Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

“Sana bir şans daha veriyorum”

6.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hayatın en güzel hediyelerinden biridir aslında ikinci şans… Bıraktığın izlerde yeni gizler bulmak, hatalardan ders çıkarmak, biraz daha büyümek için ikinci şanslar hazır bekler bizi. Eylül’den beri yani tam 5 aydır farklı evlerin ışığında büyüyoruz, genişliyoruz, ilişkilerimizle hayatı deneyimliyoruz, farklı inançlarla felsefelerle harmanlıyoruz ruhumuzu… Ve tüm bunları ahenk, uyum, estetik ve adalet arayışı içinde yapıyoruz. 9 Eylül’den beri Terazi burcuna konuk olan Jüpiter, şimdi bize bir soru sormaya hazırlanıyor: “ Bir şans daha ister misin kaçırdığın fırsatları yakalamak için?”

Zodyak’ın 12 çocuğu haftaya Jüpiter’in geri hareketiyle başladı. Jüpiter’in yaklaşık 120 günlük geri seyahati bakalım burçlara neler getirecek?

Koç ve Yükselen Koç: Evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanında size, cebinde şans, büyüme ve fırsatlarla gelen Jüpiter, şimdi bunları nasıl değerlendirdiğinizi sorguluyor. Aldığınız kararlar doğru mu ya da beklenen adımları hala niye atmıyorsunuz gibi soruların yanıtlarını sizden almak isteyen Jüpiter’in son şansını iyi değerlendirmelisiniz. Jüpiter size, ilişkilerle büyüme gücü verirken, sizinde fevri çıkışlarınızı, aceleciliğinizi, sabırsızlığınızı en çok da öfkenizi biraz törpülemeniz gerekiyor.

Boğa ve Yükselen Boğa:  Yoğun çalışmalarınız, artan işleriniz, günlük işlerinizdeki telaş sizi bir hayli zorluyor Eylül ayından beri. Bu yoğun tempoda en fazla sağlığınızı etkiliyor. İhmal ettiğiniz sağlık konularını tekrar gündeme getirmenin tam sırası. Rutin kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz bu süreçte. Geçmişte önemsemediğiniz bir rahatsızlığınız yeniden karşınıza çıkabilir. Korku, kaygı ve endişenin sizi yıpratmasına izin vermeyin.

İkizler ve Yükselen İkizler:  Bolluk, bereket, iyimserliğin sembolü Jüpiter, size Eylül ayından beri özellikle aşk ve flört konusunda cömert davranırken, borsa ve şans oyunlarında da iyicil etkisini sunuyor. Şimdi bu alanda biraz duraklayarak size sunduklarını nasıl değerlendirdiğinizi görmek istiyor. Yalnız bu süreçte aşk mı dostluk mu sorusu zihninizi meşgul edebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Ailenin sembolü sizlere, gayrimenkul konusunda kaçırdığınız fırsatlar yeniden önünüze geliyor. Yeni gayrimenkul almak, taşınmak ya da evinizin ertelediğiniz tadilatlarını yeniden gözden geçirebilirsiniz. Hayattaki beklenti ve hedeflerinizi daha üst çıtaya taşıyabilirsiniz ve tüm bunları yaparken her zamankinden daha kararlı ve cesur olabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan:Eylül ayından beri yapmak isteyip ama bir türlü fırsat bulamadığınız iletişim işleri için ikinci bir şansınız var. Yazmayı ertelediğiniz kitabınızın ilk satırlarını yazabilir, sosyal medyayı daha etkin kullanabilir, işinizle ilgili blog açabilir, web sitesi kurabilirsiniz. Kısa yolculuklarınız yine bu dönemde beklemediğiniz şans ve fırsatları getirebilir. Kendinizi daha özgür ve bağımsız hissedebilir, farklı yaşam görüşlerini ve düşünceleri hayatınıza katabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak:Para evinizde kaçırdığınız şanslar, kazanç olarak karşınıza çıkmaya hazırlanıyor. Gelir-gider bütçenizi detaylı gözden geçirmeli, harcamalarınızda abartıdan kaçınmalısınız. Bu dönem vergi, borç, kredi gibi konular sizi biraz daha zorlayabilir. En çok öğrenmeniz gereken konu ise, kendinize değer vermek.

Terazi ve Yükselen Terazi:Kendinizi yeni baştan yapılandırmak, yaşama bakış açınızı değiştirmek için size misafir olan Jüpiter, şimdide nasıl büyüdüğünüzü, geliştiğinizi kontrol ediyor. Size şans, bereket ve bolluk konusunda cömert davranan Jüpiter, aynı zamanda kilo alımında da sizi desteklemiş olabilir. Eğer bu dönem aldığınız kiloları vermek istiyorsanız tam zamanı.

Akrep ve Yükselen Akrep:Kendi iç dünyanızda, kapalı kapılar ardında yaşadıklarınızı yeniden gözden geçirmenizi sağlıyor Jüpiter. Bilinç altınızdaki artıklardan kurutulup kurtulmadığınızı, aydınlanmanın sonsuz huzurunu deneyimleyip deneyimleyemediğinizi Jüpiter kontrol ediyor. Yine bu dönem işlerinizi rahatlıkla halledebilmek, yarım kalmış projelerinizi tamamlamak için büyük enerji hissedebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay:Özgürlüğü fazla mı abarttınız, arkadaşlarınızla fazla vakit geçirip işlerinizi mi önemsemediniz? Şimdi tüm abarttığınız, iyimser uçlarda dolaştığınız alanları toparlama ve yeniden gözden geçirme zamanı. Size daha önce sunduğu ödüllerle ne yaptığınızın yanıtını verebilirsiniz. Aşk ise bu dönem hayatınızda başrole oturabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Kariyer ve meslek konusunda yükselme ve terfi olarak size etkisini hissettiren Jüpiter, 120 günlük geri hareketinde, sizi kendi kaderinizle baş başa bırakıyor. Attığınız adımların geri dönüşü nasıl, terfi sizin için bir şans mıydı, fırsatları nasıl değerlendirdiniz sorularını kendinize soracaksınız.

Kova ve Yükselen Kova:Uzak yolculukların özgür ruhu sizler, daha fazla öğrenmek, daha fazla hayatı deneyimlemek, yabancı kültürlerle tanışmak gibi konularda çeşitli şanslara sahip oldunuz  Jüpiter’in sizin evinize gelmesiyle birlikte. Şimdi kısa bir mola zamanı. Biraz da öğrendiklerinizi gözden geçirme, bu değişimin size nasıl geldiğini anlama zamanı.

Balık ve Yükselen Balık: Kredi, vergi ve borç sizin aslında hiç de sevmediğiniz konu başlıkları. Pek de sevimli olmayan bu başlıkları, Jüpiter yumuşatmaya çalışıyor son birkaç aydır. Ama gölgeli yanıyla da size yeni borçlar, krediler de sunuyor. Bu dönemde geçmişte unuttuğunuz bir vergi borcu karşınıza çıkabilir. Aynı şekilde unuttuğunuz bir mirasta.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

BeşiktaşBEY

08.02.2017 - 21:04
Okudukça terazi burcu doğduğum için gurur duyuyorum, yazılarınızın devamını bekliyoruz :)
Yazarlar
Website Security Test