Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Benim gizli bir bahçem var kendimden bile gizlediğim

27.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ben kimim? İki sözcüklü soru, yanıtlaması ömür boyu süren. Okumayı öğreniyoruz kendi kalbimizden geçenleri okumayı bilmeden, yürümeyi öğreniyoruz cesaretle adım atmayı bilmeden, yemek yapmayı öğreniyoruz hayattan tat almayı bilmeden… Kendimizi tanımadan, kendimizi anlamadan, anlatamadan, ne istediğimizi bilmeden ezbere bir hayatın oyuncusuyuz çoğu zaman. Dilimiz, yüreğimiz ve zihnimiz eş zamanlı çalışmıyor bazen…

Doğum haritamızın sarı sıcak oyuncusu Güneş, kendimizi tanımamızda büyük payın sahibi… Karakterimizin, kişiliğimizin yapı taşı, kimliğimizin ana kraliçesi Güneş’in bulunduğu burç ve ev konumu bize kendimizi tanımamızda açıyor kapıyı. Güneş ışıkları aydınlatıyor kimliğimizin gizli kalmış yönlerini ve yüksek sesle yanıtlıyor “Ben”i…

Bugün yılın ilk Güneş tutulmasının etkisi altında başlıyoruz haftaya… Yaklaşık 60 günlük bir süreçte tüm ışıklarını sunacak bizlere Güneş.

Koç veYükselen Koç:  “Benim düşlerim var…”  Neşeli, canlı, hareketli, enerjik, coşkulu görüyor herkes seni. Ama aslında neler yaşıyorsun geri planda pek kimse farkında değil di mi? Bilinç altın  bir düğüm kendinin bile çözmekte zorlandığı. Ruhsal çalkantıların, geçmişte yaşadıklarının gel-gitleri şimdi biraz daha çözülmeyi bekliyor. Güneş ışınları senin içsel dünyanı aydınlatıyor. Kendini bulmanda sana büyük enerji ve güç veriyor.

Boğa ve Yükselen Boğa: “Benim güzel dostlarım var…” Evet güçlüsün, evet kendi kendine yetiyorsun ama artık kapıdan dışarı çıkma zamanı. Dostlarınla daha fazla bir arada olabilme, ortak paydalarda buluşma dönemi. Son iki yıldır, gerçekleştirmekten çekindiğin, adım atmaya direndiğin projelerin için düğmeye basabilirsin. Finansal anlamda ise önemli kazanımlar bu dönemde seni bekliyor.

İkizler ve Yükselen İkizler: “ Benim kariyerim var…”Son iki yıldır kariyer konusunda,  bir sis perdesi vardı zihninde. Ne yöne gideceğini bilemediğin bir belirsizlik hakimdi hayatına. Yaşanan Güneş Tutulması, senin hayatının yönünü bulmanda yardım ederken, aynı zamanda kariyerinde de istediğin yönde değişiklik yapabilmen için fırsat sunuyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: “ Benim gidecek uzun yollarım var…”  Artık yola çıkma zamanın geliyor. Son iki yıldır kendini geliştirmek için çok çaba harcadın. Doğru bilginin peşinde koştun, biraz daha ruhsal gelişimine önem verdin, sert kabuğunu yumuşatabilmek için belki de spiritüel konulara eğildin. Şimdi edindiğin bilgileri kendi hayatına harmanlama dönemin. Bu arada yurt dışı yolculuklar seni bekliyor.

Aslan ve Yükselen Aslan: “ Benim dönüşüm hikayem var…”Son iki yıldır hayatında kendi öz değerin ve dönüşümünle ilgili konular zihnini meşgul ediyor. Bir yandan bütçe harcamalarını kontrol edebilmek için uğraşırken, öte yandan kendi gelişimin için bir hayli emek ve zaman harcadın. Şimdi ektiklerini biçme dönemi. Güneş’in ışıkları aynı zamanda sana kredi, borçlar, konusunda biraz daha dikkatli adım atmanı öneriyor.

Başak ve Yükselen Başak:  “Benim bir eşim var…” Ben-Sen çekişmesi son iki yıldır hayatının ana gündeminde. Zaman zaman sol elindeki yüzük ağır geldi sana. Çıkarmak istedin, belki de çıkardın. Eğer hala evliysen, evliliğinle ilgili sorunların, eşinle ilgili antlaşmazlıkların üzerindeki sis bulutu biraz dağılıyor. Artık gerçekleri daha net anlayabilir, ne yöne gitmen konusunda zihnin daha berraklaşabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi: “ Benim önemsediğim sağlığım var…”Çevrendeki herkesi düşünmekten, kendini unutuyorsun. Kendi sağlığın, kendi uğraşların geri planda kalıyor çoğu kez. Şimdi sağlık kontrollerini yapma, yarım kalan işlerini tamamlama zamanı. Özellikle böbrek ve bel bölgende ihmal ettiğin konuların üzerine eğil.

Akrep ve Yükselen Akrep: “Benim aşkım var…”Tutku ve bir hayli kıskançlık ilişkiye bakış açın senin. Senin bu davranış kalıbın biraz da partnerini zorlamıyor mu? Şimdi biraz daha sevgilinin ne istediğini anlaman, onun hayallerine ve umutlarına dokunabilme zamanı. Güneş tutulması beklediğin cesur adımları sana attırıyor. Merak etme

Yay ve Yükselen Yay: “ Benim ailem var…”Özgürlüğün sembolü senin için köklenmek ne kadar zor di mi? Bir yerlere tutunmak, bir yere ait olma, bir yere takılıp kalma senin için epey zorlu bir süreç. Güneş tutulması son iki yıldır yaşadığın bu duygusal gel-gitlere kısa bir ara verdiriyor sana. Artık ailenle, ait olduğun köklerle biraz daha ilgilenme ve onlarla yoğrulma zamanı.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: “Benim kardeşlerim var…”İnsan ister istemez senin otoriten karşısında eğiliyor. Bir sit alanı gibi çevreliyorsun kendini çoğu zaman. Şimdi biraz daha duygularını gösterme zamanı. Zaten gökyüzü buna hazırlıyor seni son iki yıldır. Güneş ışıkları seni daha fazla kardeşlerinle, yakın çevrenle ilgilenmek zorunda bırakabilir. Kardeşlerinle birlikte güzel yolculuklara çıkabilir, onların hayatlarına daha fazla dokunabilirsin. 

Kova ve Yükselen Kova: “ Benim değerim var...”Hümanistsin ve büyük idealleri savunuyorsun her zaman ama kendini önemsemeden. Şimdi biraz daha kendini önemseme zamanı. Ve en önemlisi bütçeni düzenleme zamanı. Gereksiz harcamaları azaltıp bütçeni dengede tutmalısın. İnsanlarla daha fazla ilgilenmek için önce kendini güçlendirmeli, kendine enerji yüklemelisin. İstediğin faydayı ancak bu şekilde sağlayabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık: “ Benim elimde hazinem var…”Biliyorum kendini çok yoruyorsun, herkese yetişmeye çalışıyorsun ama kendini ihmal ediyorsun. Biraz daha kendine bakma, fiziksel görünümünü değiştirme zamanı. İyi gelecek bir değişim dönemi Güneş ışıklarının sana vaadi. Üzerindeki sis bulutlarını dağıt ve ayağa kalk. En büyük hazine kendinsin aslında.  Şimdi bu hazineyi bulma zamanı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test