Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Muharrem İnce Fox'ta; Erdoğan'ın ruh hali iyi değil

21.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk oldu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, gündeme dair soruları yanıtladı. İnce'nin konuşmasından başlıklar şöyle; 
 
Ekonomi ne olacak?
 
Ekonomi hakkında konuşan Muharrem İnce, "Parayı betona yatırdılar. Çünkü çalması kolay olur. Fabrikaya yatırırsan çalamazsın parayı. Erdoğan'ın ruh hali iyi değil. 15 yıl önce evlerde dolap, fırın yoktu diyen birisinin doktora görünmesi gerekir. Ziraat Bankası 1 milyon doları medya patronlarına verirse soğan doları geçer." 
 
Medyanın durumu 
 
"Benim Cumhurbaşkanlığımda en mutlu kesim basın mensupları olacak. Beni özgürce eleştirebilecekler. Korkmayacaklar. Bakın böyle soruları normalde soramazsınız Erdoğan'a, seçime üç gün kala imaj düzeltme çalışmasıdır bu. Millet diyecek ki vaay bu diktatör falan değilmiş bak her soruyu sorabiliyorsun."
 
Kabine nasıl olacak?
 
"CHP'li bakan olacak mı olacak. MHP'liler olacak HDP'liler olacak, Ak Partililer de olacak. Ak Parti'nin hepsi mi yolsuzluğa bulaşmış? Çok düzgün insanlar var. Bir gün gece geç saatte yasa onaylıyoruz Ak Partili milletvekili arkadaşımız geldi bana dedi ya bu yasa yanlış biz çıkıp konuşamıyoruz buna bir müdahale et. Gözünü seveyim. Toplumu uzlaştırmamız lazım. Gençlerimiz işsiz ama saraydan bakan birisi bambaşka bir Türkiye anlatıyor. Soğan doları geçmiş. Her şeyi unutan birisi var. 2002'de ilk geldiğinde milletvekilleri lojmanda oturmasın dedi vaay herkes dedi milletin adamı. Şimdi ne oldu? Çankaya'yı bile beğenmedi. 1150 odalı sarayda oturuyor. Putin bunla dalga geçmiş büyük devletler şatafatlı olur diye." 
 
Ömer Turan'ın sorusu: Tehdit ve şantaj yaptığınız bir ses kaydı olduğu iddia ediliyor. Ne diyorsunuz? 
 
"Oğluyla parayı sıfırla tapesi montajsa benimki de montaj. Her duyduğu kayda inanıyorsan Erdoğan'ın ses kaydına da inanmalısın." 
 
İlk 100 gün
 
OHAL kalkacak. Öncelikli iş yargı ve ekonomi. Yargı düzelmeden ekonomi düzelmez. Dünyanın en iyi ekonomistlerini getirin yargı düzelmezse ekonomi düzelmez. Para güven ister. Merkez bankası başkanı parti genel merkezine çağrılmayacak. Polisiye uygulamalarla faiz düşmez. Merkez bankasını ve yüksek yargıyı siyasetten arındırmalıyız. Yargı ve ekonomi. Bunlar önceliğimiz. Dış politikayı düzeltmemiz lazım. 4 milyona yakın Suriyeli ülkemizde ama bizim Şam'da büyükelçimiz bile yok. Herkes telefonların dinlendiğinden yakınıyor buna son vereceğiz. Erdoğan benim dönemimde çok rahat edecek. Onun telefonunu kimse dinlemeyecek ben de dinlemeyeceğim. KHK'larla işten atılanlar var. Hakkında dava açılmamışsa hemen işe dönecek. Pasolig'i kaldıracağız. Kapatılan askeri okulları açacağız. Hakim savcı da fetöcü çıktı o zaman bütün hukuk fakültelerini mi kapatalım? Her meslekten fetöcü var ama fetöcü milletvekili yok. Bu inandırıcı mı? 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, 2019 yerel seçimlerinde herhangi bir ittifak yapmayacaklarını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Eren Erdem'in yargılanma süreci ve CHP'nin iç tüzüğüyle ilgili konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile bir araya geldi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Dışişleri Bakanlığı'nda Ürdün Sanayi, Tic...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabataş Lisesi’nde düzenlenen 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye "apolet" tartışması nedeniyle soruşturma açıldı.

KKTC Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ve TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı öncesinde strateji planlaması ...

Yazarlar
Website Security Test