Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Aziz ve Muhterem Cumhurbaşkanım Demirel

19.6.2015
Büyült
Küçült
Haberi YazdırBir Türkiye sevdalısı, bir büyük milliyetçi, bir hak ve hakikat dostunu rahmetlerle beka cennetine uğurladık.

Yoksulluğu ve cehaleti yok etme savaşını demokrasinin içinde kalarak sürdüren aziz genel başkanım unutulmaz bir devlet adamıdır. Çalı dibinde sıkışıp kalmış, boz bulanık suların öyküsü ile büyümüş, kerpiç damların çilesine katlanmış insanlarımızı, medeniyetin ufuklarına taşıyan Demirel, peygamber sabrına sahip bir liderdir.

Kırılmış, eğilmemiştir. Doğrunun, dürüstün, namuslunun ve ahlaklının hamisi olmuşaydınlık bir Türkiye’yi gerçekleştirme mücadelesini onurla vermiştir. Demokrasinin askıya alındığı dönemlerde fikrin ve inançların ocağı olmuştur. Paradan başka hiçbir mukaddesleri olmayanlara itibar etmemiş hukukun ve ahlakın egemenliğini bayraklaştırmıştır.

İnsanları ve insanlığı seven, yüce gönül dostu Demirel yalnızca bir siyasetçi değildir. Cumhuriyetin temeli kültürdür anlayışını benimsemiş ve bizi biz kılan değer yargılarının yaşamda varlıklarını sürdürmesini sağlamıştır.

Kitabı, kıblesi belli bir idealisttir. Siyasi ve ekonomik bağımsızlığın her çeşidine karşı çıkan karakteri ile kendi ayakları üzerinde yürüyen çağdaş, zengin bir Türkiye’yi inşa etmiştir.

Yükselen her barajda, açılan her okulda teknolojinin ürünlerinin vatandaşların hepsinde olması için geceleri gündüz kılan 9. Cumhurbaşkanım aklın yüceliği ile gönlün zenginliğini ahenkli kılan bir virtiözdür. 

En kötü şartlarda heyecanlarını kontrol altında tutarak meclislerin açık kalmasını ve çalışmasını sağlayan Demirel, aklının açıklığını kalbinin açıklığı ile pekiştirerek temiz ve şeffaf bir siyasetin öncüsü olma yolunda onurla yürümüştür. Unutulmaz eserlerin unutulmaz yapımcıdır. 

Demokrat bir Türkiye, gönülden yaşanır bir Türkiye karnı tok sırtı pek bir Türkiye onun hedefleridir. Yoksulluk bizim kaderimiz olamaz. El kapılarında dolaşarak büyüyemeyiz. Bizi büyütecek olan yine kendimizdir. Demokrasi yaşayacaktır. Medeniyetçilik savaşımız başarıyla sürecektir. Türkiye bundan daha küçük olamaz. Türkiye’nin bedava verilecek bir çakıl taşı bile yoktur. Saygın bir Türkiye daima var olacaktır. Bütün bu hedeflerin gerçekleşmesi için çalışan Sayın cumhurbaşkanım bunların arkasında durdu ve hiçbirinden ödün vermeyerek hak yoluna yürüdü.

Ruhu şad olsun.

Rabbim mekanını cennet kılsın.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test