Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Varlık mı, darlık mı?

10.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Adalet ve Kalkınma Patisi’nin mi, yoksa başkaların kararı mı, ülkemizin önemli değerlerinin bir araya getiren Varlık Fonu siyasetimizde öne çıkmış bulunuyor. Özellikle kamunun mallarının bir çatıda toplanması ve bunların gelirlerinin kontrol dışı yönetimi öne çıkarmış görünüyor. Aslında ekonomimizin böylesine dibe oturması sonunda böyle bir kararın alınması gerektiğinden söz ediliyordu. Bu fona ekonomimizi bilen kişilerinden İlhan Kesici'nin deyimi ile “Darlık Fonu” demek yerinde olacaktır.
Dileriz dar boğazda olan ekonomimize bu Varlık Fonu merhem olur. Çünkü Türkiye’nin şu sıralarda önde gelen sorunu ekonomiktir.
Hükümet, Türkiye Büyük Millet Meclisinde geceli-gündüzlü çalışarak hazırlanan Anayasa değişikliğini bir hafta içinde referanduma sunulacak şekilde çıkardı. Yasa değişikliği iki haftayı aşkın süredir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayını bekliyor. Ama görünen o ki olası referandum Nisan ayının ikinci haftasında yapılacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yasayı referanduma götürecek kararı niçin imzalamamaktadır? Yakın çevrelerinin ifadelerine göre Erdoğan her konuda ince hesapları yapan ve ona göre karar veren bir kişidir. Özellikle bu gibi konularda anketler yaptırır ve toplumun nabzını tutar.
Diğer sorunların başında FETÖ darbesi ve Güneydoğu Anadolu’daki görünmeyen, adı konmamış savaş yer almaktadır. FETÖ darbesi ile sayıları yüz bini aşan kamu mensuplarının tasfiyeleri, çareleri zor bulunacak bir yaramızdır. Kim suçlu, kim suçsuz? Sanki herkes bu işin içinde denilerek büyük bir kıyım yaşanmaktadır. Küçük bir örnek vermek isterim; yetişmiş bir genç, kurumu kapatılarak sokağa bırakılmış bu bilim adamına dış dünyadan sahip çıkılmıştır. Ancak bu gencimizin pasaportuna da el konulduğu için bu genç eli kolu bağlı beklemektedir. Bu arada Mehmetçiklerimiz adeta çöllerin bekçiliğini yapmakta, bunun faturası da ne yazık ki tabutlar olmaktadır.
Evet... Zor günler yaşıyoruz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test