M A M Sıkıldık’

Muharrem İnce’nin 3B ( Barış, birleşme ve bölüşme) sloganına dair de açıklamalarda bulanan Polat, “Toplumun hızla normalleşmesi gerekiyor. devletin çatırdamışını bırakın toplumun çatırdaması tehlikelidir. Türkiye’yi ayrıştırarak bu hale geldi. Mezhepçilik, etnik kimlik ayrımcılığının başka noktalara getirdiler. Bir an önce birleşmenin sağlanması gerekiyor. birisinin gemicikleri Man adasında yatırımları varken bir taraf sürekli fakirleşiyor. İnce’nin bir sözü var, ‘Siz zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim’ diyor. Bu çok önemli bir şey.  Toplum bu sefer, TAMAM sıkıldık diyor. Şimdi buna da gözdağı veriyorlar.” dedi.

‘Erdoğan’ın Açıklamaları Ciddiye Alınmamalı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ’CHP pisliktir, çöplüktür’ sözlerine ilişkin cevap veren Polat, “CHP kadroları bu ülkeyi kuran kadrolardır.  Yaptığı açıklamaların artık ciddiye alacak bir durum olmadığını gösterdiği aşikardır. OHAL şartlarında bir radyo programı yaptığımız için çok da sert konuşamıyorum” dedi.

‘Tüm Toplumu Kucaklayabilecek İsimler Önemli’

24 Haziran seçimlerinde bölgesinden aday adaylığı başvurusunda bulunan isimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Polat, “İzmir’den yapılan aday başvurularının Türkiye’yi yönetebilecek isimler olması gerektiğine inanıyorum. Bulundukları bölgenin dışında herkesi kucaklayabilecek isimler olması gerektiğini düşünüyorum. Bütün kesimlerle kucaklaşmış, onlardan oy alabilecek isimlerin olması gerektiğini belirtmek istiyorum. Halktan adaylar olması gerekiyor. Başvuru yapan adaylarımızın birçoğu da bu tanımlamalara uyuyor” diye konuştu.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan Sonsöz TV'de önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Karabağlar'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi ve Karabağlar halkına müjde verdi.

CHP İzmir İl Örgütü, eğitimde 12 sorun olduğunu savunarak 12 çözüm önerisi sundu ve ekledi: ''Karma eğitimden vazgeçilirse Türkiye’de tüm okul önlerinde eylemlere başl...

Sabah yazarı Engin Ardıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ne olursa olsun 2023'e kadar görevinin başında olduğunu söyledi.

Mart 2019'daki yerel seçimlere hazırlanan CHP'de seçimlerde aday olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının en kısa sürede istifa etmesi istenecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul 3. İcra Dairesi'ne 909 bin 353 liralık tazminatı ödedi.

Irak ile Suriye'de Türk askeri varlığını 1 yıl uzatan Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Yazarlar
Website Security Test