Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bir med-cezir hikayesi

10.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Aşk mı, mantık mı? Gitmeli mi, kalmalı? Bazen, bir yol ayrımı sunar hayat bize çoktan seçmeli sorularıyla birlikte… Yönümüzü bulmak zorlaşır, görüşümüz bulanıklaşır...Değişmek isteriz, değişimin sancılarından korkarız, kaygımız büyür…Evrenin sihirli eli bu arada devreye girer…Yapmak istediklerimiz için, güçlenmemiz için tüm formüllerini bize sunar…

Tutulmalar, hayatımızdaki önemli dönüm noktalarıdır aslında. Her tutulma hayatımızda derin bir çentiktir…Geçmişi unutmadan geleceği yakalamamız için, kendimizi dönüştürebilmemiz için büyük puntolarla yazar yapılacaklar listesini….Biz yeni yılın ilk Ay tutulmasıyla tanışmaya hazırlanıyoruz. Yüreğimizi sahneye koyduğumuz, sevmenin, sevilmenin tadına varmak istediğimiz, biraz kibir, fazla egoyla davranışlarımızı yönetmek istediğimiz, hayatın tadını daha fazla çıkarmak istediğimiz bir dönem başlıyor Aslan’daki tutulmayla…

Yükselen Koç:Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Aşk”… Aşkı sahneye almak, yeteneklerinizi ortaya koymak için bu tutulma size destek veriyor. Aynı zamanda sizi zorlayan bir ilişkiniz varsa, ilişkiyi noktalamak için de cesaretinizi toplayabilirsiniz. Hala çözüme ulaşmamız bir hukuki sorunuz varsa, bu dönemde somut sonuç elde edebilirsiniz. Bu dönem finansal açıklarınızı kapatabilirsiniz. Yurt dışından beklediğiniz bir ödeme varsa,  beklemediğiniz bir anda gelebilir. Ertelediğiniz uzak bir yolculuk içinde hazırlıklı olmalısınız.

Yükselen Boğa:Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Aile”… Ailenizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilir, ailenizle daha yakından ilgilenmek isteyebilirsiniz. Ailenizle var olan sorunlarınızın bu dönemde, karşılıklı empatiyle aşabilirsiniz. Huzurun ve dinginliği evsahibi sizler, tutulma etkisiyle kendi evinize sahip olabilirsiniz. Kariyer basamaklarında bugüne kadar ektiklerinizi biçmenin zamanı. Kariyer alanında daha mantıklı ve akılcı tutumlar içinde olabilirsiniz. Bu dönem özellikle babanızın sağlığına biraz daha özen göstermeli, onun sağlık kontrollerini yaptırması için destek olmalısınız.

Yükselen İkizler: Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “İletişim”… Aslında sizin çok iyi bildiğiniz, hiç de yabancısı olmadığınız bir konu başlığı sunuyor tutulma size. Daha çok okuyup kendinizi geliştirdiğiniz, yakın uzak denemeden yollara düşeceğiniz bir dönemi işaret ediyor. Kardeşlerinizi daha fazla hayatın merkezine alabilirsiniz. Eğer evlilik ya da ortaklıklarla ilgili kısıtlama, kendini ifade edememe gibi sorunlarınız varsa, bu dönem aradığınız desteği bulabilirsiniz.

Yükselen Yengeç:Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Değer”… Kendinize değer vermeyi öğretmek için Ay tutulması size olanaklarını sunuyor. Aynı zamanda maddi durumunuzu yeniden gözden geçirmeniz, gelirlerinizle giderlerinizi doğru oranda kullanma konusunda bu tutulmanın destekleyici etkisini hissedebilirsiniz.

Yükselen Aslan:Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Ben”… İçinizdeki çocuğu sahneye alıyorsunuz. Ay ışıkları sizin parlıyor. Fiziksel görünümünüzü, mesela saçlarınızı değiştirebilirsiniz. Kendinizde beğenmediğiniz yönünüz varsa bu yönünüzü değişterebilmek için adım atabilir, kişisel gelişiminize önem verebilirsiniz. Süren birlikteliğiniz varsa bunun için somut adımlar atabilir, nişanlanabilirsiniz.

Yükselen Başak: Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Kaygı”… İnce eleyip sık dokumaktan hayatın tadını çıkaramayan sizler için Ay tutulması yeni bir fırsat sunuyor. Bilinçaltınızda uyuyan kaygı ve korkularınızdan arınıp hayatın tadını daha fazla çıkarabilirsiniz bu süreçte. Günlük işlerinizin sizi yormasına ve sağlığınızı bozmasına izin vermemelisiniz.

Yükselen Terazi: Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Büyük umutlar”…Tutulma size, hedeflediğiniz projeleri tamamlamanız için dokunuyor. Daha fazla sosyal olacağınız, arkadaşlarınızla vakit geçireceğiniz bir dönemin kapısı aralanıyor. İş hayatınızdaki beklenti ve umutlarınızın karşılığını parasal olarak elde edebilirsiniz. Aşk hayatınızda ise, biraz daha özgür kalmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Akrep: Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Kariyer”…Bu tutulmayla birlikte daha fazla göz önünde olabilir, kendinizi özellikle iş hayatınızdaki otorite konumundaki kişilere daha rahat ifade edebilirsiniz. İş hayatınızda mantığınızdan daha çok iç sesinizi dinleyebilirsiniz.

Yükselen Yay: Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Özgürlük”… Son iki yıldır ruhunuzda hissettiğiniz baskı, bu tutulmayla biraz daha azalabilir. Kendinizi eski günlerde olduğu gibi düşüncelerinizde, hayat felsefenizde daha özgür hissedebilirsiniz.

Yükselen Oğlak: Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Finans”… Eşinizin parasal konularda süregelen sıkıntısı bu dönem azalabilir. Aynı zamanda daha fazla keyif alacağınız, biraz bütçenizi aşan harcamalar yapabilirsiniz.

Yükselen Kova: Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Sen”… Hayatınızın odak noktası partneriniz olabilir. Eşinizle daha fazla zaman geçirmek, aidiyet duygusunu yaşabilmek arzunuzu bu tutulmayla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Yükselen Balık: Bu tutulmanın hayatınızdaki başlığı “Sağlık”…İhmal ettiğiniz unuttuğunuz sağlık konuları gündeme gelebilir. Günlük hayattın içinde kendinizi daha keyifli hissedeceğiniz, yaptığınız işlere yüreğinizi koyabileceğiniz bir dönemdesiniz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Website Security Test