Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Seçim

28.8.2015
Büyült
Küçült
Haberi YazdırOlacağı buydu. Dağ fare doğurdu. Seçim sonuçları açıklanınca, AKP erken seçim davullarını çalmaya başladığı halde uyanan olmadı. 

Ve önce koalisyon adlı bir oyun nafile turlarıyla üç hafta sahneden inmedi. Gerçekte yüzde 60’ı temsil edenler farklı sesler çıkaracaklarına aynı çağrıları yapmış olsalardı, kroke halinde olan AKP eriyip gitmişti. Yüzde 60; bu senin, bu benim çizgim gösterilerine girince AKP dizginleri yeniden eline geçirdi. Şimdi ipler AKP’nin elindedir. Ve 1 Kasım’ı erken seçim günü ilan etmişlerdir. Seçimin sonucu çok az farkla aynı olacaktır. Aksini savunanlar olabilir ve seçime girecek partileri gaza getirebilirler. Sonuçta sanılıyor ki ekonomi düzlüğe çıkacak, dolar düşecek, terör bitecek ve huzur gelecek. Bunlar olmayacaktır. 

Bunların olabilmesi için saygın dostlarımızın Ortadoğu ile ilgili politikalarından vazgeçmesi ile birlikte yönetime talip olanların zihinlerinin ipoteklerden kurtulması gerekmektedir. Vatan sevdasıyla, millet aşkıyla yaşayabilmektir.

Türkiye üzerinde oynanan oyunun idrakine varılmadıkça ve nitelik niceliğe feda edildikçe her seçimde “olmadı yeni baştan” diyenlerin adedi çoğalacaktır. Esasında bu seçim yasası ile siyasi partiler yasası ülkeyi kaosun göbeğine atan içeriktedir. Ve ne yazık ki hiçbir genel başkan bu yaşananlardan rahatsız olmamıştır. Sonuçta kuvvetler ayrılığı bitmiş, yasama organı yürütmenin emrine girmiştir. Yasama devre dışı bırakılmıştır. Tam bağımsız olması gereken yargı organı da bağımsızlığını kaybetmiştir. Bu seçim boşuna kürek sallamaktır. Hiçbir faydası yoktur, zaman kaybıdır.  

Dünün alkışlanan hakim ve savcısı bugün tutuklanmaktadır. Heykeli dikilecek savcı bugün tutuklanmaktadır. Heykeli dikilecek savcı, kurtuluşu kaçmakta görmüş kapağı Almanya’ya atmıştır. Adalet kavramı ki Allah’ın mümtaz vasfıdır. O bile siyasetin emrine sokulmuştur. Güvenliğin sıfırlandığı, işsizliğin çift rakamlara ulaştığı, yoksul kitlelerin sadaka ekonomisi ile aldatıldığı, zenginlerin aslan payının hesabında olmaları sebebiyle seslerinin çıkmadığı ve para sevgisin ülke sevgisinden önde olduğu şu günlerde hangi seçim huzuru ve mutluluğu getirecektir.

Cumhuriyet bitti, demokrasi keyfiliğe feda edildi. Oysa her şey demokrasinin işlerlik kazanmasına bağlıdır. Yönetmeyen demokrasi ile Türkiye’yi selamete çıkarmak mümkün değildir. Bir aldatmacadır gidiyor. Hükümetçilik oynanıyor. Şair vatan için ölmek de var, fakat sorun yaşamakta” diyor. Yaşamak; insan gibi yaşamak. Korkusuz yaşamak, korkusuz fikrini söyleyebilmektir. Demokrasi bunlar için vardır. Devletin, devlet baba olduğu zaman içinde yaşamaktır. Demokrasi hukuktur, ahlaktır ve sorumluluktur. Ben yok, biz vardır anlayışının devletin bütününde işlerlik kazanmasıdır. Keyfiliğin yok olması ve özgürlüğün ülkenin her yerinde var olmasıdır. 

Bugün oyunu kullanan her seçmen “yahu size oy verdik. Hükümet olmanız için siz bir tutam inciri berbat ettiniz” dese haksız mı? Ne siz yüzde 60 bir araya gelebildiniz, ne de siz yüzde 40 hükümetin kurulmasında ciddi oldunuz. Geçen zaman kötülerin işine yaradı. Terör belası azgınlaştı. Güneydoğu’da bazı illerin temsilcileri kendi bağımsızlığını ilan ettiler. Parçalanan bir Türkiye. TC levhalardan silindi, ses yok. “Ne mutlu Türküm Diyene”  her yerden kazındı dönüp bakan yok. Okullardaki Andımız çıkarıldı aldırış eden yok.

Hadi AKP ile HDP bu olanlardan memnundular. Siz CHP ve MHP ne yapmaktasınız? Dahası 1 Kasım seçimleri sonrasında aynı kafayla mı yürüyeceksiniz?

Siz seçmen olsanız hangi partiye oy verirdiniz SÖYLER MİSİNİZ?    

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test