Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Herkes kendi öyküsünün kahramanıdır aslında

28.1.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Zaman, bazen istediğimiz gibi akmayabiliyor… Beklentilerimizi, hayallerimizi, düşlerimizi bir adım öteye taşıyamıyor… Zihin sesimiz konuşuyor çoğunlukla yüksek sesle… “Neden ben?” sorusu düşmüyor dilimizden… Hepimizin hayat öyküsünde vardır mutlaka böyle parantezler… Benim de vardı… Hayatın bana adil davranmadığını düşündüğüm anlarım, kanattığım yaralarım, bol miktarda gözyaşlarım… İşte o günlerde yeni bir yolculuk başladı hayatımda: Astroloji. Bu yazı uzun bir yolculuğun ilk adımı aslında… Kelimeler izin verdiği sürece birlikte ilerleyelim yarınlara… Temeli sevgi ve umuttan örülü bir yol arkadaşlığımız başlasın birlikte…

Yeni başlangıç ve yeni umutların sembolü Yeni ayda buluştuk ilk kez… Yeni ay, daha fazla “an”ı yaşamak istediğimiz, coşkulu, hevesli, enerjik bir ruh hali getirir genelde hayatımızda. Bu nedenle daha istekli ve kararlı olabiliriz. Mars’ında bugün yönettiği Koç burcuna geçmesiyle birlikte, yaklaşık 40 gündür üzerimize takılı kalan depresif, sıkıntılı, bunalımlı ruh halinden sıyrılabiliriz. Yeni adımlarımızı cesurca atabiliriz, yeni girişimlerde bulunabiliriz...

Doğum haritalarımız bir öykü sunar bizlere ve herkes kendi öyküsünün kahramanıdır aslında…

Koç ve Yükselen Koç:Yeni ayın dokunuşları size yeni arkadaşlıklar, dostluklar ve sosyalleşme olarak yansıyor. Daha fazla arkadaşlarınızla bir arada olabileceğiniz, keyfili zamanlar geçireceğiniz bir zaman dilimi bekliyor sizleri. Kendinizle ilgili, kendinizi bile  şaşırtabilecek, orijinal değişiklikler yapabilirsiniz. Eş ve partnerlerinizin finans kaynaklarıyla ilgili olumlu gelişmeler yaşabilirsiniz. Yalnız,  yurt dışı ağırlıklı iş yapıyorsanız, ödemelerin gelmesiyle ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa:Yeni ay size kariyer alanında ışıklarını getiriyor. Kariyer noktasında yeni bir kapı açılabilir sizlere. Daha yüksek bir pozisyona gelebilirsiniz ya da hedeflediğiniz kariyer basamaklarını daha hızlı çıkabilirsiniz. Bu noktada ise, üstlerinizden destekleyici etkilerde alabilirsiniz. Toplum önünde daha fazla tanınacağınız işlere başlayabilirsiniz. Eğer iş arayan bir Boğa’ysanız aradığınız işi bulabilirsiniz. Yalnız bu süreçte, krediler, ödemeler ve eş ya da partnerinizin finansal sıkıntılarını çözmek için uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:Yeni ay size özgür ufuklar açıyor. Daha fazla bilginin peşinden koştuğunuz, daha fazla araştırmaya, öğrenmeye gayret edeceğiniz Yeni ay var önünüzde. Aynı zamanda uzun yolculuklar kişisel gelişiminiz için size destek veriyor. Bu dönem, eşinizden yeterince sevgi ve destek görmediğinizi hissedebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Yeni ay size kazançlarınızla ilgili yeni kapılar açıyor. Kredi çekebilir ya da var olan kredilerinizle ilgili ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Beklediğiniz miras bu dönemde gelebilir. Günlük işlerinizde, kısıtlama yaşabilirsiniz varsa evcil hayvanlarınız onların sıkıntılarıyla ilgilenebilirsiniz. Bu dönem sağlığınız özel bir önemi hak ediyor. Özellikle kaslarınız, bacaklarınız ve karaciğerlerinize özel önem gösterin.

Aslan ve Yükselen Aslan:Yeni ayla birlikte odaklanacağınız konu başlığı ilişkiler… Bir çok Aslan bu etkiyle ilişkisini bir sonraki adıma taşıyabilir, evlilik yolunda adımlar atabilir… İlişkisinde sorun yaşayan Aslanlar ise, ilişkilerini yeniden gözden geçirebilir. Hobi olarak başladığınız işle ilgili kalıcı ve somut adımlar atabilirsiniz, hobinizden para kazanabilirsiniz. Çocuklarınız varsa, onların sorunları bu ara başınızı ağrıtabilir.

Başak ve Yükselen Başak:Titiz ve üretken Başaklar, yeni ayla birlikte günlük işlerinizde, iş ortamınızda kendinizi gösterebileceksiniz. Daha fazla çalışıp başarılı projelere imza atabilirsiniz. Çok fazla çalışıp sağlığınızı ihmal etmeyin. Yaşadığınız psikolojik sorunlar mide ve bağırsak sisteminizi etkileyebilir. Bu dönem yaşadığınız ev ve aile büyüklerinizle ilgili yaşayacağınız sıkıntılar sizi zorlayabilir. Anne ya da babanın sorumluluğunu üstlenebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi: Yeni ay size aşkı sunuyor tüm ışığıyla… Yepyeni bir aşk kapınızı çalabilir ya da var olan ilişkiniz aşkla bütünleşebilir, aşkı büyütebilirsiniz. Yeni bir hobi ya da spora başlayabilirsiniz. Bu sürecin olumsuz göstergesi ise, kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgili iletişim sorunları. Sizi yeterince anlamadıklarını düşünebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep:Yeni Ay size yeniliklerini, yuvanızda sunuyor. Daha fazla evinizle ilgilenebilirsiniz, evinizin dekorasyonunu değiştirebilirsiniz ya da yeni bir eve taşınabilirsiniz. Anne-baba ya da diğer aile büyüklerinizle ilgili yeni konu başlıkları hayatınıza girebilir. Bu dönem maddi kaynaklarınızla ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda sevgi alışverişinde sorunlar yaşayabilir, yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Çocuklarınıza özel harcamalarınız artabilir.

Yay ve Yükselen Yay:Eğitim, kısa seyahatler, yeni anlaşmalar siz Yaylara Yeni ayın hediyesi. Yeni bir eğitime başlayabilir, kısa seyahatlerden verimli antlaşmalarla dönebilirsiniz. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle iletişiminiz artabilir. Bu dönem aile ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Aile ilişkilerinizde zorlanabilir ya da maddi anlamda ailenize destek olabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Yeni ayın size katkısı finans alanınızda… Yeni ve alternatif para kaynakları bulabilirsiniz. Yalnız bütçenizi iyi gözden geçirmelisiniz. Gelir ve giderlerinizi dengede tutmalısınız.  Bu dönem kendinize daha fazla değer verebilirsiniz, kendinize emek harcayabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova:Yeni ayın ev sahibi olarak, kendinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Hayatınızın her alanında yeni başlangıçlar için kendinizi enerjik ve coşkulu hissedebilirsiniz. Yepyeni bir bakış açısı ve felsefe geliştirebilirsiniz. Fakat sosyal hayatta kendinizi kısıtlanmış ve yalnız hissedebilirsiniz. Bazı arkadaşlıklarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz.Bu süreçte, kariyerinizden elde ettiğiniz gelirlerinizde bir kısıtlama olabilir. Gelirlerinizi daha dengede tutmalısınız.

Balık ve Yükselen Balık:Yeni ayla birlikte kendinizi, kendi iç dünyanıza kapatabilirsiniz. İnsanlardan uzakta, kendi kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Gizli dünyanızda kendinizle kalmak isteyebilirsiniz. İş hayatınızda daha fazla sorumluluk alabilirsiniz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Özgür

03.02.2017 - 20:07
2. yazı ne zaman yayınlanacak BurcuN hanım?

BeşiktaşBEY

30.01.2017 - 17:26
Yazılarınızın ve başarınızın devamını dilerim. Severek okuyoruz :)
Yazarlar
Website Security Test