Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KAÇUV 1000’i Aşan Gönüllü Ailesiyle Gönüllüler Günü’nü Kutluyor

5.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

“Nerede yaşam varsa, orada umut vardır” sloganı ile kurulduğu günden bugüne kanser tedavisi gören çocuklara ve ailelerine umut olan KAÇUV, 5 Aralık Gönüllülük Günü’nü kutluyor. Geçen yıldan bu yana gönüllü sayısını 2 katına çıkararak, 1000’i aşkın gönüllüsüyle yeni projelere imza atan KAÇUV, üyesi olduğu Ulusal Gönüllük Komitesi (UGK) ile birlikte Türkiye’de gönüllülüğün gelişmesine de öncülük ediyor.

2000 yılında maddi sorunları nedeniyle kanser tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar ve ailelerine destek sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV, çocukluk çağı kanseri konusunda farkındalık yaratacak projelerini bireysel ve kurumsal gönüllüleriyle tüm Türkiye’de yaygınlaştırıyor.

 

KAÇUV’da gönüllü olmanın çok kolay olduğunu belirten KAÇUV Genel Müdür Yardımcısı Füsun Aymergen, 5 Aralık Dünya Gönüllülük Günü kapsamında değerlendirmelerde bulundu;

18 yaşını doldurmuş ve çocukluk çağı kanseri tedavisi gören çocuklarla ya da bu konuyla ilişkili faaliyetlerde çalışmaya istekli olan herkes, KAÇUV gönüllüsü olarak yüzlerce çocuğa ve ailesine umut olabilir. Üstelik KAÇUV gönüllüsü olmanın birçok alternatifi var. Gönüllüler; bilgi, beceri, deneyim ve tercihleri doğrultusunda sunduğumuz alternatiflerden birinde veya bir kaçında birden gönüllü olmayı seçebiliyorlar .

 

KAÇUV Gönüllü Sayısını Her Yıl İkiye Katlıyor

Gönüllü sayılarının günden güne artmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren KAÇUV Genel Müdür Yardımcısı Füsun Aymergen, “Tedavi gören çocuklar ve aileleri için daha fazla projeye imza atmak istiyoruz. Ayrıca en önemli misyonlarımızdan biri de özellikle çocuk kanserlerinde erken tanının önemine dair toplumda farkındalık yaratmak. Bu yolda yanımızda olmaya karar veren her gönüllümüz, bizi bu hedeflerimize daha çok yaklaştırıyor. 2017 itibariyle gönüllü sayımızı geçtiğimiz yıla oranla iki katına çıkardık. Bu hem Türkiye’de gönüllülüğün geldiği nokta hem de KAÇUV açısından gurur duyulacak bir tablo. 1004 aktif gönüllüye ulaşarak büyümeye devam eden KAÇUV ailesinin her bir üyesine bizimle oldukları için gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

 

 

KAÇUV Gönüllü ve Bağışçılarıyla Büyüyor

KAÇUV, 2017 yılında hayata geçirdiği projeler ve düzenlediği birçok etkinlikte destekçi ve bağışçılarıyla beraber yer aldı ve çocukluk dönemi kanserlerine dikkat çekti. Kanser tedavisi gören çocuklar ve ailelerine her anlamda destek olmayı misyon edinen KAÇUV, bu yıl birçok ürünün satışa sunulduğu “Umut Dükkanı”nın yanı sıra Ford Otosan’ın desteği ile “Umut Kafe” sosyal sorumluluk projesini de hayata geçirdi .“Umut Kafe” ile kanser tedavisi görmekte olan çocukların ailelerine iş imkanı sağlayan KAÇUV, bu projeyle ebeveynlere ek maddi destek yaratarak, gelir sağlamayı hedefliyor.

 

Hem kurumsal hem bireysel gönüllüler ile yürüttüğü çalışmalarında KAÇUV’a gönüllülük yapan kurumlar arasında ise Dell EMC, Bimsa, Smoll, Roche Türkiye, Mettler Toledo, Akbank, Fibabanka ve Fiba Enerji bulunuyor.

 

Aile Evlerine bir yenisi daha ekleniyor

Hayata geçirdiği projelerle umut dağıtan KAÇUV, Aile Evi projesine büyük önem veriyor. Kanser tedavisi gören çocuk sayısının her yıl artması ve buna bağlı olarak tedavi için İstanbul’a gelen aile sayısının da artması üzerine harekete geçen KAÇUV, ilkini 2012 yılında kurduğu Aile Evi’nin ikincisini de İstanbul Pendik’te hayata geçirmeye hazırlanıyor.

KAÇUV Aile Evi, kanser tedavisi için bütün düzenlerini bırakarak İstanbul’a gelmek zorunda kalan ancak ebeveynlerinin maddi sıkıntıları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar ve ailelerine konaklama, hijyen, gıda ve psiko-sosyal destek imkanları sunan bir merkez olma özelliği taşıyor.

 

 

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Uber ve taksi gerilimi bir türlü gündemden düşmüyor. Peki nedir Uber ve Taksilerin farkları?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uruguaylı mevkidaşıyla görüştü. Görüşmenin konusunun Uruguay'a kaçan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın olduğu öğrenildi.

Vodafone’un oturum sponsorluğunda gerçekleşen ‘Dijital Gelecek’ konulu panelde katılımcılar, dijitalleşmenin önümüzdeki dönemde şirketleri ve toplumları nereye taşıyac...

4 ilde yasal yolla açtıkları çağrı merkezlerinden aradıkları vatandaşları 'Size kredi çıkartacağız' diyerek dolandıran çeteye yönelik operasyonda gözaltına alınan 68 k...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı uzun bir aranın ardından taklit veya tağşiş yaptığı kesinleşen firmaları ve ürünleri açıkladı. Bakanlığın açıkladığı listede 173 fi...

Konya’da üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Şerife Şimşek, 2 yıl önce apandis ağrısıyla gittiği doktorda, solda olması gereken kalbi ve bazı organlarının sağda olduğunu...