Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mehmet Şimşek: 'OHAL'i inşallah kaldıracağız'

12.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk oldu.

Ekonominin birinci adamı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İsmail Küçükkaya'nın FOX TV ekranlarındaki Çalar Saat programına konuk oldu. Bakan Şimşek, TÜSİAD ile olan görüşmeden, büyüme rakamlarından, OHAL'den, kur hareketlerinden ve Türkiye'ye yatırım yapacak kişilerin ve firmaların neye göre yatırım yaptıklarını veya yatırımı çektikleri hakkındaki düşüncelerini de aktardı. 

Mehmet Şimşek'in konuşmasından satır başlıkları şöyle; 

"TÜSİAD ile dün bir görüşme oldu ve iyi geçti. Fiyat istikrarı, enflasyonun kontrolü gibi aksayan yönler olsa da ülkemizin başarıları ortadadır. Başbakanımız daha çok dinledi ve sonra soruları yanıtladı. Yapacağımız reformlar konusunda bir takım değerlendirmeler yapıldı." 

Büyüme rakamlarıyla ilgili de konuşan Şimşek, "Türkiye 2003-2017 arası ortalama 5.7 büyüdü. 1927-2017 arası ortalama 4.7 yerine 5.7 büyüyebilseydik ülkemizin ekonomisi şu ankinden 2.5 kat daha fazla olurdu." 

Avrupa'nın kendi ihtiyacını büyük ölçüde gidermiş olduğunu söyleyen Bakan Şimşek, "Üretim açısından bakıldığında Avrupa'da her şey oturmuş, sonra şehirlerdeki durum da öyle. Altyapı sorunu yok. Şehirleşme çok ileri seviyede. Avrupa'da gecekondulaşma yok Avrupa bunları çok uzun süre önce halletti."

OHAL konusunda da görüşünü söyleyen Mehmet Şimşek, "Türkiye'de yaşanan tramvaların etkisi yok dersem bu doğru olmaz. Doğrudan yatırım azaldı ama yatırım ortamı reformu yaptık ve inşallah OHAL'i kaldıracağız." dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’den İzmir Gündoğdu meydanında ihtişamlı gövde gösterisi.

Akşener’den Erdoğan’a: Damadınız AA’ya ‘yüzde 52 göster’ dedi mi?

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin İzmir Gündoğdu Meydanındaki Miting Alanı, mitinge 3-4 saat kala tıklım tıklım doldu. İzmirliler heyecan içerisinde Muharrem İnce'...

İzmir'in Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin saat 19.00'da yapacağı miting için hazır. Muharrem İnce, alana 2 milyon İzmirli b...

TVNET kanalı ekranlarında yayına bir anda Anadolu Ajansı’nın (AA) 2018 seçim tablosunun oy oranlarının yazılı şekilde gelmesi dikkat çekti.

Saadet Partisi sıra dışı fikirleriyle seçim kampanyasına devam ediyor. İzmir'de görülen dorsesiz tır ilginç görüntüler ortaya çıkardı.

Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından bir mektup paylaştı. Birçok sosyal medya kullanıcısının gözlerini yaşartan mektup yine ...

Yazarlar
Website Security Test