Gezi Evreni Gezi Yarışması sonuçlandı

17.12.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Singapur Havayolları ana sponsorluğu ve Turna.com desteğiyle hazırlanan Gezi Evreni Gezi Yazısı Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu. ‘Jambo! Mambo! Zanzibar’ yazısıyla birinci olan Çiğdem Tura, YoldaOlmak.com Kurucusu Kemal Kaya ile Singapur, Avustralya seyahati kazandıRégie Ottoman İstanbul’un yenilenen 150 yıllık binasının altında bulunan Sirkeci Hayal Kahvesi’nde düzenlenen ödül törenine Singapur Hava Yolları Dijital Satış ve Pazarlama Sorumlusu Derya Pekruh Gerçeker, Singapur Hava Yolları Dijital Satış ve Pazarlama Görevlisi Natali Damar, Turna.com CEO’su Abdülkadir Kırmızı, Otorento.com Genel Müdürü Şehnaz Kırmızı, Bahar Akıncı (Hürriyet), Tuğçe Yılmaz (Gezimanya), Murat Özbilgi (Gezimanya), Özgür Gezer (T+ Leisure), Oya Yıldız (Benimlegez), Fatoş Pur (Sabah Gazetesi), Melih Bildiren (Dünya Büyük), Duygu Sar (Biz Evde Yokuz), Bilgehan Çelik (Biz Evde Yokuz), Osman Kurt (Çok Gezen Adam), Erkut Özen (Keşfet TV), Fatma Ölçücü (Hayat ve Seyahat) ve 80’e yakın konuk katıldı.

450’den fazla yazı katıldı

Gezi Evreni Gezi Yarışması’na 450’yi aşkın yazı gönderildiğini söyleyen YoldaOlmak.com Kurucusu, Seyahat Yazarı ve Blogger Kemal Kaya, başkalarının hayatına dokunabilmenin en iyi yolunun yazmak olduğunu söyledi. Seyahat eden çok sayıda kişi olmasına rağmen deneyimlerini yazmayı tercih edenlerin azınlıkta kaldığını belirten Kaya, yarışma ile yazma ve deneyimlerini paylaşma konusunda motive edici bir adım atmak istediklerini ifade etti. Seyahat eden herkesi yazmaya davet eden Kaya, “Yazmak benim hayatımı değiştirdi. Yolda olduğum ilk andan itibaren yazmaya devam ediyorum” diye konuştu.

Birinciye Singapur Avustralya seyahati

Ön elemeyi geçen en iyi 10 yazı, içlerinde Bahar Akıncı (Hürriyet), Özgür Gezer (T+Leisure), İzim Bozada (kucukoteller.com.tr), Reyan Tuvi (Seyahat Yazarı), Sevil Deniz (Seyahat Yazarı), Fatoş Pur (Sabah Gazetesi), Abdulkadir Kırmızı (turna.com), A. Buğra Tokmakoğlu (Gazeteci), Natali Damar’ın (Singapur Havayolları) da olduğu jüri değerlendirmesi ile sıralandı.

    

Jambo! Mambo! Zanzibar yazısıyla birinci olan Çiğdem Tura’nın Kemal Kaya ile Singapur ve Avustralya seyahati ödülünü Singapur Hava Yolları Dijital Satış ve Pazarlama Sorumlusu Derya Pekruh Gerçeker; Karadeniz’in Kayıp İncisi: Batum yazısıyla ikinci olan Peril Cantürk’ün yurtiçi gidiş dönüş uçak bileti ödülünü Turna.com CEO’su Abdülkadir Kırmızı ve Hint Okyanusu’nda Parlayan Bir Yıldız: Sri Lanka yazısı ile üçüncü olan Fatma Ölçücü’nün yurtiçi gidiş dönüş uçak bileti ödülünü Otoranto.com Genel Müdürü Şehnaz Kırmızı verdi.

1.    Çiğdem Tura “Jambo! Mambo! Zanzibar”

2.    Peril Cantürk “Karadeniz’in Kayıp İncisi: Batum”

3.    Fatma Ölçücü “Hint Okyanusu’nda Parlayan Bir Yildiz: Sri Lanka”

4.    Derya Deniz “Güneşin ve Devrimin Doğduğu Şehir: Santiago de Cuba”

5.    Öykü Çelik “İki Nehrin Şehri Torino”

6.    Eda Yeşim “Tarih Kokan Romantik İngiliz Kenti: Bath”

7.    Refia Nilüfer Yazar “Rüya Şehir Prag”

8.    Elif Vural “Kaybolmadan Dönmediğimiz Şehir: Venedik”

9.    Güneş Pekyalçın “Günbatımında Bir Masal Diyarı: Gölyazı”

10.    Ahenk Köroğlu “Nürnberg”

Diğer değerli yazı gönderen ikinci 10 kişi ise kucukoteller.com.tr sitesi kurucusu İzim Bozada’nın hazırladığı Butik ve Küçük Oteller kitabı kazandı. İlk 20 kişi aynı zamanda düzenlenecek çeşitli etkinliklere ve gezilere ilk davet edilenler arasında olacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Katmerciler, Doha’da 17-19 Ocak 2018 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen “Expo Turkey by Qatar” Fuarında hem askeri hem sivil alana yönelik ürün ve çözümlerini tanı...

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na gösterilen yoğun ilgi artarak devam ediyor. TÜYAP Fuar v...

11. Travel Turkey İzmir Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen 3. Gastronomi Turizmi Kongresi’nde, Türkiye’yi dünyada tanıtmak için kendi gastronomik zenginliğimizin f...