Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Başkanlık inadı!..

28.10.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Döndük dolaştık, başkanlık sistemini gündemimizin önüne getirdik. Sanki her işimiz bitti, olaylar tıkırında gidiyor. Çalışmalarımıza yön verecek Başkanlık sistemine geldik. Aslında konuyu gündemin en başına getiren kişi iktidarda değil, muhalefetin en sonunda olan MHP oldu.

Türkiye'miz adeta bir ateş çemberinde, cayır cayır yanıyor. Şehit tabutları sıra sıra yurdun dört bir yanında  evleri mateme boğuyor. TBMM çalışmaya başladı. Sanki çok gerekli gibi siyasi partilerin genel başkanları salı günleri grup toplantıları yapıyorlar. Bu toplantılara siyasiler SALLAMA toplantısı diyorlar. Çünkü bu toplantılarda sadece genel başkanlar konuşuyorlar. Dışarıdan gelen taraftarlarının desteği ile akıllarına ne gelirse, konuşuyorlar. İşte böyle bir toplantıda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlık sistemini gündeme getirdi. Dikkat edilirse Bahçeli, sistemi direkt getirin demedi. “Başkanlık sistemi yok, ama sanki varmış gibi çalışılıyor, Anayasa suçu işleniyor. Bunu düzeltmek gerekiyor” dedi.

Bu ikaz yetti, iktidarın önde gelen sözcüleri başta Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere, Başkanlık sisteminde MHP bize destek olacak diyerek kolları sıvadılar. Ne yazık ki önümüzdeki günlerde bütçe görüşmelerinden sonra gündemimiz Başkanlık sistemi olacağa benziyor. MHP sözcülerine göre AKP’ye koşulsuz destek sözü verilmedi, gelen öneriye bakılacak ve ona göre karar verilecektir.

Neyse, gelelim içte ve dışta sürdürülen çatışmalara...

Doğu ve Güneydoğu PKK işi artırdı. Gelen haberlere göre, ellerinde son sistem uçaksavarlar ve hatta insansız keşif uçakları var. Dışta ise Ortadoğu çöllerinde barış arıyoruz. Suriye ve Irak’ta Türk askeri istenmiyor. Bu bataklıktan nasıl kurtulunur, çare nedir? Bilen yok.  Bir bileni bekliyoruz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Website Security Test