Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yemin etti

9.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yeminini etti.

TBMM(Türkiye Büyük Millet Meclisi) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni için toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüde konuşmasını yaptı. Meclis Başkanı İYİ Partili Durmuş Yılmaz Genel Kurul'un programını okudu. Recep Tayyip Erdoğan kürsüye geldi. Cumhurbaşkanlığı yemini: “Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”

Yeminin ardından İstiklal Marşı okunarak genel kurula devam edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeminin ardından Anıtkabir'e geçti. Erdoğan sonrasında, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde düzenlenecek 'göreve başlama töreni'ne katılacak. 22 devlet başkanının katılacağı törenin ardından akşam yemeği resepsiyonu verilecek. Yemeğin ardından ise akşam 21.00 sularında yeni kabine ve Cumhurbaşkanı yardımcıları açıklanacak. Yeni kabine parlamenter sistemde olduğu gibi TBMM'den güvenoyu almak zorunda değil.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, 2019 yerel seçimlerinde herhangi bir ittifak yapmayacaklarını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Eren Erdem'in yargılanma süreci ve CHP'nin iç tüzüğüyle ilgili konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile bir araya geldi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Dışişleri Bakanlığı'nda Ürdün Sanayi, Tic...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabataş Lisesi’nde düzenlenen 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye "apolet" tartışması nedeniyle soruşturma açıldı.

KKTC Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ve TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı öncesinde strateji planlaması ...

Yazarlar
Website Security Test