Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ATB Et Borsası’na Kerkük çıkarması

21.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kerkük Valisi Rakan Cuburi ve Kerkük Vilayet Meclisi üyeleri ile bürokratlardan oluşan bir heyet Ankara Ticaret Borsası (ATB) Et Borsası’nı ziyaret ederek, tesislerin çalışması hakkında bilgi aldılar. ATB Genel sekreteri Eyüp Ş. Ömeroğlu’nun verdiği bilgileri büyük bir dikkatle takip eden Kerkük Valisi Rakan Cuburi başkanlığındaki heyet, tesislerin işleyişinden etkilendiklerini belirttiler.

ATB Genel Sekreteri Eyüp Ş. Ömeroğlu, heyet üyelerine verdiği bilgilerde ATB Et Borsası’nın, AB Standartlarında olduğuna dikkat çekerek, “Tüm amacımız, Ankaralılara sağlıklı ve hijyen şartlarını yerine getiren et yedirmektir” dedi.

ATB Et Borsası tesislerinin sektörde kayıt dışılığı önlediğine de dikkat çeken Ömeroğlu, “Bu tesislere sağlıksız, hijyen şartlarına uymayan ve kayıt dışı tek gram et giremez” şeklinde konuştu. Ömeroğlu, ATB’nin İslam İşbirliği Üyesi Ülkelerle oluşturulmakta olan, Ticaret  Borsaları  Müşterek web sayfasıyla, tüm İslam ülkeleri arasındaki ticaretin merkezi olacağını da belirtti.

Ziyaretten memnun ayrılan  Kerkük Valisi Rakan Cuburi ve beraberindeki heyet üyeleri, ATB Et Borsası tesislerinin gerek yapısı, gerekse işleyişi açısından önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğine inandıklarını  belirterek, gördüklerinden etkilendiklerini söylediler.

(Aysel KANBER)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Yalçın, son yavru köpek hadisesinin hayvanlara eziyet meselesini bir kez daha gündeme taşıdığın...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2019 yılında eğitim kalitesinin artırılması adına yapılacak reformlardan bahsetti.

Çocuklarımızın yaz tatilini daha verimli geçirebilmesi için 4 etkinlik kitap önerisi ile karşınızdayız.

Rap şarkıcısı Ezhel serbest bırakıldı.

Giresun’daki Alucra İlkokulu’nun ilk öğrencilerinden olan 96 yaşındaki Kezban Nine, bundan 86 yıl önce Atatürk’e okumak için bir şiir ezberlemişti. İşte o şiir Ata’sı...

Adalarda kullanılmak üzere atların çektiği faytonlar yerine elektrikli fayton geliyor.

Ordu Ankara - Washington mutabakatının ardından Menbiç'e girdi.

Yazarlar
Website Security Test