Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Binali gaza gelmez!

13.5.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Başbakan Davutoğlu’nun AKP Genel Başkanlığı dolayısıyla Başbakanlığı bırakması, daha doğrusu bıraktırılmasından sonra yerine gelecek ismin İzmir Milletvekili, Ulaştırma- Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım olacağını yazmıştım.

Gelişmeler şu anda da ibrenin İzmirlinin ‘Milyon Ali’ sinden yana olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle Binali Yıldırım her nedense ‘yandaş basından’ çok tarafsızlardan büyük ilgi görüyor.

Ama her soruya da kendinden beklendiği şekilde yanıt veriyor:

‘Ben gaza gelmem!’ diyor.

*- Çok örneği var

Aslında politikada çok kişinin gaza çok geldiğini biliyoruz.

Hatta bu nedenle büyük laflar ettikleri gibi büyük konuştuklarını da...

Hatırlarsınız 1977 seçimlerinden sonra coşkulu kalabalığı gören Bülent Ecevit, ‘iktidarız!’ açıklamasını yapmıştı.

Ama bu talihsiz açıklamadan yarım saat sonra evdeki hesap çarşıdakini tutmamış ve koalisyon kurulmuştu.

Aslında benzer olaylar ve gaza gelmelerin fiyasko ile sonuçlandığı çok örneği mutlaka bilenler var.

*- Cumhurbaşkanı da tepki göstermişti

Sanıyorum önümüzdeki hafta yine Karşıyaka Belediyesi’nce hazırlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı afişleri gündeme oturacak.

Üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün kalpaklı fotoğrafının bulunduğu görsellerde, Gençliğe Hitabesinden bir paragraf yer alıyor:

Atatürk, ‘Memleketin dâhilinde, iktidara sahip olanlar; gaflet ve dalâlet hattâ hıyanet içinde olabilirler. İşte bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır.’

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın bayram tebriği yerine geçen bu afişlerde, ‘gaflet ve dalâlet hattâ hıyanet içinde olabilirler’ kısmı görülmek ve vurgulanmak üzere kırmızı ve büyük hurufatlarla yazılmış.

‘İktidara sahip olanlar’ sözcü ile AKP’ye gönderme yapıldığını belirtenler, yine Karşıyaka Belediyesi’nde, 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar Güne nedeniyle bilboordlara astığı ‘Sana ne?’ afişlerine başta AKP’nin kurucu genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gösterilen tepkiyi anımsatıyor.

*-  Gündemdeki ikinci madde belediye

Herhalde önümüzdeki hafta CHP’li Karşıya Belediyesi’ndeki afiş kadar AKP’li Kemalpaşa Belediyesi de çok konuşulacak.

Birçok belediye memurlarına zam yaparken Memur maaşlarını indiren Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu,  Belediye İş Sendikası ile yapılması gereken toplu iş sözleşmesinde ise işçiye yüzde sıfır zam önerdi. Yani işçilerin önceki maaşla görevlerini sürdüreceklerini belirtti. Bunun üzerine sendika ‘grev’ üzerine yoğunlaştı.

Kemalpaşa Belediyesi taşeron işçilerin yol ve yemek haklarını da kaldırdı.

Seçimlerden sonra Aliağa Belediyesi de, birçok işçinin çalışmadan maaş aldığını ileri sürerek birçoğunu işten çıkarmıştı.

*- İzmir Buluşmaları’nda sezon finali

Her ay geleneksel olarak düzenlenen İzmir Buluşmaları perküsyon ve darbuka ustası Hamdi Akatay’la muhteşem bir final yaptı.

Prof. Dr. Erkan Sevinç’in koordinatörlüğünü yaptığı etkinlikte Akatay özellikle çok ilgi gören Tepecik Filarmoni Orkestrası projesinden söz etti. ‘Bu çocuklara devlet desteği gerek. Yurt dışından çok sayıda teklif alıyoruz. Ülkemizin tanıtımı açısından çok önemlii’ diyen Akatay yaz sonunda ‘İlle de Mozart Olsun’un müzik marketlerde yer alacağını söyledi.

Koordinatör Sevinç, İzmir Buluşmaları’nın Ekim ayında kaldığı yerden devam edeceğini vurgularken bugüne değin buluşmalara katılan Mustafa Balbay, Uğur Dündar, Şebnem Doğruer, İsmail Saymaz, Gupse Özay, Gülcan Erdem, Halim Yazıcı, Nevval Sevindi ve Işın Ergüney’e bir kez daha teşekkür etti

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test