Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Koç'un izleri

29.1.2016
Büyült
Küçült
Haberi YazdırBir üniversite düşünün ki herkes orada okumak istiyor. Kızım Damla Altay da o şanslı kişilerden. Koç Üniversitesi'nin Psikoloji üçüncü sınıf öğrencisi ve mastır ve doktorada öğretilen akademik yazma, SBSS programını o şimdiden, lisansta öğrendi. Seçmeli aldığı felsefe ve edebiyat hocaları çok donanımlı ve bilgili. Okuluna koşa koşa gidiyor ve mezun olacağı için üzülüyor. 

Kışlığım, yazlığım için ya da değiştirmek istediğimde her zaman beyaz eşyamı Arçelik'ten aldım. Yeşilköy'deki bayim ile ve teknik servis ile birgün sorun yaşamadım. Yapı malzemeleri için tek adresim hep Koçtaş oldu. Deneyimli personeli almak istediğim parçaları hep sabırla bir araya getirdi. İlk arabam 1989 yılında aldığım Beyaz Şahin'di. Almak için 3 ay sırada beklemiştim. Aldığım zaman İstanbul'da gezmediğim yer kalmamıştı. İçi geniş ve kullanımı çok rahattı.

Eniştem, kimya mühendisi Vedat Berk Arçelik'ten emekli olmuştu. Yıllarca bize hep Vehbi Koç'u ve bilgisini ve donanımını anlattı. Bayraktar Holding'te çalışırken İnan Kıraç Bayraktar personeline konuşma yapmak için gelmiş ve Vehbi Koç'un her ay bir şirket yöneticisini evinde ziyaret ederek yemek yediğini ve onu daha iyi tanımaya çalıştığını anlatmıştı. Çok etkilenmiştim.

En ufak rahatsızlıkta hep Amerikan Hastanesi'ne koştuk. Dahiliye Uzmanı Ömer Ayata hem dostumuz oldu, hem de Amerikan Hastanesi'nin konforuna çok alıştık. Diğer hastane zincirlerine bir türlü alışamadık. Konfora bizi Amerikan alıştırdı. Migros hep alışveriş yuvamız oldu. Koç, Migros'u sattığında çok üzülmüştük. Halen sanki Koç'a aitmiş gibi hissederiz.

Siemens, Simko iken Can Çağdaş iletişimin başında olduğu zaman birlikte neler yapabiliriz diye Koç Holding'te Ali Saydam ve Salim Kadıbeşegil ile oturduğumuzu ve iletişim adına çok doyurucu sohbetler yaptığımızı hatırlıyorum.

Profesyonel iş hayatımın gençlik yıllarında Mustafa Koç'un annesi Çiğdem Simavi ile tanışmış, onun Küsav Başkanı olarak sanat adına yaptıklarını hayranlıkla izlemiştim.

Mustafa Koç ise Ram Dış Ticaret'te çalışırken tanıştığım bir iş adamı olmuştu. Sonrasında yolumuz TÜSİAD'da kesişmişti.

Türkiye'nin her taşının altında Koç'un bir ürün ve hizmeti, bir izi var. Mustafa Koç Türkiye'ye kendisini en çok sevdiren patron. Zamansız ölümü hepimizi yaslara boğdu. Allah tüm ailesine sabırlar versin. Hepimiz üzüntülüyüz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test