Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İngilizce’nin kalbi İzmir’de atacak

6.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'nin 81 ilinden İzmir'e gelecek öğrenciler, en iyi İngilizce konuşan kişi olabilmek için 14-15 Nisan'da birbiriyle kıyasıya mücadele edecek

Türkiye'nin En İyi İngilizce Konuşan Öğrencileri, Derece Koleji ana sponsorluğunda Solis Proje Fabrikası tarafından bu yıl üçüncü kez organize edilen Best Contest Turkey Yarışması'nda belirlenecek. Yarışmayla ilgili dün İzmir Susuzlu Atlantis Otel'de düzenlenen basın toplantısına Derece Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, Yarışma Direktörü Ahmet Veli Olgundeniz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Eraslan ile yarışmanın diğer sponsorları Medical Park İzmir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Zeki Hozer, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Genel Koordinatörü Leman Erçam, Yarışma Jürisi olan Ege Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atilla Silkü, İzmir Susuzlu Atlantis Oteli Müdürü Serdar Sığınmış katıldı.

 

 

 

TÜRKİYE'NİN 2023 VİZYONU İÇİN İNGİLİZCE ÖĞRENİN

 

 

 

Derece Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, Best Contest Turkey Yarışması'nın hedefinin gençlerin, İngilizce bilgilerini kullanmaları ve akıcı hale getirmelerini özendirmeye çalışmak olduğunu belirterek, "Derece Koleji olarak nitelikli dil eğitimi her zaman gündemimizin ilk maddeleri arasında yer almıştır. Hem bir dünya insanı yetiştirmek hem de ülkemizin dinamizmine katkı bulunmak istiyoruz. Biz inanıyoruz ki ülkemiz cumhuriyetin 100. Yılı için koyduğu büyük hedeflere ulaşacaksa bu ancak nitelikli insan gücüyle olacaktır. 2023'de ihracatımızı 500 milyar dolara çıkarmak ve ülke olarak yılda 50 milyon turist ağırlayabilmek iyi yetişmiş ve İngilizceyi akıcı konuşabilen gençlerle mümkün" dedi.

 

 

 

YARIŞMANIN ÖDÜLÜ 5 YILDIZLI TATİL

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan ise gençlerin yabancı dil becerilerini artırmaya yönelik mesleki gelişim akademi, eğitim bilişim ağı gibi programlar düzenlediklerine dikkat çekti. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği ETİK Danışma Kurulu üyesi de olan Dr. Zeki Hozer ise başta sağlık olmak üzere turizmde İngilizce bilen yetişmiş elaman ihtiyacının altını çizdi. Yarışma Direktörü Ahmet Veli Olgundeniz, Best Contest Turkey için 700'ün üzerinde yarışmacı başvurusu alındığını belirterek ödülün ise dereceye giren ilk üç öğrenciye 5 yıldızlı tatil olduğunu söyledi. Olgundeniz ayrıca yarışma kapsamında kentimize gelecek konuk öğrenciler için yarışma dışında bir de Uzay Kampı gezisi organize ettiklerini belirtti.

 

 

 

YARIŞMAYA DAVET

 

Yarışma Direktörü Ahmet Veli Olgundeniz ayrıca 14 Nisan’da İngilizceyi akıcı konuşmanın sırlarının paylaşılacağı önemli paneller ve söyleşilerin yapılacağını da dile getirdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçiş ucuzladı.

Dev e-ticaret sitesi Amazon'dan alışveriş Türkiye için resmen başladı.

97 yıl önce bugün Atatürk'e Mareşallik ve Gazi rütbesi verilirken 19 Eylül tarihimize "Gaziler" günü olarak geçti.

19 Eylül Çarşamba hava durumu.

3. Havalimanında eylem yapıp iş bırakan işçilerden bazıları için tutuklama kararı çıktı.

CHP eski Milletvekili Eren Erdem hakkında "örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek", "göreve ilişkin sırrın açıklanması" ve "gizliliğin ihlali" suçlarından 2...

Çanakkale'de Çan ilçesindeki termik santralde patlama.

Yazarlar
Website Security Test