Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiyemiz büyük dertler yumağı mı? Evet...

14.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünyada, 57’si İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye 63 civarında Müslüman ülke bulunuyor. Bulunuyor da içlerinde ele avuca gelip, müstakil ve bağımsız büyük güçlerin etki ve himayesi dışında tek bir ülke yok. Hepsi idareye şu ve bu sebeple kendileri sahip olmadığı gibi, teknoloji, keşif ve sanal dünya gelişim ve iletişimlerinde de uydu halinde, Nano gibi ileri teknolojilerden de yoksul.

Birçoğu petrol gibi doğal kaynaklarını dahi kendileri işletemiyor. Dünya tekellerinin sermayelerine ve yönetimine mahkum.

Türkiye tek
Yalnız Atatürk Türkiyesi kuruluş felsefesinden sapmalar yaşasa da, bunların yanında adeta bir yıldız. Türkiye yetişmiş insanı kör topal da yürüse demokrasisi ve ekonomisiyle dünya klasmanında epey ilerde.

Bunun sonucunda İslam ülkeleri, Pakistan hariç hiç bir zaman canı gönülden Türkiye taraftarı olmadılar. Kıskandılar ve ikili oynadılar.

Bunun en bariz örneği ise Kıbrıs. "İslam kardeşlerimiz" Kıbrıs haklı davamızda bile bu güne kadar tek bir tanesi "Kuzey Kıbrıs Türk Devletini" tanımadılar ve dünyanın güçlerine, Amerika, İngiltere ve Rusya dahil etkileri ile sustular kaldılar.

Peki nerede " Müslüman kardeşliği"

Bana kimse bu kardeşlik hikayesini söylemesin ve anlatmasın…

Hele Araplar, başta Mısır olmak üzere, Osmanlı düşmanlığını, Türkiye için devam ettirmekte lider oldular ve halende devam etmektedirler.

Zaten birçok Arap ülkesi, İslam dinine karşı, çakma Müslümanlık tarikat dinleri tipi ile inanç birlikteliğini sürdürmektedirler. Bu tarikat ise, bir papaz tarafından kurulmuş ve onlara emaneten verilmiştir.

İnanmışlar, hayırlı olsun devam etsinler. Ama Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmanlık beslemesinler ve arkadan oynamasınlar.

Batı Özellikle "Evangelisler" İslam’ı hep kontrol edilemez güç gördükleri için, Müslüman devletlerini hep bağımlı olarak yanlarında kontrol etmek isterler.  Bunların ne yapacağı belli olmaz.

Ancak Atatürk Türkiyesi kuruluşundan itibaren, "Bağımsızlığı" ve “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” prensibi ile kurulduğundan pek işlerine gelmediği için, hep "Din ve Tarikatlar, Cemaatler" yolu ile Türkiye’yi çeşitli yönlerden hep güçsüzlüğe itmekten bugün dahi geri kalmamaktadırlar.

Örnek mi istiyorsunuz?

FETO olayı…
FETO olayı ise dünyada bu güne kadar örneği olmayan en son "Darbeler ve casusluk" olayıdır. Tarihte benzeri bulunmamaktadır.

Düşünün otuz kırk yıl önce bir adamı seçtiler ve yetiştirdiler…

Fethullah Gülen…

Onu başta yetiştiği Türkiye’nin siyasetçilerine beğendirdiler ve inandırdılar. Sonra mı? Sonra da, ekonomik, siyasi ve eğitim hedeflerine uygun teşkilatlandırdılar. Kimler, Amerikan "CIA ve FBI"sı ile bütün dünyada, Türkiye de FETO’cü Türk misyonerlerle 54 ülkede ekonomik şirketler ve eğitim faaliyetleri ile kontrolü ve gelecekte kendilerinin düşünceleri yolunda insanları yetiştirmeye başladılar.

Nihayet Türkiye’yi de bir darbe ile ele geçirmeye kadar iş uzadı. Allah’tan milletimizin sezgileri ile kanlı ama Türkiye’nin siyasetçileri ve halkının ortak iradesi ile iş büyümeden bastırıldı.

FETO olayı bir daha ifade etmek isterim.

Bugüne kadar düzenlenen ve örneği olmayan bir "CASUSLUK ve DARBE" organizasyonu olarak dünyada yaşanmıştır.

Mücadele devam ediyor, iş henüz bitmedi.

Sonuç olarak, bu hareket zavallı ancak zeki ve artist bir adamın, tek başına düzenlediği bir hareket değildir. Bu tam teşkilatlı ve gayesi "Amerika’nın dünya üstünlüğü" iddiasında Müslüman ülkeleri bağımlı kılmanın devamı için yapılmak istenen bir harekettir. Dünyanın süper gücü Amerika'nın ve yandaş ülkelerin ajanlarının cirit attığı bir şekilde kontrol edilen organizasyondur.

Türkiye, uydu bir İslam ülkesi modeline uydurulmak üzere tehdit altındadır.

Milletimiz artık tek kurtuluşun “Laik” bir ülkede birlikte yaşamaktan geçtiğini görmelidir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test