Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dost tavsiyeleri (2)…

6.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sayın Meral Akşener ile ilgili tavsiyelerime devam ediyorum.

4- İcraat programları ve projelerin hazırlanması;

Tarama konferanslarında varılan sonuçların da ışığı altında, Ülkemiz bu karanlık, tehlikeli, antidemokratik, baskıcı, fakirlik tablodan kurtarmanın çareleri, halka açıkça vaat edilmelidir. Projeler anlatılmalıdır.

a) Bunları hazırlamak için yurt içindeki ve dışındaki bilgili, tecrübeli kişilerin tümünden yararlanılacaktır. Danışman kadrosuna, politik değil, ehliyet hakim olacaktır. DPT ve Ar-Ge Merkezi, yoğun bir şekilde faaliyet gösterecektir. Bu çerçevede;

b) Yargı, vergi, eğitim (Üniversite reformu dahil, yüksek teknolojiyi esas alan, rektör ve dekanları bağımsız kılan) bütçe, sanayi, tasarım, madencilik, enerji, finans, teşvik, Güney Doğu, engelliler, sosyal güvenlik, istihdam, KOBİ, kur, ithalat, ihracat, Gümrük Birliği, Avrupa Birliği vb. politikaların tespit edilecektir.

c) Bağımsız ve tarafsız yargı düzeni, fikir, ifade, inanç, teşebbüs hürriyetleri ile can ve mal güvenliklerinin sağlanması, terörün önlenmesi, gümrük kaçakçılıklarının engellenmesi, işgal altındaki adalarımızın ve kayalıklarımızın kurtarılması, köyden şehre göçün önlenmesi, Suriyelilerin geri gönderilmesi, vergide ve istihdamda kayıt dışılığın önlenmesi, turquality, risk sermayesi, risk sigortası, açık ve şeffaf bir ihale düzeni, müteahhitlik kanunu, kışla okul ve camilerden politikanın arındırılması konularında alınacak tedbirler ve uygulamalar tespit edilecektir.

d) Siyonist, evangelist çetesinin Türkiye üzerindeki oyunlarının engellenmesi, gıda, GDO, gübre, ilaç zirai ilaç terörlerinin önlenmesi, geleneksel tarıma dönüşü, endüstriyel tarım tuzağından kurtuluşu sağlayacak projeler üretilecektir. Topraklarımız bunlara kiralanmayacaktır.

e) Enkaza dönüşen devlet bürokrasisinin, Diyanet teşkilatının, TRT, AA, Basın İlan Kurumu, RÜTÜK, SPK BDDK, TMSF vb. kurumların ıslahı sağlanacaktır.

f) Gençlerimize gerçek İslam öğretilecektir. Din bezirganlarının yalanları anlatılacaktır. İlim olmadan imanın da zayıf kaldığı ispatlanacaktır. Yüksek teknoloji şuuru verilecektir. İmam Hatipler tam anlamı ile ıslah edilecek, hem dini hem de teknolojik bilgiler öğretilecektir. Ticari ve politik amaçlarla kirlenen bazı cemaatler konusunda uyarılacaklardır.

g) Milli çıkarlarımıza uygun, bağımsız, uzun vadeli, itibar kazandıracak dış politika stratejileri tespit edilecektir.

h) Yeni bir seçim kanunun getirilecektir. (Ms. Dar Bölge, 2 turlu seçim, yüzde 5 baraj, 350 milletvekili, Türkiye milletvekilliği gibi) Politikaya da etik kurallar getirilecektir. Tayin, terfi, torpil, iş ve ihale takibi, rüşvet düzeni engellenecektir.

Devamlı istişarelere ve araştırmalara dayanan büyük, bağımsız, demokratik Türkiye idealine kenetlenmiş bir çalışma dönemi yaşanmalıdır.

İşiniz zordur.  Ancak vatan sevgisi her şeyin üstesinden gelmenize yeterlidir…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test