Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Neler oluyor?

2.12.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gerçekleri kabul etmeliyiz, güç ve zorlu günler yaşıyoruz. ABD'de başkanlık seçimini sürpriz aday Trump kazanınca tüm dünya ülkelerinde ekonomik dalgalanma haliyle ülkemizi de etkilemiş bulunuyor. Henüz resmi açıklama yapılmadı ama çevremize göz attığımız zaman özellikle küçük esnafın kepenk kapatmada yarışıyor, büyük şirketler ise sarsıntının hızını ölçüyor, bekliyor. 

Özellikle Doların hızlı yükselişine yetkililer çare arıyor. Ama sadece beyanatlar verilerek toplum oyalanıyor. Başbakan Yıldırım'a göre Türk ekonomisi sağlam ve dimdik ayaktadır.


Suriye ve Irak sınırında askerlerimiz sanki nöbet tutuyorlar. Şehirler elden ele geçiyor. Ne yazık ki şehit haberleri gelmeye başladı. Bu nöbette kaybolan askerlerimiz de var. Kim düşman, kim dost belli değil. Güneydoğumuzda ise PKK ile savaşıyoruz. Bu gibi olaylar yetmiyormuş gibi FETÖ konusu içinden çıkılamayacak bir bela oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göre FETÖ'cüler kamuda her yeri tuttular. Bunları ayıklamak yıllarca devam edecektir. O halde bu kişileri bu yerlere kimler getirdi? Nasıl böyle her yeri sardılar? Niçin sorulmuyor?  


AKP'liler nihayet hasretle bekledikleri yeni Anayasa ve başkanlık koltuğuna kavuşuyorlar. Kamuoyuna yansıdığına göre AKP'nin hazırladığı taslakta Başkanlık değil Cumhurbaşkanlığı öne çıkmış bulunuyor. MHP'nin daha doğrusu Genel Başkan Bahçeli'nin uygun bulduğu taslak liderler tarafından kabul edilecek ve sonra TBMM'ye getirilecek. Bu taslağın 330 oyun üzerinde kabulü bekleniyor. Taslak önümüzdeki günlerde bahar aylarında  halk oyuna sunulacak. Cumhurbaşkanlık için ilk oylama 2019 yılında düşünülüyor. Özetle Bahçeli'nin desteği ile Erdoğan beşer yıllık iki dönemde 2029 yılına kadar görevde kalacaktır..


Bu arada Avrupa Birliği ile aramız bozuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göre AB'nin aldığı karaların hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur. Türkiye yönünü  doğuya çevirecektir. Nasıl olacak, belli değil... Bu arada her konu yerinde ve keyfindeymiş gibi çocuk gelinler olayı toplumu ayağa kaldırdı. Hükümet istismar olayını yasallaştırmak için her zaman olduğu gibi konuyu gece yarısı önergesiyle gündeme getirdi. Neyse vakit yetmedi AKP'liler önergelerini daha sonra birleşimde yasalaştırmak için hazırlandılar. Hatta TBMM o hafta başkanlık yapacak HDP'li başkan vekilinin yerine AKP'li başkan vekilini getirdiler. Ne var ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müdahalesi ile öneri geri çekildi. Böylelikle para babalarından körpecik kızlar şimdilik kurtuldu.

       
Ankara'da hava bulanık, neler oluyor neler? Ne yazık ki bileni yo. Türkiyemiz dümeni yok gemi gibi …

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test