Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hoş bulduk

7.10.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Her şey galiba üç saniye içinde gerçekleşti. Ani baş dönmesi sonucu belimin üzerine düştüm. Belimden gelen çıt sesini sanki hala duyuyorum. Düştüğüm yerden kalkamadım. Demek ki vade bu kadarmış diye düşündüm, ama başta  sevgili eşim Hasene, can kardeşim Cevat ve ABD’den  gelen canım oğlum Bülent sayesinde şükürler olsun ayaktayım.

Geçmiş olsun diyenler ve beni arayıp moral verenlere minnettarım. Hoş bulduk diyerek bu dört ay içinde gerçekleşen olaylara bakalım.

Türkiye’miz ne yazık ki güç ve ilginç olayların içinde yol almaya çalışıyor. Ülkeyi bölme ve güçsüz bırakmak için icat edilen davalardan kurtulduk. Bundan sonra rahat günler beklerken Doğu ve Güneydoğu’daki PKK savaşı arttı. Bu yetmiyormuş gibi kendi içimizde patlayan darbe kalkışması ile şaşkına döndük. Rusya hariç bu bölgenin en güçlü ve vurucu gücünü kendi içinde böylesine parçalanmasını kabullenmeyi elbette düşünmüyoruz. 27 Mayıs dahil tüm darbeleri yaşamış kişiyim. Son darbe çıkışına verilecek ad ve tanım bulamıyorum bence bir kısım insanımız rüya gördüler. Ne yazık ki bu kalkışma dünya siyasetine kendi halkını ve Parlamentosunu bombalayanlar olarak yerini almıştır. Bu komik olaydan sonra temizleme ve suçluları bularak cezalandırma çalışmaları hızla sürdürülüyor. Haklı olarak on binlerce kişi suçlu ise cezasını elbette çekecektir. Korkulan kurunun yanında yaşların yanmasıdır. Çünkü yönetim ne yaptığını bilmiyor. İş başında bulunan AKP iktidarı, en yakınında yer alanları bile -örnek Efkan Ala- feda edecek tutum içindedir.

Görünüm, içte yanlış da olsa yapılacakları kabullenmek zorundayız. Asıl sorun dışta görünmüştür. Sorun değil, tehlike Türk askerinin Ortadoğu bataklığına girmesidir. İlk günlerde iki tankımıza yapılan saldırı sonunda çöllerde de şehit verdik. Gün geçtikçe şehit sayısı da artıyor... Dost görünen Emperyalist güçlerin bu oyununa alet olmanın yanlışını dileriz anlar ve çölden çıkarız. Görünen köy kılavuz istemez. Kimin dost kimin düşman olduğunu anlamak zor görünüyor. Aksi halde bu bataklık Türkiyemizi de yutacaktır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test