Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yıldönümü

31.8.2015
Büyült
Küçült
Haberi YazdırGözlem Gazetesi’nin değerli okurları,

İnsanların hayatlarında bazen sevinçle kutlanan, bazen de hüzünle hatırlanan yıl dönüeri vardır. Aynen insanlarda olduğu gibi toplumların da unutamadıkları çoğu büyük yıkımlara dayanan olaylara ilişkin yıldönümleri bulunmaktadır. Toplum olarak, özellikle de Egeli olarak kutladığımız yıldönümlerinin belki de en anlamlısı büyük acılardan sonra ulaştığımız 30 Ağustos ve onun peşi sıra gelen 9 Eylül’dür. Bizi gerçekten biz yapan, bize değer kadar övünçleri unutmak mümkün değildir. Bugün içinde bulunduğumuz sıkıntılar karşısında bunaldığımız anlarda o ateşten günler, içimizdeki gücü ve mücadele azmini tazelemektedir. Zafer kutlamalarında ya da Kurtuluş günlerinde yaşadığımız coşku, içimizdeki vatanseverlik aşkını arttırmaktadır. Günümüzde vatanseverliğin ölçüsü işini en yapabilmek ile ölçülmektedir. Bu nedenle günlük yaptığımız işlerimize aynı heyecan ve duyguyu taşıyabildiğimiz sürece halkımıza verdiğimiz hizmetlerde daha büyük işler başarmaya devam edeceğiz.

Bu açıdan; büyük zaferin ve kurtuluşun 93. yıldönümünü büyük bir onur ve mutlulukla kutladığımız şu günlerde; Egeliler için anlamlı bir yıldönümünü daha olduğunu düşünüyorum. Ege halkına gerçek haberin ulaştırılması ve doğru bilginin verilmesinde hizmet veren Gözlem Gazetesi, 25. Kuruluş yıldönümünü kutluyor olmasını önemli buluyorum.

Egelilere hizmet ile geçen bu çeyrek yüzyıllık yayın hayatı, zorla kazanılan bağımsızlığımızı korumak uğrana verdiğimiz 93 yıllık süreç içinde kayda değer bir başarıdır. Özellikle elektronik yayınların yerel gazeteciliği vurduğu günümüzde, içinde bulunduğu topluma sosyal, siyasal ve ekonomik açıdan katkıda bulunan uzun soluklu kaç gazetenin hala ayakta kalmayı başarabildiği dikkate aldığında Gözlem Gazetesi’nin başarısı daha iyi anlaşılmaktadır. Tabii ki bu başarı, inançlı ve azimli bir grup insanın emeği ile elde edilmektedir. Yaklaşık 3 yıldır bu grubun bir üyesi olarak inandığım dava hakkında fikirlerimi ve bilgilerimi Egeliler ile paylaşıyor olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Tarımdaki birçok sorunumuzu hatta toplumsal krizleri örgütlenerek nasıl çözebileceğimizi AB’den ve Dünya’dan çeşitli örnekler ile anlatmaya çalıştığım yazılar ile bir farkındalık yaratabildiğimi ve sizlere hizmet verebildiğimi umuyorum. 

Geçmişte büyük zaferler kazanmış bir ülkenin evlatları olarak inandığımız uğurda işimizi en iyi şekilde yapabilmek adına Gözlem Gazetesi’nin oluşturduğu platformun daha uzun yıllar ayakta kalmasını diliyor ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test