Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Noel Baba’nın çuvalında ne olsun?

30.12.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bir ülke ve o ülkenin insanları için bir sene bu kadar kötü olabilir mi? Her sabah kalkıyorsun kötü bir haber, akşam yatarken televizyona bakıyorsun ayrı bir kötü haber. Artık paranoya haline geldi... Ne televizyon seyredebiliyorum, ne de gazetelere bakabiliyorum, tahminen pek çok vatandaşımızda benimle aynı durumda.

Sıfır sorun vaadiyle gelip, kavga etmediğimiz komşu bırakmayan ülke yönetiminin başında bulunanlar, sabahları nasıl uyanıyor çok merak ediyorum? Akşam yattıklarında, akan kanları, şehit cenazelerini, katıldıkları törenleri hiç mi rüyalarında görmüyorlar?

“Deniz düşen yılana sarılır” diye bir lafımız vardır. Böylesine bir ortamda hükümet olan parti, neden diğer partilerle gerilim yaratır, onlar sizin düşmanınız mı,  anlaşılır gibi değil. Şu an ülkemiz deniz bir yana kan gölünün içerisine düştü. Ve siz hala, bir olamadınız ve olamayacaksınız da.

Size oy verende, vermeyende artık bu haberleri duymaktan, okumaktan bıktı, yoruldu. Güzel Türkiyemizi bu hale getiren, ülkemizi yöneten partinin söylemiyle, kendilerine oy vermeyenler mi? Peki bir diğer soru da, size oy veren vatandaşlarımız böyle yönetilmeyi hak ediyorlar mı?

Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Ancak bu insanlar ne için şehit oluyorlar. Lisedeki coğrafya kitabında bile adını sanını duymadığı diyarlara savaşmaya gönderiliyorlar. Devlet büyüklerimizin açıklamalarına göre teröristlerin kaynağına giriyormuşuz. Sizin göreviniz onların kaynağını orada kurutmak olabilir, ama önceliğiniz onları ülkemize sokmamak değil mi? Sınırlarımızı açtınız masum Suriyelilerin yanında bir sürü teröristte arada kaynak yaptı, ülke güvenliğimizi tehlike altına attınız.

Nerede Türk insanının hoş görüsü, toleransı...  Değerlerimizi unuttuk. Ülkenin ne şartlar altında kurulduğunu unuttuk. Değerlerini ve kurucularını unutan, birlik olmak yerine ayrışan toplumların sonunu benim söylememe gerek yok. Kütüphaneye gidemeyecek kadar tembel bir toplum olma yolunda koşar adım giderken, hiç olmazsa internet arama motorlarında sorgulayın, bir sürü örnek göreceksiniz.

2016’ya veda yazımda, 31 Aralık gecesi 00.00 itibariyle bu yılı hayat döngümden silmek istiyorum. Yaşamaktan yorulduğumuz bu yılın arkasından güle güle kelimesini kullanmak dahi istemiyorum. Zira güle güle dizesi, gittiğim bir evden veya bir mekandan ayrılırken özellikle de orada güzel vakit geçirdiysem mutlulukla tebessümle ayrılırken söylenen bir sözdür. Güle güle sözü bana son derece güzel, olumlu mesaj veren, motive eden bir sözcük dizesidir. 2016 yılı biterken, bu sözcüğü söylemeden 2016’nın suratına kapıyı bir daha açmamak üzere kapatıyorum.

1 Ocak 2017 itibariyle kapımızı çalan Noel Baba’nın çuvalı başta ülkemiz, ailemiz, vatandaşlarımız sonra da tüm dünya için barış, huzur, sağlık, mutluluk ve güzelliklerle dolu olsun.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test