Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

4 Kadının Akdeniz macerası sürüyor

28.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kılıç Holding’den Deniz tutkunu kadınlara tam destek. Hizmet verdiği tüm sektörlere küresel anlamda gelişim ve yeni fikirler için katkıda bulunan Kılıç Holding, Deniz tutkunu ve başarılı kadınlardan oluşan Tutkumm ekibine destek veriyor.

Doğaya, denize, yelkene tutkun kadınların büyük desteğini kazanan Tutkumm Ekibi, 19 Mayıs tarihinde Milta Bodrum Marina Fener’de ‘Vira Bismillah’ demişti.  Bugün Ekip, Akdeniz yolculuğunda Finike’ye ulaştı. Her limanda çiçeklerle karşılanan Tutkumm Ekibi’ne ilgi de oldukça yüksek.

Her biri kendi alanlarında başarılı olan, Bilgisayar Programcısı Kaptan Neşe Hasipek, İstatistikçi Ceyda Güleçyüz, Y. Şehir Plancısı Şule Kükrer ve Gazeteci Ferda Volkan’a  farklı  etaplarda 20 kadın yelkenci daha eşlik edecek.

Fotoğraf sergisi de açılacak

Kılıç Holding’in de desteği ile, konaklayacağı 22 limanda kadın yelkenciler tarafından karşılanacak olan Tutkumm ekibi, program seyir ile ilgili her limanda sunum gerçekleştirecek. Başarılı kadınlarımızdan Şule Kükrer ve Ferda Volkan’ın seyir fotoğraflarından oluşan bir sergide  Girne’de açılacak. Fotoğraf sergisi, 16 Temmuz'da Turgutreis D Marin, 6 Ağustos’ta da Bodrum Trafo’da tekrarlanacak.

Deniz tutkusuyla ünlü kadınlarımızın,  bin 300 millik seyir ile  Datça, Marmaris, Palamutbükü, Göcek, Fethiye, Kalkan, Kaş, Kekova, Finike, Kemer, Antalya, Alanya, Gazipaşa, Side, Anamur Bozyazı, Aydıncık, Taşucu, Mersin, Karataş, İskenderun,  Kıbrıs’ta Karpaz ve Girne önemli durakları olacak.

Türk bayraklı, 2002 doğumlu Bavaria 44 Tutkumm teknesiyle yola çıkan, Bodrum’dan yelken açarak Akdeniz’i İskenderun’a kadar geçecek olan ekip, Kıbrıs’ta Karpaz ve Girne’ye gidip aynı rotayla geri dönecek.

Çiçeklerle karşılanıyorlar

Finike’den sonra Kemer’de demirleyeceklerini ifade eden Tutkumm Kaptanı Bilgisayar Programcısı Neşe Hasipek, yolculuklarının planladıkları gibi geçtiğini belirterek, her limanda çiçeklerle karşılandıklarını söyledi. Kendilerine  büyük bir ilginin olduğunu herkesin cesaretlerinden dolayı kendilerini tebrik ettiğini belirten Hasipek, “Zaman zaman ekibimiz büyüyor. Her limanda sevgi gösterileri ile karşılaşıyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor. Hatta denizin ortasında bile bizler görüşmek isteyenler için rotamızı değiştiriyoruz. Her limanda bize flama hediye ediyorlar. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Yalçın, son yavru köpek hadisesinin hayvanlara eziyet meselesini bir kez daha gündeme taşıdığın...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2019 yılında eğitim kalitesinin artırılması adına yapılacak reformlardan bahsetti.

Çocuklarımızın yaz tatilini daha verimli geçirebilmesi için 4 etkinlik kitap önerisi ile karşınızdayız.

Rap şarkıcısı Ezhel serbest bırakıldı.

Giresun’daki Alucra İlkokulu’nun ilk öğrencilerinden olan 96 yaşındaki Kezban Nine, bundan 86 yıl önce Atatürk’e okumak için bir şiir ezberlemişti. İşte o şiir Ata’sı...

Adalarda kullanılmak üzere atların çektiği faytonlar yerine elektrikli fayton geliyor.

Ordu Ankara - Washington mutabakatının ardından Menbiç'e girdi.

Yazarlar
Website Security Test