Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yeni yıla 356 gün kaldı!..

6.1.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Geçen hafta Noel Baba’dan yeni yıl için isteklerim oldu. Bunlar kendim için değil ülkem, insanlar ve dünya içindi. Ama galiba Noel Baba’yı küstürdük. Çünkü torbası boş çıktı. Adamcağız haklı. Efeler kafasına silah dayadı, AVM’lere posterler asıldı, hakkında bir sürü cahil cühela senaryolar oynandı. Doğal olarak Noel Baba’da bize küstü. Oysaki Noel’in sembolü bu güzel, sempatik tonton insan bu topraklardan çıktı. Her yıl binlerce insan, onu görmek için akın akın ülkemize geliyor. Turizm için de, ülkemiz içinde büyük kayıp. Allah bu cahil takımının aklını ıslah eder inşallah.

Yeni yıla girdiğimizin bir saat sonrası o malum saldırı yaşandı. Ne yazık ki 39 can gitti yine. Sadece bizim değil misafir ettiğimiz ülkelerin evlerine de ateş düştü. Evet, ateş düştüğü yeri yakıyor. 2016 evlere düşen ateşlerle geçti, yetmedi 2017 yılının ilk saatlerinde yeni bölümleri başladı. Bu sadece gördüklerimiz, duyduklarımız, toplumda ses getirenler. Güneydoğu’da neler yaşanıyor, ya bilmediklerimiz, görmediklerimiz...

Devlet büyüklerimiz “Burası Dingo’nun ahırı mı, isteyen istediği gibi at koşturamaz” diyor. Ama nafile güzel ülkemiz ne yazık ki ahır haline geldi. Hatta ahırların bile kendine göre bir düzen, disiplinleri var.

Bir çözüm önerisi olsa herkes etrafında kenetlenmeye hazır. Zaten muhalefetin de, sokakta oy veren vermeyen vatandaşında söylemi bu yönde. Ülkeyi yönetenlerin iç, dış her ne varsa politikaları yanlış.

“Bugüne kadar yaptıklarınız, yapacaklarınızın teminatıdır” diye bir sözümüz var. Dolayısıyla, ülkeyi yöneten iktidarın bundan sonraki alacağı her kararın doğruluğu sorgulanıyor. Kendisine oy verenler de dahil bu inançlarını kaybetmeye başladı.

Vatandaşın beklentisi, diğer partilerin de söylediklerine kulak verilmesi yönünde. Zira onların ekonomik anlamda seçim zamanı önerilerini alıp, uyguladınız. Fena mı oldu? Asgari ücret nerelere geldi. Emeklilerin durumu, yeterli değil ama en azından adımlar atıldı.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın liderliğinden, gücünden kimsenin şüphesi yok. Ancak son dönemdeki AKP kadroları ve danışmanlarından kimsenin umudu kalmadı. O nedenle Meclis çatısı altında her kimde ne varsa, bu insan kaynaklarının kullanılmasında büyük fayda var. Bu hem AKP’nin kendisini yenilemesi, kontrol etmesi, güncellemesi bakımından da önemli.

Sadece örnek olsun diye söylüyorum, güvenlik konusunda MHP’mi iyi, milli eğitim ve ekonomi de CHP’mi iyi, güneydoğu sorunun da HDP’mi iyi?.. Bunları bir araya getirdiğiniz de zayıflamazsınız. Tam tersine Cumhur’un başı olduğunuzu gösterirsiniz. Daha da büyür, gerçekten oy veren, vermeyen herkesin hem gönlünü almış, hem de sempatisini kazanır, toplumsal barışı da sağlamış olursunuz. Ondan sonra da ortaya ne sandık koyarsanız koyun. Tüm partilerin mutabakatıyla hazırlanmış bir anayasayla ülkenizi yönetmeye devam edersiniz.

İş dünyası, TÜSİAD diğer STK’lar olumlu bir işaretinizi, diğer partilerle kucaklaşmanızı, onların da fikirlerine değer vermenizi, yeni stratejilerinizi bekliyorlar. Türk Milli takımı formalarını üzerlerine giymiş sahaya çıkmaya hazırlar. Hepsinin hali hazırda etkili lobileri, yabancı ortaklıkları, yatırımları var. Sizlerden tek bekledikleri ülkemizde adalet, barış ve herkesin söyledikleriniz dinlemeniz.

Kuruluşunu yaptığınız partinin ilk kelimesi ADALET. Herkes, o dönemdeki liderliğiniz ve kadrolarınızı özlüyor. Bunu yaptığınız noktada futbol tabiriyle sizin topa girmenize bile gerek yok. Bırakın oyuncularınız oynasın, sizde başarılı bir teknik direktör edasıyla, gururla takımınızı seyredip, oyundan keyif alın.

Zira ne bizim, ne de ülkemizin 2018 yılını bekleyecek, yeni dileklerde bulunacak 356 günümüz kalmadı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test