Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Karbon ayak izi

12.8.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Aklı başında olan insanların değerlendirmeleri, Türkiye’nin büyük bir tehlikeden son anda döndüğüdür. Eğer tersi olsaydı, bugün ülkemizde insanlar birbirleri ile savaşıyor, hukuk devleti yıkılmış, demokrasi yok olmuş, molla rejiminin temsilcilerinin yönettiği bir Türkiye olacaktık.

Halkımızın, büyük özverisi, demokrasiye bağlılığı, gözünü budaktan esirgememesi,  tüm resmi ve sivil kurumların inancı ile büyük bir felaketten geri döndük. Akabinde oluşan olumlu, ılımlı, ümit verici birlik beraberlik duygularının üst seviyeye çıktığı, umutlarımızın yeniden yeşerdiği, bir toplum olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Tabii ki, bu arada bazı ufak tefek hatalar, az sayıda da olsa kurunun yanında yaşında yanması, yeni oluşumun içerisindeki beklenilmeyen pürüzler olmaktadır. Alınması gereken çok hızlı ve radikal kararlar söz konusuydu. Burada oluşan bazı problemler süreç içerisinde mutlaka izale edilecektir. Bu konularda muhalefet partilerinin gösterdiği hassasiyete hükümet, anında bir diyalog ortamı oluşturma yönünde iyi niyetli yaklaşımlar göstermektedir.

Darbe girişimi ile ülke olarak ciddi bir sorun yaşamamıza rağmen, kısa sürede toparlanma gayreti içerisinde olmamız, umut kapılarını aralamaktadır.

Yenikapı’daki ve Türkiye’nin bir çok noktasındaki demokrasiye bağlılık  birliktelikleri, gücümüzü arttırmış, geleceğe bakışımızı güçlendirmiştir. Türkiye, yepyeni bir ruh halinin içerisine girmiştir.

Bu birlik ve beraberlik sadece bugün değil, önümüzdeki dönemde de aynı şekilde devam etmek zorundadır. İhanet şebekelerinin ve bunlara destek çıkan dış güçlerin bizleri rahat bırakmayacağı aşikardır.

Güvenlik zafiyeti vermeden, ekonomide;  hükümet ve iş dünyası el ele vererek istihdamı arttırmak ve ekonomiyi istihdamla geliştirmek mecburiyetindeyiz.

Yatırımcılara tanınan imkanlar, özendirici ve gerçekçidir. Geçmişin temizlenmesi için, alınan kararları da geçerli bulduğumuzu belirtmeliyiz.

Bu arada, Rusya ile siyasi, ticari ve makro ekonomik konulardaki iş birliklerimizin daha üst seviyeye taşınacak olmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Süreç içerisinde, Batı Dünyası’nın tereddütlü yaklaşımlarının azalacağını ve aklıselim davranışların gündeme geleceğini düşünüyoruz.  

Bu değerlendirmelerden sonra , bazı karbon ayak izi ölçüleri sapmış kafa yapısı ile sadece olaylara günlük açıdan bakıp, bu oluşmuş, güzel, mutedil, anlayışlı, özverili havayı bozmak isteyen  bir takım çevre ve insanların olduğunu görmek bizi üzüyor.

Nasıl ki , insanlar yaşamlarındaki yemeleri, içmeleri, gezmeleri, işleri , ulaşım vasıtalarını kullanmaları, harcadıkları enerjilerle karbon ayak izlerini oluşturuyorlarsa, bazı aklı sapık kişilerin  karbon ayak izini değil , kafa izini çıkartmak gerekiyor!...

Yakın geçmişte ki, olaylardan gerekli dersi çıkartamayanlar bunun acısını çekecekler, vebalini ödeyeceklerdir.

Türkiye’nin yakalamış olduğu bu yeni ruhu görmemezlikten gelmek aptallık ve art niyettir.

Yarın buna benzer daha tehlikeli durumlarla karşılaşmamak için, aklıselimle davranmayıp, toplumu başka yöne çeken insanlara karşı hep birlikte caydırıcı tavır almalıyız.

 

“KENDİSİNİ ARŞ-I ALADA GÖRENLER, ÇIKARDIKLARI SESLE AĞUSTOS BÖCEKLERİNE ŞEF BİLE OLAMAYACAKLARINI BİLMELİDİRLER...”

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test