Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye bugünkü sıkıntıları atlatabilecek mi?

21.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye’nin Ortadoğu’nun en önemli bir coğrafyasında yer alması, ne yazık ki onun siyasi kaderini tayin etmiş durumdadır.

Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu’nun batış sürecinin durdurulmasını temin ettiği gibi, Türkiye Cumhuriyeti de onun “Laik ve Demokratik” mahiyette olan bir devamıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük “ATATÜRK”, bir imparatorluğun sonunu bekleyip tasfiyesini kutlamayı bekleyen dış güçlerin ve Hıristiyan dünyasının hayallerinin sona ermesinin de tarihini yazmıştır.

Evet, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atamız, tarih bilinci ve uzun süren çalışmalarının sonunda elde ettiği ve hayalinde şekillendirdiği bir “Cumhuriyeti” yaratmıştır.

Bir devrin Padişahlığına son vermiş, Halifelik denen İslam liderliğinin Türklerde oluşunu da sona erdirerek, “bir DÜNYA devleti” yaratmıştır.

Kısaca Türkiye Cumhuriyeti, tarihte bir imparatorluğun dibe vuruşundan yeni bir devlet olarak tekrar zirveye çıkışıdır; yeni ve “Demokratik” bir düzen ile ve yeni bir isimle tekrar tarihteki yerini almasıdır.

PEKİ BUNU DIŞ GÜÇLER KABULLENDİ Mİ? Kocaman bir “Hayır.”

Türkiye kurulduğundan itibaren Büyük Atatürk’ün zamanında tavizsiz düzenlemeleri ile canlandı ve şekillendi. Ancak devamında aynı isabetle yürüdüğünü söylemek mümkün değildir.

Çünkü İsmet İnönü devrinde düzen bazı aksamalara rağmen devam ettiyse de 1950 seçimlerinde “Demokrat Parti” iktidarı ile ne yazık ki İslam ülkelerini en kolay çökertme ve biat ettirme yolu olan “tarikatlar, cemaatler ve dini istismarlarla” iş sulandırıla sulandırıla bugüne gelinmiştir.

Evet, dış güçler Ortadoğu’da sınırları değiştirme bahanesi ile yeni devletler kurmak peşinde. Bugün de katliamlara devam etmektedirler.

Bakınız, Mısır ne halde, Libya’ya ne oldu? Irak ve Suriye’nin perişan hali... Ve şu anda sınırlarımıza gelip çatmış tehlikeler...

Bunların anlamı şudur... Türkiye’nin güçlenmesi ve mağdur devletlere örnek olmasını kimse istememektedir.

Bunun artık bütün milletimizin anlaması gereken şey, birleşmeden ve tek vücut olmadan işin içinden çıkamayacağımızdır. Çözüm, bunu kabul etmekten ve gerekenleri yapmaktan geçmektedir.

Şu an gelinen nokta?

Türkiye’nin sınırları da değiştirilmek istenmektedir.

Cumhurbaşkanımız “durumun vahametini” anlamıştır. Ancak burada artık bir karar vererek, bu korkunç tablonun değişmesi için birleştirici davranması gerektiğini ortaya koyarak, iktidar ve muhalefet ortak karar çalışmasını başlatmalıdır.

Kendisi, liderlik ve yönetim gücünü bu şekilde kullanırsa Türkiye’nin işin içinden çıkması ve gücünü elde etmesi mümkündür.

Türkiye Bir “FETÖ” belasını yaşamıştır. Aldanmış olmak veya olmamak artık önemli değil. Düşünce ve yöntemlerimizin değişimi gereklidir.

1500 yıllık plan şöyledir: Ortadoğu’da Türkiye sınırlarında bir “Kürt Devleti” kuruluşu istenmektedir. 

Bunun da peşinde olanlar, başta Amerika, İngiltere ve stratejik ortağıdır.

Kurabilirler mi? Evet. AB ülkelerinin de gizli saklı desteği ile NATO ortağı olmamıza rağmen... Amerika tarafından kurulan terör odaklarındaki destekler ayan beyan ortadadır.

Tek kurtuluş (iki üç haftadır yazıyorum), kişilerde değil, topyekun sağcısı, solcusu, İslamcısı, laiki, muhalefeti ve iktidarı ile hepimizin birleşmesi ve ortak mücadele platformumuzun kurulmasındadır.

Bunun da öncüsü bugünkü iktidarımız olmalı ve  lideri de Sayın Cumhurbaşkanımız olmalıdır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test