İzmir'de bir yangın daha: 7 hektar kül oldu!

9.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki makilik alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan ve ormanlık alana da sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 7 hektarlık alanın alevlerden etkilendiği tahmin ediliyor.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde makilik alanda başlayıp ormanlık alana da sıçrayan yangın, 50 hektarlık ağaçlandırma sahasına yaklaştı. Çok sayıda arazöz ve orman işçisi, ağaçlandırma sahası ile alevlerin arasına kaydırılarak yangının bu bölgeye sıçramaması için önlem alındı. Ekipler havadan ve karadan müdahale etti. Ayrıca, havanın kararmasıyla birlikte uçak ve helikopterler ile havadan yapılan müdahale sona erdi.  

AYNI YERDE ÜÇÜNCÜ YANGIN
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yangının yayılmasının önüne geçildiğini bildirdi.
Yangının ne kadarlık bir alanda etkili olduğunun söndürme çalışmalarının tamamlanmasının ardından ortaya çıkacağı belirtildi. Aynı bölgede daha önce de 2 kez yangın çıktığı öğrenildi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI
İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki makilik alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan ve ormanlık alana da sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Yaklaşık 7 hektarlık alanın alevlerden etkilendiği tahmin edilirken, kesin zarar bugün yapılacak çalışmayla belli olacak. Yangında herhangi can ve mal kaybı yaşanmadı.

Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...