Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nefes Kredisi

3.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gözlem Gazetesi yazarı Mali Müşavir I.Burak Oğuz Gözlem Gazetesi okuyucuları için Nefes Kredisini anlattı

Piyasaların canlanması ve kobilerin finansman ihtiyaçlarının karşılanması için geçtiğimiz yıl hayata geçirilen teşvikler bu yıl da 'nefes kredisi' ile devam ediyor

 TOBB öncülüğünde başlatılan yeni proje ile kobilere  tekrar kredi kullandırılarak ekonomik büyümenin sürdürülmesi hedefleniyor .
 ‎
Geçtiğimiz yıl 5 milyar TL olan kredi hacmi, bu yıl 7.5 milyar TL ya çıkartıldı.

 İlk 6 ayı geri ödemesiz olan kredinin yüzde 85'i hazine garantisi ile kredi garanti fonu kefaletiyle karşılanacak, proje kapsamında kredi kullanmak isteyen kobilerin bağlı bulundukları ticaret odalarına müracaat ederek , alacakları faaliyet belgesi ile ilgili bankalara başvurmaları gerekmektedir.

 Ziraat, Halk bankası ve Denizbank şubeleri nefes kredisine aracılık edecekler .

Geçtiğimiz yıl , tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ciddi bir finansal darlık yaşandı ve kobilerin bir çoğu finansman kaynaklarına  ulaşmakta zorluk yaşadılar.

Bu kapsamda alınan kobilere yönelik teşvik  tedbirleri etkisini gösterdi ve büyüme rakamlarına 7.4 olarak olumlu bir şekilde yansıdı .

Dolayısıyla 'nefes kredisi' şeklinde adlandırılan bu krediyi, bu yıl da hem kobilerin ticari faaliyetlerinin devamı hem de ülke ekonomisinin canlandırılması açısından son derece olumlu karşılıyoruz .

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

GÖZLEM, Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek olan seçimle ilgili kararın Meclis’ten çıkmasından hemen sonra, bu soruyu uzmanlara sordu; işte cevapları..

Afrin harekatında haklı ve “insani durum bakımından” çok hassas olan Türkiye’ye karşı, AB’nin 28 ülke imzalı açıklamasını Mehmet Dönmez GÖZLEM için yorumladı.

Çağdaş yerel yönetim anlayışı ile sosyal demokrasi arasında önemli bir yakınlık vardır.

Gözlem Gazetesi yazarı Mali Müşavir I.Burak Oğuz bugünkü yazısında işsizlik konusuna değindi.

Necmettin Erbakan’ın ölümünden sonra “AKP’ye kayan Milli Görüş’ün taban oyunun Temel Karamollaoğlu ile geri dönemeye başladığı” görülüyor. GÖZLEM konuyu uzmanlara sord...

“Doğu Guta’da katliam / Kimyasal Silah / Esad / ABD / Rusya / İran / Türkiye / BM / Fransa / İngiltere / Ceza kesilecek / Füzeler / Uçak gemileri / Denizaltılar / Görü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Döviz fiyatlarının yükselmesinin hiçbir mantıklı sebebi yok, hiçbir sebep yok, ekonomik terör estirmeye çalışanlar hesap verirler” dediği kon...

Yazarlar
Website Security Test