Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Sigara Sağlığa Zararlı ama Erdoğan Her şeye Zararlı

4.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Kars'ta kendisini dinlemeye gelen çoşkulu kalabalığa harita üzerinden hayvancılıkla ilgili bilgiler verdi.

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kars'ta konuştu. İnce "16 yıldır meydanlarda bağırıp çağıran adamı değiştireceğiz. Fenerbahçe nasıl değiştirdiyse biz de öyle değiştireceğiz." dedi.

İnce’nin konuşmasından önemli satır başları;

“Uçakta gelirken danışman arkadaşlar tonlarca rapor getirmişler aklım başka yerde. Dün bir arkadaşım dedi ki yolda kağıt toplayan bir çocuk gördüm. Çocuğa sormuşlar hayalin ne diye, büyük kağıt toplamak demiş. Bir öğretmen olarak ciğerime oturdu. Erdoğan döneminde çocuklarımıza hayal kurmayı bile unutturmuşuz.

Hanımefendiler evde mobilyaların yerini değiştirirsin bir iyi gelir. 16 yıldır meydanlarda bağırıp çağıran adamı değiştireceğiz. Fenerbahçe nasıl değiştirdiyse biz de öyle değiştireceğiz.

Biz bu ülkede hayvan yetiştiriciliğini özendirmezsek nasıl et yiyecek çocuklar? Çocuğun bezinden yüzde 18 alan devlet olmaz.

Bakın değerli Karslılar bu Erdoğan çiftçiyi bitirdi, besiciliği bitirdi. (Harita üzerinden göstererek) yazık günah değil mi ta buradan hayvan getireceğine Karslıya destek ol, en güzelini yetiştirsin. 6 milyar dolarlık hayvan ithal etmişiz. Bırak 6 milyar doları 1 milyar doları Karslıya verseydin bu hayvancılık uçar giderdi.

Türkiye’de 1 kg süt satıyorsun 1.25 kg yem alıyorsun, ABD’de 1 kilo süt satıyorsun 2,5 kilo yem alıyorsun. İki katı.

Bakınız Karslıyı perişan ettiler de başkasını etmediler mi? Evvelsi gün Adıyaman ve Malatya'daydım. Oradakilerin bana anlattıklarını size de anlatayım. Diyor ki; tütün ekiyoruz biz tütün. Ekemezsin diyor yasak. Niye? Çünkü Amerikan tekel sigara şirketleri öyle istiyor.

Adıyaman'a gelmiş "tütün zararlıdır" demiş.

Türk tütünü zararlı da Amerikan tütününde vitamın mi var?

Bakın değerli Karslılar, sigara sağlığa zararlı ama Erdoğan herşeye zararlı

Çocuklarımız sınava girdi biliyorsunuz, ne zaman açıklanacak? seçimden önce açıklamayacaklar. Sınavın tarihini değiştir, açıklanma tarihini değiştir. Niçin çocuklar yerleşemeyecek, aileler üzülecek. Bunlar bunu da seçimden sonra açıklayacaklar.

Size söz çocukların bezinden yüzde 18 KDV alınmayacak. Bir de meydanlarda benim için çırak diyor. Bay ekonomist, büyük ekonomist eğer yüreğin, eğer bilgin, eğer diploman varsa gel bir TV kanalına şu ekenomi bilgini bir anlat. 2002’de işbaşına geldiğinde dolar 1.30’du, Erdoğan’ı bir daha seçerseniz dolar 10 lira. Dünyada dostumuz kalmadı biliyor musunuz. Meydanlara gelmeş diyor ki, ben yerliyim ve milliyim. Şüleyman Şah Türbesini ordan oraya taşırken sen mi millisin? Senin uçağın mı yerli gözlüğün mü yerli? İnek Uruguay’dan saman yurtdışından geliyor. Ayran nasıl milli?

Erdoğan’ın yaptırdığı köprüden geçtiniz mi? Yanlış biliyorsunuz hepiniz geçtiniz. Garanti vermiş garanti, Erdoğan her gün cebinizden köprü parasını çekip alıyor.

Demirel’in geçtiği köprüden geçersen bayramda bedava, Erdoğan’ın yaptırdığı köprüden 114 lira ödeyeceksin. Yani birisi gidiş geliş 11 lira öteki gidiş geliş 218 lira. Erdoğan’ın yaptığı köprünün geliri yabancı şirketlere gidiyor. Siz destek olmadan bunu yapamayız. Bir oy cumhuriyeti kurtarır, bir oy seni yoksulluktan kurtarır. Ben gelirsem buralarda anlatıyor yardımlar kesilecekmiş. Ya neden keseyim yardımları? Benim dönemimde daha çok vereceğiz. Kadınlar çalışma yasasına tabi olacak.

Kadının çalışmasına en büyük engel çocuk. her mahalleye bir kreş açacağız. Çocuk kreşe kadın işe.

Kürt sorunu, 40 yıldır devam eden bir ortam var. Bunu nasıl çözeceğiz? 3B ile çözeceğiz. Önce barışacağız. İnsanlar arasında ayrım olmayacak. Kürt, Türk, kadın, erkek kalmayacak. 81 milyon barışacak. 6 ok taşımıyorum, 4 Mayıs’ta çakırdım Türk bayrağı taktım. Tek olan şey bir gruba ait olamaz. Ekonomik olarak büyüyeceğiz. Adil bölüşeceğiz. Çocuklara okulda Türkçe’yi, evinde konuştuğu dili öğreteceğiz ayrıca bir uluslararası dil öğreteceğiz. Bu sorunu çözeceğiz. Samimiyetle çözeceğiz. Milletin önünde konuşacağız. Siyasetçi Diyarbakır’da ayrı konuşuyor Rize’de ayrı konuşuyor. Bunu ortadan kaldıracağız.

Asgari ücret 2.200 TL olacak. En düşük emekli maaşı 1.500 TL olacak. Bunun başka yolu yok olacak bu. 

Kars deyince benim aklıma benim rahmetli babam gelir, cebepti celep. Kurban bayramında pazarda kurban satardık onlarla birlikteydik. Çocukluğum hayvan otlatmakla geçerdi kitap okurdum hayvan otlatırken. 2002’de milletvekili oldum, babam hayvanları satmış. Anama sordum ben milletvekili oldum, anam ‘baban kızar gireceksin’ dedi ahıra girdim. Beygire binmeye benzemez bu. İkinci kurban bayramı geldi. Ana dedim ben ahıra girecek miyim? Annem ahıra gireceksin yine dedi.

Şimdi bunları yaşayan birisi hayvancının sorunlarını çözer mi? O zaman helal olsun, sağ olun..”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini uzun yıllar yapan Melih Gökçek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi ve sert ifadeler kul...

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yaşanan kriz hakkında, "Öyle görünüyor ki ABD s...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne Mustafa Kurt, Devlet Opera ve Balesi Genel M...

Amerikan Hastanesi sahibi MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, iPhone marka telefonunun yerine Samsung marka telefon kullanmaya başladığını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yine Türkiye’ye saldırdı.

CHP İzmir İl Danışma Kurulunda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, olağanüstü kurultay için toplanan imzalarla ilgili, "İmza toplayan da, veren de, vermeyen de b...

İYİ Parti'de gerçekleşen 2. Olağanüstü Kurultay'ın ardından yeni Başkanlık Divanı açıklandı.

Yazarlar
Website Security Test