Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bist 100

31.3.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bist 100  endeksi  en yüksek gördüğü nokta olan 91.497 seviyesinden fazla uzaklaşmasa da ,zayıflamaya dair tüm belirtileri üzerinde taşıyor. Göstergelerdeki uyumsuzluklar ve yeni zirve yapma konusundaki isteksizlik en önemli belirtiler. Referandum sonuçlarına göre son bir hamle gerçekleştirme arzusu taşıdığını düşünüyorum. Aksi takdirde şimdiye kadar çok sert bir geri çekilme yaşaması kaçınılmaz olurdu. Hisse bazlı işlemlerde genellikle derinliği yüksek ve endeks hassasiyeti olan hisseler tercih edilmelidir. Teknik görünüme baktığımızda ciddi uyumsuzluk görüntüsüne karşın gücünü koruma gayretini görüyoruz.90.000 seviyesi üzerinde kapanışlar yeni zirvelerin habercisi olacaktır, bu seviyeyi geçmeyi başaramadığı takdirde altta destek 86.191 geri çekilmesi mümkün olabilir.

Trump sağlık reformunu temsilciler meclisinden geçiremeyince ADB doları gelişmiş ülke para birimleri karşısında değer kayıpları yaşadı .Bu yenilgi ile ABD dolarındaki Trump rüzgarı şimdilik dinmiş görünüyor. İçerde de referandum gerginlikleri sürmekle birlikte olağanüstü bir durum yaşanmadığı sürece yatay seyir şimdilik devam edebilir görünüyor.

70 günlük hareketli ortalama desteği sağlam  ,buranın kırılması 3,56 ve 3,45 desteğine doğru çekilmeye yol açabilir. Halk bankası genel müdür yrd. ABD de tutuklanması kurda bir miktar  hareket oluştursa da hareketin devamı 3,70 üzeri kapanışlara bağlı olacaktır.

Ons altında haftalık grafiklere baktığımızda çok önemli seviyelere ulaştığını ve buralarda zorlandığını görüyoruz.200 haftalık ve 50 haftalık hareketli ortalama dirençlerini ikinci defa test ediyor. ABD dolarında kısa vadede büyük bir olumsuzluk yaşanmazsa bu seviyeleri geçmesi beklenmez. Ancak bu seviye aşılırsa 1289 seviyesine kadar hareket bulması mümkün .Aşağıda 1233 -1226 arasında oluşmuş destek seviyesi şimdilik kuvvetli duruyor buranın kırılması halinde aşağıda başka seviyeler konuşmak mümkün olabilir.

Gram altın şimdilik yatay seyrini sürdürüyor dolardaki küçük yukarı hareket gram altına da yansımış görünüyor şimdilik kalıcılığı şüpheli gram altında stabil hareket devam gibi görünüyor.

Parite dolarda yaşanan değer kayıplarıyla 1,0911 direncini test etti.  Euro’nun enerjisi  ancak buraya kadar. Brexit ve diğer etkenler Euro nun ileri hareketler yapmasını şimdilik sınırlamış  görünüyor. ECB den gelen seslere bakılırsa parasal genişlemenin yavaşlamasına hayli zaman var, diğer taraftan FEDin yılın geri kalanında iki faiz artırımına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor . Teknik olarak eurusd düzeltmesini tamamlamaya oldukça yakın görünüyor.1.0688 ,1.0675 destek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test